FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
13-04-06 15:35  skan pokładu HMS Iron Duke - Modelik
BujaK   

Witam
Modelarstwem zajmuje się od niedawna. Jako swój pierwszy model wybrałem HMS Iron Duke z wydawnictwa MODELIK. Wszystko szło dobrze do momentu w którym zdjąłem zabezpieczenie z pokładu po szpachlowaniu . Pokład wygląda jakby ktoś szlifował jego górną warstwę papierem ściernym, w niektórych miejscach praktycznie nie widać już kolorów w innych odstają „włoski”. Pokład wygląda tak brzydko, że nie chce mi sie na niego patrzeć . Tutaj pojawia się moja prośba, mianowicie chciałem poprosić o skan pokładu pokładu tego pancernika (spróbuje wydrukować go na zwykłym papierze z drukarki i nakleić na obecny pokład).

--

 
13-04-06 18:44  Re: skan pokładu HMS Iron Duke - Modelik
Miś Kolargol 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Moja rada może się wydać nieco ekscentryczna. Pokład Iron Duke w wydawnictwie Modelik jest żółty. Obecne standardy przewidują już raczej kolorystyczną imitację desek. Miałem podobny problem z SMS Moltke oraz HMS King Georg V z MM i tam udało się go załatwić w następujący sposób:
1. Na dużum arkuszu kalki technicznej przerysuj umiejscowienie nadbudówek pokładu.
2. Przy pomocy np.Corela zrób imitację desek pokładu i zapełnij nimi cały arkusz A4. Możesz do tego wykorzystać frament jakiegoś innego pokładu, wypełnić odpowiednią teksturą to, co tam jest żółte, następnie metodą kopiuj-wklej zapełnić cały arkusz (przedtem odpowiednio skalując). Tekstury drewniane są dostępne w programach graficznych.
3. Pozostaje tylko wyciąć z kilku sklejonych arkuszy A4 kształt pokładu.
4. Efekt lepszy niż w oryginale!!!
POZDROWIENIA!

--



Post zmieniony (13-04-06 18:48)

 
13-04-06 19:57  Re: skan pokładu HMS Iron Duke - Modelik
Kuba G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Za dużo roboty :-)
Lepiej zrobić samemu deskowanie :-D

--
Tygrys i Halny

 
14-04-06 00:06  Re: skan pokładu HMS Iron Duke - Modelik
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

No jak naukę modelarstwa zaczyna się już od szpachli to tak bywa :-)

Możesz nawet ręcznie to deskowanie narysować na brązowym brystolu , pomyśl , poszukaj a znajdziesz coś co nada się na pokład .

--

Teoretyk ostatnio...

 
18-04-06 21:34  Re: skan pokładu HMS Iron Duke - Modelik
BujaK   

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i porady zrobiłem własne deskowanie, a jeżeli to również wyjdzie marnie to mam juz skan iron duke'a. Temat można usunąć/zamknać itp

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024