FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
10-05-05 14:37  [Relacja] USS Alaska - parę fotek...
piokar 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

W zalaczeniu podaje linki do paru fotek z moich dotyczczasowych prac nad modelem kartonowym USS Alaska (1:200). Wahałem się czy to pokazywać, bo mój pierwszy model i nie wygląda on najlepiej, a do tego popełniłem parę błędów "technicznych" i pewnie jeszcze sporo przede mną. Zresztą nie jest to model na wystawę tylko dla własnej satysfakcji, więc pozwoliłem sobie też na kilka uproszczeń. Do tego prace idą bardzo powoli , bo praktycznie wszystko robię po raz pierwszy i nad każdą rzeczą trzeba sporo poeksperymentować. Pierwszy kadłub nie nadawał się specjalnie do użytku, więc wykonałem go po raz drugi. Nadbudówka nie jest jeszcze sklejona do końca - stąd niektore elementy są "luzem". Dalmierze pójdą chyba do kosza , i bedę musial je wykonać jeszcze raz - za bardzo zalałem je farbą i kiepsko wyglądają. Fotki t są dość kiepskie, ponieważ z początku nie miałem dostępu do cyfrówki. Z kolei zdjęcia wykonane cyfrówką tez nie są idealne - linie, które są w rzeczywistości proste i gładkie na zdjęciach miejscami wyszły nieco "wyszczerbione" np. czarny pas na burcie, krawędz barbety - moze to kwestia zbyt słabej rozdzielczości.

http://www.kki.pl/pioinf/alaska/alaska1.html
http://www.kki.pl/pioinf/alaska/alaska2.html
http://www.kki.pl/pioinf/alaska/alaska3.html



Post zmieniony (10-05-05 14:37)

 
10-05-05 16:11  Re: [foto] USS Alaska
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Ja pier... tzn dobry model. Mówisz, że niektóre elementy wykonujesz kilkakrotnie, a wiec- model robisz ze skanów, czy od podstaw- z planów modelarskich? Jeśli ze skanów, to gdybys odczuł taka nieodpartą potrzebe przysłania mi ich, to jestem zawsze otwarty ;D

 
10-05-05 16:43  Re: [foto] USS Alaska
Bastürk 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Fajny :))))
Jak mnie oko nie myli to on(ona) jest cały malowany. :]]]]]]]
Jakbyś mógł to opowiedz o tym jak robiłeś dno i burty.

________________
To be or not to be...
Fokker Dr.I - 29.9%
GG: 1470257

 
10-05-05 17:23  Re: [foto] USS Alaska
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Czy ktoś mi może wytłumaczyć, dlaczego USS Alaska nie ma wogóle bulajów na burcie? Myśałem, że po malowaniu kadłuba piokar je sobie odpuścił, ale sprawdziłem relację Kojaka, kilka fotek w necie.... faktycznie ich nie ma.

Sam model bardzo fajnie wygląda. Choć na razie jeszcze strasznie pusty. Ale pewnie niebawem to się zmieni :-) Szkoda. że nie skusiłeś sie na atrakcyjniejsze malowanie modelu.

pzdr
Kemot

 
10-05-05 17:41  Re: [foto] USS Alaska
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

...mię się ta (A)laska podoba...

cymam kciuki !!!

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
10-05-05 17:50  Re: [foto] USS Alaska
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Kemot- inne amerykańske okręty też nie maja bulajów na burcie. Nie wszystkie oczywiście, ale np. North Carolina co ja ją mam też nie ma bulajów i jeszcze pare innych okrętów.

 
10-05-05 19:21  Re: [foto] USS Alaska
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

No i super :):) Będzie motywacja do dalszej wytężonej pracy :) - z uwagą będę sledził tą relację.

PozdrawiamKojak

 
10-05-05 19:42  Re: [foto] USS Alaska
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kemot - bulaje systematycznie zaspawywanow czasie wojny, naturalnie na okrętach, które je miały. Zaspawywano je dlatego, że zmniejszało to ryzyko zatonięcia jednostek w przypadku uszkodzeń powyżej KLW. Gdy okręt nabierał przechyłu, woda dostawała się poprzez bulaje (niekoniecznie zawsze zamknięte) do wnętrza - kiedy je zaspawano, ryzyko stawało się o wiele mniejsze. A na okrętach amerykańskich, wprowadzanych do służby już w okresie wojny, nie było ich już w momencie projektowania czy wodowania.

A co do "Northa Caroliny", to akurat ona została zwodowana z bulajami na burtach, ale zanim jeszcze została wykończona w stoczni, już wszystkie dokładnie zaspawano. "Iowa" czy "Alaska" już nie miała bulajów w czasie projektowania. Nawet Japończycy, choć wprowadzili do służby swoje "Yamato" i "Musashi" w czsie wojny, też szybko nauczyli się, że warto jest zrezygnować z bulajów na burtach i szybko je zaspawywano. W 1945 roku na "Yamato" było niewiele "okienek" i to tylko w górnej części burty, blisko krawędzi pokładu.

Często popełnianym błędem w przypadku modeli "Yamato" jest właśnie umieszczanie długich rzędów bulajów na burtach, choć konfiguracja uzbrojenia i wyposażenia pokazuje wybitnie rok 1945. Tak jest na przykład z wydanym (i świetnie opracowanym) modelem JSC 1:400.

Trzymam kciuki za ukończenie modelu "Alaski"!!!

MacGregor

 
10-05-05 20:05  Re: [foto] USS Alaska
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Bardzo ładna Alaska, bardzo ... to bedzie pewnie mój nastepny okręt

Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
10-05-05 23:10  Re: [foto] USS Alaska
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Pięknie !!! Zmobilizowałeś chyba Kojaka . Jakiej taśmy użyłeś do linii wodnej ?


Teoretyk ostatnio...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024