POJAZDY WOJSKOWE I CYWILNE   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka związana z pojazdami cywilnymi, wojskowymi, bronią pancerną, dokumentacja, historia, linki i pogawędki w stylu "Wittmann - pogromca T34"...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
26-10-09 20:32  [Literatura] niemieckie pojazdy pancerne 1943-1945
paweł 

Na Forum:
Galerie - 2
 

Będąc kilka dni temu w metropoliji byłej stołecznej to jest Krakowie w Ę-piku w Galeryji dorwałem chodem nadzwyczajnym nastepującą ksiażkę
"Niemieckie pojazdy pancerne 1943-1944" autorstwa Georga Bradforda wydawnictwo Bellona - moją uwagę detektywistyczną przykuły dwie materie napis "Plany modelarskie" i cena całe 17 Polskich Nowych Złotych - skonfundowany tym faktem ksiązkę ( zwaną później "publikacyją ową" albo i "ową publikacyją" nabyłem) , ( z ciekawości , bo już żem myslał , że tanich planów to ja nie dostanę ) .

Ksiązka o zgrozo w folii - coby nikt nie zajżał do środka ! . Niezrażony po kupnie książkę otwarłem i po kilku chwilach krótszych/dłuższych niepotrzebne skreślić wypowiedziałem następujące zdanie "Gdzie som zać moje piniondze"
Publikacyja owa zawiera stron prawie sto to znaczy w kulturalnym języku dziewięćdziesiąt-sześć . Wprawdzie samo wydawnictwo powinno mnie zmusić do zastanowienia wszakże piniondze nie rosną na drzewach ! lecz przez nagłą gułpotę swą albo i cudzą odstąpiłem od tego .

Publikacyja owa zawiera ogromną mnogoć planów rzeczonych pojazdów - jednakże publikacyja owa ma swe prawa - każdy pojazd czy to kołowy , czy gąsiennicowy a może i kołowo-gąsiennicowy zawiera się na zazwyczaj ( a są i odstepstwa od tej zasadyi ) na 1 stronie to jest czterech rzutach choć i to prawo nie jest przestrzegane - o zgrozo !

Co gorsze publikacyja owa zawiera rzeczone plany w pogańskich skalach ! - o zgrozo ! Kto to widział jakieś 1:35 , 1;43 , 1:48 albo 1:72 - O zgrozo ! Albo jakieś stopy !- O zgrozo !
Cztery rzuty to jest bok , front , zad i góra .
nagle jednak moja uwaga skupiła się na czymś innym . Otóż ja żem głupi myślał , że koło czołgu czy innego automobilu jest w trzy-de okazało się , że jest to tak zwana "trzecia prawda góralska" i trzeba swą wiedzę o kant rzyci potłuc - otóż jak byk w owej publikacyi w rzeczonych planach stoi - koło czołgu czy innego automobilu jest w dwa-de - i biada temu kto by sądził inaczej ! . Fotosy , zdjęcia albo i inne duperele w tej książce są i basta ! Kilka bo kilka ale są ! - I basta !
W publikacyi owej albo i owej publikacyji jednakże jest też cuś co niezmiernie moją uwagę detektywistyczną przykuło także - tablice skal - to znaczy ile co kto ma zwiększyć albo i zmniejszyć ! Jakby kto nie wiedział - więc podaję to dla ogólu , dla wszystkich i dla każdego z osobna !
I jam tą publikację ową czytał a com widział to i żem ja to opisał .

--

Pozdrawiam

Post zmieniony (05-11-09 18:33)

 
10-11-09 10:14  Odp: [Literatura] niemieckie pojazdy pancerne 1943-1945
Grzesio   

Otóż ja żem głupi myślał , że koło czołgu czy innego automobilu jest w trzy-de okazało się , że jest to tak zwana "trzecia prawda góralska" i trzeba swą wiedzę o kant rzyci potłuc - otóż jak byk w owej publikacyi w rzeczonych planach stoi - koło czołgu czy innego automobilu jest w dwa-de - i biada temu kto by sądził inaczej !

Mógłbym prosić, abyś wyjaśnił przystępnym językiem, o co chodzi w tym kwiecistym zdaniu?

George Bradford popełnił co gorsza jeszcze jedną publikację - "Radzieckie Pojazdy Pancerne 1941-1945, plany modelarskie". A tę to ja już proponuję obchodzić bardzo szerokim łukiem.

Pzdr

Grzesiu

 
17-11-09 18:18  Odp: [Literatura] niemieckie pojazdy pancerne 1943-1945
paweł 

Na Forum:
Galerie - 2
 

Przepraszam , ale mnie na staropolszczyznę i tym podobne wzieło .
Chodzi o to , że w planach koła są płaskie tzn. Nie ma wyrysowanego przekroju - nie wiadomo więc z planów jak owo koło wyglada w trójwymiarze ...

--

Pozdrawiam

Post zmieniony (17-11-09 18:19)

 
20-11-09 17:26  Odp: [Literatura] niemieckie pojazdy pancerne 1943-1945
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Kupiłem jedną z części pojazdów niemieckich,mało,że plany ubogie ,to jeszcze z błędami.
Właściwie to lepiej kupić polskie wydanie Militariów i skorzystać z dostępnych tam rys .technicznych .

--

Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER



Post zmieniony (20-11-09 21:28)

 
21-11-09 12:38  Odp: [Literatura] niemieckie pojazdy pancerne 1943-1945
JSJ   

Kto się nabiera na "wszystkoistyczne" publikacje, do tego w poszukiwaniu planów, ten niech cierpi, bo widać lubi. Kiedyś (przynajmniej u nas) przy wypocinach robionych na oko, za to na iość, stosowano np. formułkę "ze względu na szczupłość miejsca nie było możliwe dokładniejsze opracowanie..." Teraz papieru się nie żałuje, a ta metoda jest szeroko stosowana, acz bez żadnych usprawiedliwień; należy więc domniemywać, że jednak ów brak miejsca dalej przeszkadza, tylko że naprawdę chodzi o brak miejsca w głowach.
Łatwizna górą i to widać nawet w tzw. monografiach, wśród których trafiają się rekordy bełkotu (zarówno tekstowego, jak w warstwie ilustracyjnej). To, że brak jakichś przekrojów, jest w tej sytuacji najmniejszym bólem, a nawet zaletą, bo jest to ograniczenie ilości rzeczy wyssanych z palca. Mając na myśli pewne kwiatki tego rodzaju, żaluję, że nie posunięto się dalej, rezygnując w ogóle z pewnych publikacji, ale widać, że "one, te ludzie, wstydu nie majo..."

 
21-11-09 17:07  Odp: [Literatura] niemieckie pojazdy pancerne 1943-1945
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Jan masz rację , jak zobaczyłem co jest w części poświęconej "ruskom" to odłożyłem na miejsce ,w niemiaszkach znalazłem kilka pojazdów ,które mnie interesują i wołanie Żony spowodowało , że wyrzuciłem na szybko 17 zł. "Weggeschmeisen Geld "

--

Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER



Post zmieniony (22-11-09 10:44)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024