POJAZDY WOJSKOWE I CYWILNE   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka związana z pojazdami cywilnymi, wojskowymi, bronią pancerną, dokumentacja, historia, linki i pogawędki w stylu "Wittmann - pogromca T34"...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
18-10-08 13:54  Odp: Wałki skrętne - pytanie o działanie :)
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

To ja przy okazji też spróbuję się czegoś dowiedzieć ;-)
To są końcówki tylnych drążków od VW.



Litery R i L określają, który drążek jest prawy, a który lewy. Rzecz w tym, że wyglądają identycznie.
Ktoś mi kiedyś próbował tłumaczyć, że jest to związane z obróbką (jakieś "kucie w skręceniu" czy cuś).
Czy ktoś z obecnych mógłby to jaśniej rozwinąć?

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
27-10-08 22:47  Odp: Wałki skrętne - pytanie o działanie :)
Edekyogi 

 

Kiedyś widziałem produkcję wałków skrętnych czołgowych (do T-72). Było to 20 lat temu więc nie wszystko pamiętam. W każdym bądź razie po kompletnej obróbce mechanicznej - tzn. kiedy wałek wyglada jak gotowy (tu należy podkreślic, że dla uzyskania maksymalnej wytrzymałości tej bardzo obciążonej części wielowypusty nie są frezowane lecz obrabiane plastycznie - nagniatane a cała powierzchnia jest nagniatana rolkami - umocnienie zgniotem) - wałek jest w specjalnej maszynie poddawany kilkunastokrotnemu skręcaniu. Czyli jeden koniec wałka jest zakotwiczony nieruchomo jak w pojeździe a drugi koniec jest skręcany tak jak poprzez wahacz. Pierwsze skręcenie wynosi bodajże 270 stopni ale po ustąpieniu siły skręcającej wałek "cofa się" tylko o chyba 260 stopni (czyli trwałe skręcenie wynosi już 10 stopni). Drugi raz się skręca o 240 stopni - wałek cofa się o 210 stopni itp, itd. W ten sposób wałek nabiera cech sprężystych. A wałek lewy/prawy to tak jak w którą stronę pracuje w pojeździe tak w odpowiednią stronę jest skrecany.
Nie wiem czy taka informacja wystarczy. Jeżeli potrzeba dokładniejszej - poszukam gdzieś notatek z produkcji

 
28-10-08 16:53  Odp: Wałki skrętne - pytanie o działanie :)
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Jak dla mnie wystarczy :-)
Dzięki

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
22-11-08 00:15  Odp: Wałki skrętne - pytanie o działanie :)
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Tak przy okazji, w sprezynie zwijanej pret tez jest skrecany. Chodzi o to, ze mowi sie potocznie, ze sprezyna sie ugina, w rzeczywistosci nastepuje w precie skrecenie. Dziala to dokladnie tak samo jak drazek skretny. A sprezyna jest zwinieta, bo ... zajmuje przez to mniej miejsca.

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024