FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
02-03-23 09:30  [N] WAK - ORP Wicher i Krab
Wydawnictwo WAK   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Od wtorku będą dostępne dwa nowe WAKi.




Kontrtorpedowiec ORP Wicher w skali 1:200. Model autorstwa Grzegorza Nowaka z waloryzacją Marcina Dworzeckiego. Model w cenie 49 zł. Do modelu są dostępne laserowo wycięte wręgi, relingi i metalowe lufy. Model trafi do empików w przyszłym tygodniu




Armatohaubica Krab w skali 1:32. Model autorstwa Mariusza Grzywacza z grafiką Marcina Dworzeckiego. Kolejny model z serii polskich pojazdów wojskowych w tej skali dla początkujących. Model w cenie 30 zł. Do modelu są dostępne laserowo wycięte wręgi. Model trafi do empików w kwietniu.

--
-----------------------------------------------
http://www.wak.pl
-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

 
02-03-23 09:53  Odp: [N] WAK - ORP Wicher i Krab
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Gratulacje!
Pomyślcie jeszcze o tym Wichrze w 1:100. Stare wydanie AH ciągle cieszy się wzięciem, a jest trudnodostępne, no i bardzo uproszczone. Oczywiście nie chodzi mi o przeskalowanie dwusetki, ale o nowe, dużo bardziej szczegółowe opracowanie w setce.

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
02-03-23 15:04  Odp: [N] WAK - ORP Wicher i Krab
Manualny   

Przyłączam się.

 
02-03-23 16:10  Odp: [N] WAK - ORP Wicher i Krab
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

A kiedy AHS Krab w 1-25 ?

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
02-03-23 20:33  Odp: [N] WAK - ORP Wicher i Krab
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Waldek K. - na ewentualne nowe opracowanie Wichra w 1:100 warto poczekać co nieco, ponieważ jaskółki wiosny mi doniosły, że właśnie Pan Jan Schmidt pracuje wytrwale przy opracowaniu zupełnie nowych planów tego okrętu uznając swoje star opracowanie za wymagające poprawek. Ponieważ plany Groma, Pioruna i Garlanda jego autorstwa opracowane w ostatnich latach prezentują się rewelacyjnie, zatem chyba warto poczekać. :-)

--
MacGregor

 
03-03-23 22:52  Odp: [N] WAK - ORP Wicher i Krab
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

To ci pech, że robi to teraz. Ale dobrze, że widzi konieczność ich poprawy bo jest sporo do zmian. Działa, ułożenie mat po nimi, wyrzutnie torpedowe, kształt relingu na nadbudówce z reflektorem pomiędzy wyrzutniami, wadliwe podpory sponsonów pod nkmy, brak pojemników na kamizelki (chyba) po obu stronach pomostu prawie obok wspomnianych podpór sponsonów, brak niektorych bulaji to tak na szybko. Jeśli plany będą dotyczyć stanu na 1939 to zmian będzie o wiele więcej. Tak czy inaczej ja już się " naczekałem".

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
04-03-23 01:57  Odp: [N] WAK - ORP Wicher i Krab
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Dzięki Grzesiu za info. Tez już o tym gdzieś czytałem. Czyli się potwierdza.
Oczywiście na lepsze zawsze warto poczekać. Wprawdzie nie sądzę, żeby mi starczyło życia na budowę kolejnego niszczyciela w setce ;-) ale z radością będę podpatrywał jak inni tworzą swoje cudeńka :-D

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
07-03-23 13:45  Odp: [N] WAK - ORP Wicher i Krab
Wydawnictwo WAK   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Modele są już dostępne.
Kraba w 1:25 czy niszczycieli w 1:100 nie oczekiwałbym w przewidywalnej przyszłości. Obecne kosztu druku zabijają takie objętościowe pomysły :/

--
-----------------------------------------------
http://www.wak.pl
-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

 
12-03-23 00:15  Odp: [N] WAK - ORP Wicher i Krab
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Oglądałem tego Wichra w empiku noo i nie powiem... Kusi ale jest masa drobnicy i tak się zastanawiam czy nie lepiej by takie maleńkie bryły drukować na papierze 80/90g?
Ciekawi mnie jakie opinie mają koledzy budujący modele tego typu bo ja w tej branży jestem lajkonik i tylko "wydaje mi się"

--
GG 6801515

 
12-03-23 05:59  Odp: [N] WAK - ORP Wicher i Krab
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Taki drobiazg też trzeba zaretuszowac przed sklejeniem a to w przypadku cieńszego papieru spowoduje "zeszmacenie" detalu od wody farby retuszerskiej. A taki zeszmacony detalik to już się do niczego nie nadaje bo nawet jak wyschnie to deformacje itd. . Uchowaj Boże żeby ktoś wpadł na pomysł drukowania drobiazgu na cieńszym.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024