FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
19-05-05 19:56  [Nowości] porównanie Pe-2
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Widziałem dzisiaj oba modele w Has Hobby na dzielnej. Malowanie w Modeliku jest ciekawsze i natknąłem się na informację o makiecie silnika. Orlik zaś mam wrażenie jest jednak bardziej szczegółowy. Poziom wydruku wydaje mi się zbliżony, ale Orlik chyba z założenia jest dla bardziej zaawansowanych modelarzy, W Modeliku możemy wybrać czy chcemy ruchome lotki zaś w Orliku trzeba je zrobić. Czyli co kto lubi.
Czekam na opinie innych kolegów którzy widzieli oba modele, a i argumenty wydawców były by mile widziane.

4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.


Post zmieniony (19-05-05 21:57)

 
19-05-05 23:04  Re: [porównanie] Pe-2
moskit   

Tak się składa, że jestem szczęśliwym posiadaczem obydwu "peszek". Jestem jednak "zwkłym sklejaczem", więc nie czuję się na siłach aby dokonać pełnej analizy porównawczej. Zauważyłem różnicę w wykonaniu nitów - w Modeliku są kropki a w Orliku kółeczka. Autorzy opracowań należą do moich ulubionych. Może po sesji się za któregoś zabiorę. Jeżeli ktoś ma pytania spróbuję odpowiedzieć.

 
19-05-05 23:16  Re: [porównanie] Pe-2
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Moskit spróbuj przyjrzeć się jak wygląda sprawa wyposażenia kabin i szczegółowości ich wnętrza czy w oby występują jakieś makiety silników i luków bombowych. Co do lotek to Orlik je ma na pewno, Modelik stery kierunku tak, a lotki jak kto chce. Zobacz co piszą w instrukcji tego nie miałem czasu dokładnie przejrzeć.

4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
19-05-05 23:33  Re: [porównanie] Pe-2
moskit   

Piterski, zrobię to ale dopiero jutro, bo muszę wcześnie wstać (praca). W modeliku można wykonać makiety silników. Resztę napiszę jutro jak dokładniej przejrzę (chyba że ktoś mnie uprzedzi).

 
20-05-05 07:51  Re: [porównanie] Pe-2
moskit   

A więc tak:
Modelik - stery wysokości, stery kierunku oraz lotki można opcjonalnie wykonać jako ruchome lub stałe . Można też wykonać otwarte luki bombowe, makiety silników oraz podwozie w wersji uproszczonej lub pełnej.
Orlik - stery wysokości, stery kierunku oraz lotki trzeba wykonać jako wychylone. Dodatkowo są otwarte klapy i luki bombowe . Makiet silników się nie dopatrzyłem. W obydwu modelach można wykonać też bomby przenoszone na zaczepach pod centropłatem. Co do wyposażenia kabin to trudno mi się wypowiedzieć (nie liczyłem elementów bo to chyba bez sensu). Mnie bardzej podoba się w Modeliku, ale to tylko moje zdanie.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024