POJAZDY WOJSKOWE I CYWILNE   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka związana z pojazdami cywilnymi, wojskowymi, bronią pancerną, dokumentacja, historia, linki i pogawędki w stylu "Wittmann - pogromca T34"...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
28-06-07 22:39  [Foto-dokumentacja] T-34/85 pomnik w Szczecinku 06_2007
Astra28 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Witam wszystkich serdecznie. Poniżej zamieszczam całą serię zdjęć pomnikowego T-34/85. Czołg znajduje się na terenie parafii garnizonowej przy ulicy Myśliwskiej (skrzyżowanie z ul. Polną). Nie ma problemów z wejściem na teren i „pomacanie” eksponatów. A jak się człowiek zapyta księdza to i na czołg można wejść. Przez jeden z otworów na wieży udało mi się wcisnąć aparat, stąd na końcu znajdują się fotki „wnętrza”, może niezbyt ładne, ale myślę, że warto je również pokazać. Zdjęcia zostały wykonane w końcu czerwca 2007.
Ufam, że poniższe fotki przydadzą się w czasie budowy modeli. Oglądających bardzo proszę o wskazywanie zmian w stosunku do czołgów wojennych. Na oko widać sporo braków w wyposażeniu.











































--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

 
29-06-07 06:03  Re: [Foto-dokumentacja] T-34/85 pomnik w Szczecinku 06_2007
JSJ   

Kolejne brawa za swietny material.
Dzieki tym zdjeciom moge uscislic, ze to polaczenie wiezy z Z. 183 i kadluba z Z. 112 ("Krasnoje Sormowo"). Wieza jest tego samego wzoru, co na czolgu w Miroslawcu (od r. 45.). Wytwórce kadluba zdradza chocby oryginalne polaczenie tylnych plyt oraz typ zawiasów i uklad osrubowania plyty górnej. Byc moze, ze to przy powstaniu tej hybrydy nastapila wymiana nadsilnikowych wytloczek na bardziej standardowe. Na kadlubach z Sormowa utrzymywany byl bowiem styl wykonania jeszcze z roku 40. - wyciecia w bocznyh segmentach okalaly górne kratki wlotowe, a centralny segment nie byl od tylu wzmacniany dodatkowym pasem pancerza. Szlo za tym i nieco inne zamocowanie zawiasów pokrywy czesci transmisyjnej. W praktyce po-, jak i wojennej, ów zachowawczy uklad elementów na wozach sormowskich (oraz z STZ) byl przy remontach prawdopodobnie chetnie zamieniany na taki, jaki produkowano w znacznie wiekszych ilosciach (konfiguracja sormowska jest do zobaczenia na fotografiach Pawla - "85" ze Skarzyska).
Na tyle burt sa slady przyspawania profilowych wsporników pod zbiorniki, uzywanych w Z. 112 - takze zastapiono je bardziej rozpowszechnionymi, z plaskownika.
Male zbiorniki przyspawane do wsporników na prawej burcie to jakis ersatz. Chyba zrobiono to na zasadzie tej samej, co przy odtworzonych (niezbyt udatnie) przednich i tylnych blotnikach - aby bylo ladnie. Za tym przemawia i wykonanie "rur wydechowych" czy atrap skrzynek na blotnikach.
Przednia lampa i jej pretowa oslona sa oznakami powojennej sluzby. Ciekawe jest, jak powstalo rozszczepienie oslon wentylatorów na wiezy, po którym prawa z nich przyspawano na nowo i z duzym przemieszczeniem. Prawdopodobnie, zanim stal sie eksponatem, czolg konczyl kariere wojskowa jako cel cwiczebny i dobrze, ze uszedl z rak "oprawców".

 
06-07-07 12:25  Re: [Foto-dokumentacja] T-34/85 pomnik w Szczecinku 06_2007
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Przednia lampa wraz z osłoną jest nie tyle oznaką powojennej służby, ale powojenną modyfikacją, polegającą na dodaniu obok standardowego reflektora, reflektora podczerwieni systemu noktowizyjnego kierowcy mechanika. Oba reflektory posiadały prętową osłonę.

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024