<
           

PROJEKT GRUPOWY - "50 lat Małego Modelarza"   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Mały Modelarz - rocznik 1960   



Założenia i cel projektu ''50 lat Małego Modelarza''  
Zasady dodawania galerii modeli  
Zgłoszenie uczestnictwa w projekcie  


 Spis roczników  |  Aktualny rocznik  |  Dodaj galerię  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
13-07-07 21:43  1/1960 Samochód Fiat-1800
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

1/1960 Samochód Fiat-1800

WSMK - Karta Modelu

 
08-07-21 19:35  Galeria autorska (Wheeler)
Wheeler 

 - 12

Model zrobiony jako reprint - kupiony jako pliki graficzne od LOK-u, wydrukowane na drukarce laserowej na brystolu 140g/mm. (co niestety widać, bo drukarka drukowała z białym paskiem) i papierze kolorowym perłowe srebro w tej samej gramaturze.
Model był relatywnie łatwy w budowie - najtrudniejszą i najbardziej wymagającą częścią był dach - udało się go zrobić i, z racji, że nad dachem unosi się odium niesklejalności, zamieszczam instrukcję:
rozciąłem części boczne na linii, na której zaczynały się okna, całą część okienną podkleiłem 1mm tekturą piwną, zastosowałem wręgi kształtujące dach w wariancie wzmocnionym tekturą, ale bez ząbków - 1mm szerokości dał wystarczającą zakładkę, by kleić na styk. Przedłużyłem wysokość wręg tak, by ściany boczne zbiegały się ku górze pod odpowiednim kątem. Z jednej wręgi zrezygnowałem całkowicie - krzywizna dachu w tym miejscu jest wypadkową tego, by dwa największe panele dachowe zbiegały się ku sobie i stykały się bez szpary.
Łączenie tylnej szyby z ostatnim panelem dachu jest za pośrednictwem osobnej części, którą podkleiłem również tekturą 1mm. By całość się ładnie spasowała (część łącznikowa, tworząca ten "nawis" z tyłu, część dachowa, szyba), musiałem ową część łącznikową na brzegach ściąć z grubości i zaretuszować pomarańczową farbą akrylową.

Oprócz tego, warto dodać, że wręga nadająca krzywiznę tylnej klapie bagażnika zaprojektowana jest pod niewłaściwym kątem, więc należy z niej zrezygnować.































--

 Aktualny rocznik   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024