POJAZDY WOJSKOWE I CYWILNE   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka związana z pojazdami cywilnymi, wojskowymi, bronią pancerną, dokumentacja, historia, linki i pogawędki w stylu "Wittmann - pogromca T34"...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
29-10-11 11:35  Poszukuę informacji o niemieckich SG-122
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witam

Jak w temacie, poszukuję informacji na temat wykorzystywania przez Niemców zdobytych rosyjskich SG-122. Interesuje mnie przede wszystkim jak były malowane oraz gdzie służyły - ta druga informacja pomoże ewentualnie w przygotowania malowania według opisu służby.

Założyłem ten temat, ponieważ przymierzam się do wykonania modelikowego SG-122 jednak w niemieckim malowaniu. Nie kupuję prasy militarnej, więc może ktoś z Was trafił na takie materiały i mógłby pomóc mi w ich zdobyciu.

Z góry wielkie dzięki za pomoc

Pozdrawiam

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
29-10-11 19:47  Odp: Poszukuę informacji o niemieckich SG-122
MOS Kiernozia 

Na Forum:
Galerie - 3


 - 31

http://www.magnum-x.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=561&catid=4&Itemid=12

Taki link oraz taki z tym, że to 1:72 i plastik ale w barwach niemieckich

http://gulumik.blogspot.com/2011/04/sg-122-german-captured-172-mw-gallery.html

Post zmieniony (29-10-11 19:47)

 
29-10-11 21:28  Odp: Poszukuę informacji o niemieckich SG-122
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Wielkie dzięki - zamówię ten numer NTW.

Drugi link widziałem już wcześniej. Powiem szczerze, że to między innymi ten model zainspirował mnie (obok ostatniej relacji Mrówki) do zbudowania niemieckiej wersji SG-122. Niestety autor tego plastiku nie pochwalił się skąd pomysł na takie malowanie. Mam niestety wrażenie, że to czysta fantazja. Moim zdaniem, jeżeli te działa faktycznie służyły u Niemców to raczej na froncie wschodnim - ale to tylko takie moje gdybanie oparte na założeniu, że Niemcy zdobywali działa na wschodzie i tam je wykorzystywali przemalowując jedynie oznaczenia. No cóż...Malowanie piaskowe wygląda rewelacyjnie i takie jest mi najbliższe.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
30-10-11 14:56  Odp: Poszukuę informacji o niemieckich SG-122
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

A czy toto w ogóle miało szansę trafić do Niemców?
W rosyjskich knigach piszą, że SG-122 zbudowali 20-21 sztuk i używali prawie wyłącznie do szkolenia (w bojach - "epizodycznie").

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
30-10-11 22:07  Odp: Poszukuę informacji o niemieckich SG-122
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

o widzisz - i ta informacja chyba wyjaśnia wszystko. :-/ Jeżeli jest tak jak piszesz (a nie mam powodów przypuszczać by mogło być inaczej) to Niemcy raczej nie mieli tego pojazdu na swoim składzie.

W tak zwanym międzyczasie zasięgnąłem wiedzy u wylinkowanego wyżej modelarza, który zbudował SG-122 z plastiku w niemieckich barwach i dowiedziałem się, że była to jego wyobraźnia.

Zatem ja również użyję wyobraźni i, skoro pojazd ten zbudowany był na niemieckim podwoziu, pomaluje go z użyciem niemieckich oznaczeń. Jaki motyw? Tego jeszcze nie wiem, ale na chwile obecną najbardziej jestem przychylny barwom pojazdów niemieckich użytych na Łuku Kurskim w 1943 roku. Do zbudowania mam również model Mardera III w tym malowaniu więc efekt może być fajny. :)

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
28-11-11 22:17  Odp: Poszukuę informacji o niemieckich SG-122
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Zachciało mi się wyjaśnić to "epizodycznie". No i jednak trochę powalczyły ;-)

W 1435 pułku artylerii samobieżnej (chyba dobrze przełożyłem; oryg. 1435-й самоходно-артиллерийский полк)
było na początku marca 1943 roku m.in. 12 SG-122 (sprawnych - 8).
Pułk brał udział w walkach 6, 8, 9 i 14 marca i SG-122 się skończyły.
Wycofali ich, a od kwietnia zaczęli wyposażać w SU-76 i SU-122.

W opisach strat jest mowa o zniszczonych ale też uszkodzonych SG-122, więc kto wie...

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024