FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
27-02-23 11:40  [G] HMS Fiji 1:4oo (autor projektu Adam12)
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Siemano Panowie.

Link do relacji
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=399226&t=399226&filtr=0&page=1

Link do galerii w google photos.
https://photos.app.goo.gl/rVVEaz1WXNH8RYgK7

Zapraszam wszystkich do obejrzenia efektu moich ulepiań, projektu Adama Rutkowskiego znanego pod wieloma nickami, z wydawnictwa, Adam & Adam i jego drukarka atramentowa: ] Tu chciałbym zauważyć, że jestem bardzo, ale to bardzo pozytywnie zaskoczony jakością wydruku, jak i papieru. Ba kaponowanie temu niestraszne. Bo zawsze kaponuje każą wycinankę.
Co do samego projektu, nie mam żadnych zastrzeżeń, geometrycznie wszystko zadziwiająco ładnie i czysto się spina. Nie gdzie trochę były problemy z przeniesieniem kolorów camo na wyposażenie, ale Adam jest świadom i chyba nawet jest już to poprawione, hehehe jak i kolor kabinki samolotu... mniej taki kosmiczny: ]
Co do mojej przygody ze skalą 1:4oo. Całość była dla mnie jednym wielkim eksperymentem i polem doświadczalnym. I skala i diorama i walki z podkładem wodopodobnym, ale jestem zadowolony z uzyskanego rezultatu, mimo że dziś sporo zrobiłbym inaczej, szczególnie tyczy się to wody.
Bardzo też chciałbym podziękować koledze Agand, za pomysł wydłubania nici z damskich rajstop. Mega, mega cieniutka i niemal niewidoczna nić. Nie jest łatwa do opanowania, bo jest bardzo elastyczna, ale dzięki tej elastyczności zapewnia ona zawsze bardzo ładny naciąg. Cóż więcej od strony technicznej, Wszystko poza lufami wykonane jest własnoręcznie, czyli bez dodatków laser/foto. Retusz tempera, lakier do gwaszy satyna. Kleje jedynie średnim CA. Najcieńsze druciki o,1mm głównie na barierki.
Jeśli natomiast chodzi o wodę, to bazą jest pianka styrodurowa, na to masa plastyczna i malowane jest farbami olejnymi. Bazowym kolorem jest błękit berliński, ale ciapałem też błękitem paryskim i pruskim, do tego delikatne dodatki zieleni szmaragdowej i bieli tytanowej. Na to po wyschnięciu (przepraszam po utlenieniu) 2x lakier do gwaszy połysk. Białe falki i wykończenie to specyfik od Winka i dużo białego podkładu do obrazów, hehe śmierdzi jak korektor szkolny dla dzieci.

Cóż więcej, pewnie można by sporo spamować, ale większość zawarte jest w relacji do której to zapraszam po więcej szczegółów.
hehe Adaś już mi zapewnił Ediego, którego to będę lakierował przy najbliższej sprzyjającej okazji i pewnie też potnę. Jakość, jak i detalizacja Adamowych projektów jest tym, co lubię najbardziej: ]

Przepraszam, ale nie mam zdjęć śrub, które to u mnie zawsze goszczą na zdjęciu w galerii, hehehehe

Ahhh zapomniałbym, mojemu Fiji udało się zająć miejsce na pudle, na ostatnim konkursie w Warszawie ,,Kartonowa Syrenka". Impreza była PRZEZACNA pod każdym względem. Dziękuje organizatorom, jak i wielu przyjezdnym za możliwość wymiany doświadczeń i zwykłego pogadania.

--
Zwodowane: Shima, HMS Fiji
Stocznia:

Post zmieniony (27-02-23 11:51)

 
27-02-23 12:00  Odp: [G] HMS Fiji 1:4oo (autor projektu Adam12)
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

superowo
tak myślę, że modele do linii wodnej powinny buc kończone nie na maksymalnym zanurzeniu, tylko 1m poniżej. Wtedy w dioramie można by zrobić statek przechylony w zakręcie albo bardziej realistycznie odwzorować pracę na fali i/lub falę własną na pełnym gazie

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
27-02-23 12:08  Odp: [G] HMS Fiji 1:4oo (autor projektu Adam12)
Lukee 

 

Obłęd!
Powiedzieć "Pięknie!" to jak nic nie powiedzieć...

Jedna mała uwaga - jak już suniemy prędkością po wodzie to flagi chyba nie mogą smętnie wisieć? ;-)
No i brakuje tutaj chociażby obsady mostku. Ale to tak całkiem na marginesie.
Jeszcze raz napiszę: Model wspaniały a i woda wyszła zacnie.

 
27-02-23 12:26  Odp: [G] HMS Fiji 1:4oo (autor projektu Adam12)
=Kondzik= 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

No i pięknie :D.

@żółtodziób, ja to bym chciał żeby projektanci do projektów 1:400 dawali opcjonalnie do wykonania całe dno. Niektóre okręty przy większej prędkości miały nieco odsłoniętego dna poniżej linii wodnej.

Post zmieniony (27-02-23 12:46)

 
27-02-23 12:52  Odp: [G] HMS Fiji 1:4oo (autor projektu Adam12)
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Karas, nie mam z reguły problemów aby słowami określić czyjeś dokonania ale określenia typu piękny, świetny, fantastyczny itp itd w natłoku modeli zrobionych na wysokim poziomie, nie oddają w pełni odczuć jakie ma pewnie większość oglądających. Precyzja i czystość sklejania w standardzie w Twoim modelu jest podniesiona do kwadratu ze względu na skalę a przy tym ilość detali odpowiada mniej więcej poziomowi 1/200. Ja robię detale w 1/100 i mam poważne problemy i po prostu nie widzę siebie w roli wykonawcy 1/400 w detalizacji Fiji. W tej sytuacji gratuluję Ci ukończenia pięknego modelu będącego dowodem na niesamowite umiejętności modelarskie👍👏

--

Post zmieniony (27-02-23 17:31)

 
27-02-23 13:13  Odp: [G] HMS Fiji 1:4oo (autor projektu Adam12)
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


 - 1

Brak słów. To co wyczyniasz jest już obłędem.
Pozostaje tylko zapytać, co następne trafi na mate? :)

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
27-02-23 14:12  Odp: [G] HMS Fiji 1:4oo (autor projektu Adam12)
kari   

... wielkie gratulacje za tak wykonany model; ... także gratulacje dla autora projektu.
... Wyd. JSC będzie miało bardzo mocną konkurencję w temacie okręty w 1/400 ;-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
27-02-23 15:04  Odp: [G] HMS Fiji 1:4oo (autor projektu Adam12)
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Piękny, majstersztyk! Ogromne gratulacje.

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
27-02-23 17:27  Odp: [G] HMS Fiji 1:4oo (autor projektu Adam12)
Ziga 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Małe arcydzieło, gratulacje!

--
Pozdrowienia
Kaz

"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan

 
27-02-23 17:48  Odp: [G] HMS Fiji 1:4oo (autor projektu Adam12)
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Karaś, jak nie dasz zdjęcia modelu z jakimś przedmiotem albo sobą, to nie uwierzę, że to 400 ;))
A na poważnie, to rozwaliłeś system. Dla mnie relingi w 200 to masakra, a ty robisz je w 400 i to potrójne. Nie mówiąc już o poręczach na ścianach nadbudówek, drabinkach, klamrach i innych. Szacunek!

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024