FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
23-03-05 09:34  [Technika] gdzie kupić druciki na relingi
psinthos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Obecnie moje relingi wykonuje z 2 materialow - zylki wedkarskiej (0,25 lub 0,4mm) na slupki i nylonowej nici bezwloskowej na lancuchy/barierki). Chcialbym jednak sprobowac z relingiem drucianym (efekty prezentowane na niniejszym forum sa bardziej zadowalajace, niz moej ;-). Problemem jest jednak pozyskanie odpowienich drucikow.

Ad rem:
Gdzie w Warszawie (najlepiej okolice Srodmiescia) mozna nabyc roznej grubosci CZYSTE druciki. Zabawy z 'odzyskiem' z transformatorow przecwiczylem i nie byly zadowalajace. Szukalem w Castoramie, L/M etc., ale tam nawet najciensze druty sa za grube. Macie jakis sklepik z artykulami metalowymi godny polecenia?


m.
*psinthos.com* | *sternenflotte.pl*
------------------------------------------------------------------------------------------------------
w stoczni: Nagato | Isuzu | USS Caperton | USS Oklahoma | USS California
------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
23-03-05 09:41  Re: [GDZIE KUPIC] druciki na relingi
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

Kup sobie kawałek przewodu elektrycznego w izolacji - linki - po sciągnieciu izolacji bedziesz miał czyste druciki bez lakieru. Tylko sprawdz sobie wczesniej grubośc drutu uzytego w lince - są różne :):) Ja w ten sposób pozykuję druty - róźnej grubości :):)

PozdrawiamKojak

 
23-03-05 09:56  Re: [GDZIE KUPIC] druciki na relingi
Żur 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Moja propozycja: sklep RTV. Niektóre kable telewizyjne są ekranowane oplotem z cienkich drucików. Ale uwaga, jest kilka rodzjów kabla: niektóre są ekranowane drucikiem miedzianym, wtedy może być, ale trzeba malować, bo żółty dziwnie wygląda. Niektóre folią metalową, taki zupełnie odpada. Ja ma najlepszy jaki może być, czyli druciki stalowe, nie trzeba nawet malować, po przyklejeniu wygląda jak naturalna stal. Mam kilka metrów takiego kabla i strzęgę go jak oka w głowie. Grubość takiego drucika: mniej 0,1 mm. Spokojnie nadaje się do relingów w 1:300, a co dopiero w 1:200.



Post zmieniony (23-03-05 10:01)

 
23-03-05 10:22  Re: [GDZIE KUPIC] druciki na relingi
Fiban 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A ja wchodzę do najbliższego zakładu, który zajmuje się przewijaniem silników i innych takich, mówię o co chodzi i zwykle za 3 - 4 zł mam kilka średnic w mniej więcej 10 metrowych odcinkach, wszystko prosto ze szpuli, czyste i świecące :)
Za parę złotych masz to co potrzebujesz i tyle ile potrzebujesz.

 
23-03-05 10:27  Re: [GDZIE KUPIC] druciki na relingi
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

Fiban ale druty nawojowe są emaliowane :):) a takich drutów juz sie nie da przy okazji uzyć do lutowania drabinek

PozdrawiamKojak

 
23-03-05 10:37  Re: [GDZIE KUPIC] druciki na relingi
Fiban 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jeśli ktoś lubi lutować, to faktycznie, musiałby się wcześniej pobawić w opalanie, ale jeśli chodzi o klejenie, to jest to idealne rozwiązanie.
Kojak, dałeś mi zagwozdkę z tym lutowaniem, dziś sprawdzę czy faktycznie nie da się tego polutować :)

 
23-03-05 10:56  Re: [GDZIE KUPIC] druciki na relingi
irbar 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Kojak, popieram Twój sposób w 550%!!!!

Mów co myślisz, myśl co mówisz...

 
23-03-05 11:50  Re: [GDZIE KUPIC] druciki na relingi
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

Fiban ale na drabinki do lutowania jest najlepsza tzw "srebrzanka" - drut kalibrowany dostepny w sklepach dla elektroników - pisale o tym w wątku o Penelopie - jest różnych średnic - a lutuje sie praktycznie sam.:):)

PozdrawiamKojak

 
23-03-05 12:40  Re: [GDZIE KUPIC] druciki na relingi
Fiban 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Trzeba od razu tak było mówić :) :)

 
23-03-05 13:36  Re: [GDZIE KUPIC] druciki na relingi
irbar 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

http://www.irbar.republika.pl/reling.doc

Mów co myślisz, myśl co mówisz...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024