POJAZDY WOJSKOWE I CYWILNE   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka związana z pojazdami cywilnymi, wojskowymi, bronią pancerną, dokumentacja, historia, linki i pogawędki w stylu "Wittmann - pogromca T34"...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
25-10-12 19:53  Valentyna wyszła z wody :-)
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Pewnie myśleliście że będzie fotka Tiereszkowej w bikini :-))

Ale nie, to dział pancerny. Takie coś wyciągneli pod Łodzią :-)
http://www.odkrywca.pl/forum_pics/picsforum26/valentine.jpg

http://www.odkrywca.pl/valentine-bedzie-wyciagnieta,710858.html
http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/685191,unikatowy-czolg-z-ii-wojny-swiatowej-wydobyty-z-dna-warty,1,2,id,t,sm,sg.html#galeria-material

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
26-10-12 00:00  Odp: Valentyna wyszła z wody :-)
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

http://www.alert24.pl/alert24/1,84880,12742209,Unikatowy_czolg_wydobyto_ze_starorzecza_Warty__WIDEO_.html

--
Na warsztacie: | HM Bark Endeavour [SY] (25%) | Cutty Sark [MM] (10%)

 
26-10-12 08:42  Odp: Valentyna wyszła z wody :-)
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Wygląda, jakby dał się zaraz odpalić i pojechac. Czy muł rzeczny aż tak dobrze konserwuje?

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
26-10-12 10:33  Odp: Valentyna wyszła z wody :-)
kolejny_cichy   

Ma znikomą ilość tlenu. A w warunkach beztlenowych stal słabiej i wolniej koroduje.

--
Moja strona: http://www.strefacichego.pl

 
26-10-12 17:39  Odp: Valentyna wyszła z wody :-)
gienek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Widać ze zdjęć, że ta Valentyna jest w świetnej kondycji fizycznej. Nie zdziwię się, gdy będzie można ją uruchomić (oczywiście po konserwacji). Może nawet nie ma zbyt wiele przejechanych kilometrów. To do Renault FT dołączamy Valentynę. Może jeszcze jak ktoś poszuka w okolicach Otwocka, to znajdą się węgierskie czołgi. Oby tak dalej.

--
gienek

 
26-10-12 19:37  Odp: Valentyna wyszła z wody :-)
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Z przyjemnoscia oglada sie takie fotki :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
26-10-12 19:39  Odp: Valentyna wyszła z wody :-)
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Tego samego dnia do Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy przyjechał po remoncie Stuart M3, więc ogólnie dobry tydzień dla tanków :-)

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
27-10-12 19:04  Odp: Valentyna wyszła z wody :-)
cfemar   

gienek możesz rozwinąć temat Otwocka, mieszkałem niedaleko (Falenica) 28 lat i nie obiło mi się nic o uszy.

 
27-10-12 23:17  Odp: Valentyna wyszła z wody :-)
gienek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Związane to jest z Operacją Bagration w lipcu i sierpniu 1944r, znanej z uchwycenia przyczółków pod Baranowem Sandomierskim (dla przypomnienia zniszczono tam i zdobyto Tygrysy Królewskie).
I właśnie w ramach tej operacji 2APanc zbliżała się do Warszawy, osiągając pod koniec lipca linię Radzymin-Wolomin-Okuniew-Otwock. Jednak została zatrzymana przez III KPanc SS, 19 DPanc, DPanc-Spad "Hermann Goring". Doszło tam do ogromnej bitwy pancernej, w której w zasadzie w całości rozbito 2APanc. W bitwie uczestniczył Węgierski Korpus Armijny. Był on w odwodzie wojsk niemieckich. Po wojnie znajdowano tam czołgi węgierskie Toldi, (mówiono o małych czołgach węgierskich), a może i Turan, które wówczas od razu szły do hut na przetopienie. Być może coś przetrwało w tamtych okolicach, może coś się utopiło w bagnach, tym bardziej, że Węgrzy chcieli przyjść na pomoc Powstańcom Warszawskim. Nie doszło do tego a to z powodu sprzeciwu ZSRR, oraz działań Niemców wobec Węgrów.
Oczywiście wszystko jest w trybie przypuszczającym, ale przecież wszystko jest do sprawdzenia, nawet takie pogłoski, albo plotki, o których słyszałem jeszcze w latach 80-tych podczas wieczornych opowiastek.

--
gienek

 
27-10-12 23:52  Odp: Valentyna wyszła z wody :-)
cfemar   

O bitwie tej słyszałem sporo. Do końca lat 80- tych w lasach pod Aninem były dwa wypalone wraki T34 potem zaopiekowali się nimi złomiarze. Z tymi bagnami to w zasadzie tak słabo dużo chodziłem po tamtych terenach, sporo słyszałem ale w zasadzie nic co by było warte większej uwagi. Dlatego zdziwiłem się jak napisałeś że coś jest pod Otwockiem. może Rokola coś kryje hmm, będę musiał latem ponurkować:-) choć nigdy nie słyszałem by coś tam zalegało.
ps. Do roku 2002 w Górze Kalwarii na poligonie zlikwidowanej już jednostki stało wypalone działo Su-76.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024