POJAZDY WOJSKOWE I CYWILNE   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka związana z pojazdami cywilnymi, wojskowymi, bronią pancerną, dokumentacja, historia, linki i pogawędki w stylu "Wittmann - pogromca T34"...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
20-03-14 14:35  C2P + Bofors 37mm wz.36 - szukam info
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Czy spotkał się ktoś może z informacjami dotyczącymi rzeczywistego współistnienia ciągnika C2P i armaty ppanc wz.36/37mm? Szukam jakichkolwiek dowodów w piśmie lub obrazie na to, że taka konfiguracja zaistniała przed rozpoczęciem wojny lub we wrześniu '39.

pzdr,
k.

 
21-03-14 10:28  Odp: C2P + Bofors 37mm wz.36 - szukam info
kolejny_cichy   

W literaturze nie występują zdjęcia holowania przez C2P armat 37mm. Są tylko TKS-D gdzie C2P/TKS jest nośnikiem i są dwie wersje pojazdu różniące się kształtem.

--
Moja strona: http://www.strefacichego.pl

 
21-03-14 12:07  Odp: C2P + Bofors 37mm wz.36 - szukam info
Wojciech Cięciwa   

Nie słyszałem, żeby taka konfiguracja była "regulaminowa".
Nie widziałem także takich zdjęć.
Niemniej w warunkach bojowych mogło się tak przydarzyć. Warunki bojowe czasem wymuszają działanie w sprzeczności z regulaminami. A mając do wyboru podpiąć działko do ciągnika i je uratować, czy też czekać na przodek z końmi i stracić działko - odpowiedź nasuwa się sama.

A patrząc na oba pojazdy - taka możliwość musiała być brana pod uwagę.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
21-03-14 12:38  Odp: C2P + Bofors 37mm wz.36 - szukam info
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

@kolejny_cichy
No właśnie wiem... mimo wszystko szukam informacji, a nuż taki przypadek miał miejsce w warunkach bojowych... TKS-D to inna bajka.
@Sas
Przy planowaniu wykorzystania C2P taka możliwość była brana pod uwagę, to jest pewne i o tym wiem. Brano pod uwagę armaty 75mm, haubice 100mm, 40mm plot Boforsa i właśnie 37mm ppanc. Najbardziej popularne zdjęcia przedstawiają ciągnięte Boforsy 40mm. Chociaż np. znana jest fotka paka 36 ciągniętego przez zdobyczny C2P, więc kto wie.. ;)

pzdr,
k.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024