FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
18-12-04 12:40  StuG 40 Ausf. F - zielony GPM. Co to za model??
Maniur 

 



Na taki oto model natrafiłem w bezgłębnych otchłaniach internetu. :) Proszę kolegów od pancerki o wszelkie informacje na jego temat. (Jakość opracowania, druku, kartonu itp.) Wszelkie wiadomości będą mile widziane :D

;)

 
18-12-04 17:04  Re: StuG 40 Ausf. F - zielony GPM. Co to za model??
maryjan   

A tam zaraz otchłaniach. Jest na Allegro. ;-)

 
19-12-04 09:39  Re: StuG 40 Ausf. F - zielony GPM. Co to za model??
BIGAMEK   

szkielet do poszycia kadłuba mi wnim nie pasował .
Wogóle to najleprza w tym modelu jest okladka .Dlamnie ten stuG to taki modelarski koszmar.
Oczywiście to tylko moja opina i ktoś może mieć na ten temat całkiem inne zdanie.

POZDRAWIAM

 
19-12-04 10:54  Re: StuG 40 Ausf. F - zielony GPM. Co to za model??
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ten model powstał gdy GPM zmieniało okładkę z "żółtej" na "zieloną" :-)
Czyli zawartości spodziewaj się po "żółtym" gpmie...... czyli szału nie ma ;-)
No ale jeżeli zależy Ci na StuGu z długą lufą to zbytniego wyboru nie masz!
Alternatywą pozostaje jedynie StuG z FlyModel! Opracowanych chyba dobrze..... (pomijając małą ilość detali)........ ale kolor StuGa z FM jest nietypowy jak na niemiecką broń pancerną......................... ŻÓŁTY :-)

Pozdrawiam!
Michał

 
19-12-04 11:26  Re: StuG 40 Ausf. F - zielony GPM. Co to za model??
mcrec   

To może zrobimy taki wątek : wybierając typ wozu bojowego -jaki model -chodzi oczywiście o opracowanie- jest najbardziej sklejalny,najlepszy kamuflaż , ilość szczegółów itp .Pewnie będą jakieś rozbieżności, bo ktoś tam preferuje GPM ,a inny Modelik'a .Dojdzie pewnie wątek sentymentalny ...''ach, to był mój pierwszy...''
.Myślę jednak ,że opinie starych ''sklejaczy'' będą pokrewne...
Od dłuższego czasu szukam okazji aby ''wyhaczyć '' StuGa 40 lub PzKpfw.III.
Jest kilka opracowań ,ale które najlepsze?To samo dotyczy samolotów , ...

 
19-12-04 12:30  Re: StuG 40 Ausf. F - zielony GPM. Co to za model??
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

hehe! sam już widzisz, ze moze byc problem.... bo rozne sa upodobania ;-)
Ja stawiam na:

Moim zdaniem jest ekstra......! |temat| |opracowanie| |kolorystyka|

Pozdrawiam!
Michał

 
15-01-05 22:07  Re: StuG 40 Ausf. F - zielony GPM. Co to za model??
mcrec   

Drogi Michale , z pewnością okładka jest super.Malowanko też ,tylko ta wersja...
W/g mnie /ale to tylko moje zdanie/ , najładniejsze StuGi to wersje z ekranami i oczywiscie DŁUGA LUFA!!!I tu wybór żaden - skazani na Fly'a.Oprócz w/w przez Maniura...ale i ten jest bez tych ekraników.Moze jakaś waloryzacja?
Z tego co obserwuję to wszystkie wydawnictwa /GPM ,Modelik , FM,..../ wydajac modelik wozu bojowego w malowaniu z frontu afrykanskiego prawie zawsze w takich dziwnych kolorach...

 
15-01-05 22:26  Re: StuG 40 Ausf. F - zielony GPM. Co to za model??
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

No Hummel czy Pz 3 z modelika są wg mnie super wydrukowane i to na pewno nie są malowania pustynne lecz z frontu wschodniego, gdzie ten sprzet był dosć powszechnie używany. Co do malowqń sprzetu niemieckiego to bardzo ciekawe sa malowania z końca wojny ale te pewnie są utrapieniem drukarzy.
Chciałbym zobaczyć np Jagdpanterke albo JgdPz IV L/70 z hala gdyż wtdy malowanie byłoby bardzo interesujące. No ale kiedy Hal wyda jakąs pancerkę to jet pytanie ??

Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 
16-01-05 11:40  Re: StuG 40 Ausf. F - zielony GPM. Co to za model??
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Mcrec! Ja też bardzo lubię StuGi z długą lufą (szczególnie jako "świński ryj") i ekranami bocznymi.... Wtedy były najciekawsze malowania! :-) Boczne ekrany stawały się płótnem dla malarzy! ;-) Tutaj jest duże pole do popisu dla grafików...

A StuG z FM to jest pomyłka ;-) Jakiś daltonista drukował tą partię ;-) Ale przyznaję,,, że ten model stanowi dobrą bazę na model..... Aerografy w rękę i do dzieła! ;-)

Pozdrawiam!
Michał

 
16-01-05 12:29  Re: StuG 40 Ausf. F - zielony GPM. Co to za model??
mcrec   

Eh...., to chyba się ''wtopiłem '' bo zakupiłem na Allegro takiego z Fly'a....
Aerografu brak :-[
Sąsiad jest lakiernikiem samochodowym ...- może pożyczy mi sprzetu...;-/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024