POJAZDY WOJSKOWE I CYWILNE   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka związana z pojazdami cywilnymi, wojskowymi, bronią pancerną, dokumentacja, historia, linki i pogawędki w stylu "Wittmann - pogromca T34"...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
14-01-13 10:31  (pytanie)Co to za pancerka w tle?
Grzebiuszek 

 

Jakiś czas temu zakupiłem z serii "Kolekcja Wozów Bojowych" samochód pancerny Lancia 1ZM i od tego czasu dręczy mnie pytanie adnośnie zdjęcia na ostatniej stronie dołaczonej gazetki: czy ten wrak za wrakiem Lancii to nie jest polski wz.34? I skąd sie wziął w Kabulu?

PS. uff... wstawiłem zdjęcie :)

PS2. Jak "dostaliśmy" FT17 nie mogliśmy dostać i jego??

Post zmieniony (14-01-13 11:45)

 
14-01-13 12:23  Odp: (pytanie)Co to za pancerka w tle?
kolejny_cichy   

Citroën-Kegresse AMC M23 ; więcej zdjęć masz tutaj http://odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=567185

--

Post zmieniony (14-01-13 13:17)

 
14-01-13 16:58  Odp: (pytanie)Co to za pancerka w tle?
Grzebiuszek 

 

Racja! Zwiodła mnie podobna bryła i wieża :(

 
15-01-13 11:35  Odp: (pytanie)Co to za pancerka w tle?
kolejny_cichy   

Bo nasze wz. 28 były budowane w oparciu o to samo podwozie na tzw. "wzór". A wz. 28 potem przebudowali na wz.34. Mnie też zmyliła wieża, ale nie zgadzały mi się blachy od silnika. I co więcej jakby tam był wz. 34 to na pewno CWSL/MWP ściągnąłby, go razem z Renaultem FT 17.

--
Moja strona: http://www.strefacichego.pl

 
15-01-13 16:26  Odp: (pytanie)Co to za pancerka w tle?
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kolego kolejny_cichy Proszę nie łączyć Muzeum Broni Pancernej CSWL z MWP.
Przede wszystkim MWP nic z Afganistanu nie ściągnęło i nie ściągnęło by....
Żeby była jasność, FT-17 został ściągnięty dzięki staraniom wielu osób, w tym kustosza MBP, przedstawicieli Sztabu Generalnego WP oraz polskiej dyplomacji. Ostateczna decyzja zapadła w Nowym Jorku na szczycie rady ONZ podczas rozmowy prezydenta Bronisława Komorowskiego z prezydentem Hamidem Karzajem.
Wśród osób zabiegających o pozyskanie FT nie było nikogo związanego z MWP.
Oni się włączyli gdy już wszystko było na najwyższym szczeblu dogadane.
Poza tym MBP nie planuje nic nowego "ściągać", u nas się remontuje to co już jest a nie kolekcjonuje wraki.
Pozdrawiam
Jaroslav

--
GG 6801515

 
15-01-13 18:24  Odp: (pytanie)Co to za pancerka w tle?
kolejny_cichy   

Przepraszam za uproszczenie, ale chodziło mi o przykład instytucji, które mogłyby ściągnąć dany pojazd do Polski. Wiem, że CWSL ostatnio ma wiele sukcesów, ale w MWP też się remontuje pojazdy i to wcale nie gorzej i nie gorsze niż te z Poznania. Może nie z takim medialnym rozmachem, ale zawsze. I nie wnikam w rozgrywki co do miejsca pobytu FT 17, bo nie oto w tym wątku chodzi. To tyle w temacie.

--
Moja strona: http://www.strefacichego.pl

 
17-01-13 11:19  Odp: (pytanie)Co to za pancerka w tle?
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Słusznie Jarek prawisz !
Kolego Cichy, jaja sobie z nas robisz, tak po cichu?
Co MWP ze sprzętu pancernego wyremontowało bez medialnego rozgłosu i to wcale nie gorzej?
Famo 9, które rdzewiało i które przekazali dalej, Sdkfz251 wysłany na wieczny remont do braci K(?) , czy hetzera, który przez lata stał i niszczał. Jeszcze kilka sukcesów MWP wymienić?
To wymień chociaż jeden pojazd jeżdżący, ale nie dzierżawiony pasjonatom, którzy za własne pieniądze go usprawnili.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
17-01-13 16:46  Odp: (pytanie)Co to za pancerka w tle?
kolejny_cichy   

BTR - 40; Humber...

Post zmieniony (17-01-13 16:52)

 
17-01-13 18:25  Odp: (pytanie)Co to za pancerka w tle?
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Chłopaki, nie ma co się drapać, łączy nas ta sama pasja a kto jest z jakim muzeum związany to już inna sprawa.
Co mnie w tym wszystkim razi, że logicznie rzecz biorąc to powinno być na odwrót: MWP dostaje pieniądze z budżetu więc powinno remontować swoje eksponaty i ludzie powinni o tym wiedzieć a nie gdzieś u kogoś po cichu coś się robi (albo nie...) MWP potrzebuje właśnie medialnych sukcesów i i tego im życzę, ale póki co tych sukcesów nie ma i to są fakty.
MBP działa zgoła inaczej bo nie dysponuje nawet złotówką własnego budżetu a wszystkie sukcesy MBP to zasługa ciężkiej pracy grupy przyjaciół, kustosza oraz dziennikarzy, którzy o naszych sukcesach piszą.
Trochę trudno uwierzyć, że MWP nie ma przyjaciół ani przychylnych dziennikarzy w stolicy, którzy mogli by się złożyć na sukces medialno-remontowy tej placówki...

--
GG 6801515

 
17-01-13 20:17  Odp: (pytanie)Co to za pancerka w tle?
kolejny_cichy   

Zgadzam się z powyższym.

Podsumowując wątek - odpowiedź na pytanie brzmi:
Citroën-Kegresse AMC M23 :)

--
Moja strona: http://www.strefacichego.pl

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024