FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
27-04-23 16:55  [R] Scharnhorst HAL 1:200 2010 powrót do modelarstwa po 20 latach
Bjorn 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Czołem wszystkim.

Na imię mam Bjørn i tu odpowiadam, tak jest to moje prawdziwe imię i jestem Polakiem. Na forum jestem nowy jako użytkownik ale wasze poczynania śledzie od lat. Powiem krótko Wszyscy jesteście moimi idolami. To co wyprawiacie z papierem jest niesamowite i obłędne, kunszt, merytoryka i pomoc jaką tutaj można uzyskać jest dla mnie motywacją do sklejenia rzeczonego modelu i założenia tej relacji. Ostatni model jaki skleiłem do był Arado 196 z MM i było to 20 lat temu. Później wiadomo samo życie praca dzieci itp itd.....proza życia. Powiedziałem dosyć tego bo życia mi zabraknie na sklejenie czegokolwiek, więc wziąłem się za robotę i zacząłem ciąć papier, emocje nie do opisania NARESZCIE KLEJE!!!! Tyle o mnie przejdźmy do tematu.


Model zamierzam wykonać w standardzie stan na rok 1943 z maksymalną detalizacją dla tej skali, oczywiście ograniczoną moimi zdolnościami i bez popadania w obłęd. Przy budowie stawiać będę na atrakcyjność modelu przy zachowaniu względnej zgodności historycznej., tak aby to wszystko było gdzieś po środku. Takie jest założenie reszta wyjdzie w praniu hehe. Posiłkować się będę głownie Anatomy of the Ship, chociaż co do niej mam pewne zastrzeżenia, ale damy radę i będzie o czym pogadać. I oczywiście zdjęcia z całych internetów. Budować będę raczej na spontanie, czyli trochę tam i siam trochę tego i tamtego.

Obecnie walczę z superstrukturą sekcji A.










.

--

Post zmieniony (12-05-23 10:43)

 
27-04-23 17:54  Odp: [R] Scharnhorst MM 2-3 2010 powrót do modelarstwa po 20 latach
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

witam i pozdrawiam powracacza modelarskiego! podobnie jak ja, tylko parę lat temu, wracałem z też prawie 20 letniej przerwy ;-)
zasiędywuję i kibicuję

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
27-04-23 18:21  Odp: [R] Scharnhorst MM 2-3 2010 powrót do modelarstwa po 20 latach
Marek Więckowski 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
 

Bardzo ładnie, czysto i precyzyjnie.
Może opiszesz trochę technikalia?
Widzę, że pokłady ryftowane, bulaje podklejone, otwory na płaszczyznach nadbudówek przygotowane na "odrutowanie" lub nitowanie? Siatka na otworach wentylacyjnych - dobrze się prezentuje.
Czym retuszujesz?
Pozdr.
M.

 
27-04-23 19:26  Odp: [R] Scharnhorst MM 2-3 2010 powrót do modelarstwa po 20 latach
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Jakość zdjęć i klejenia jednoznacznie wskazuje, Panie i Panowie, mamy kolejnego zawodnika :D

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
27-04-23 19:50  Odp: [R] Scharnhorst MM 2-3 2010 powrót do modelarstwa po 20 latach
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Jak na 1 kontakt z papierem po 20 latach, rewelacja. Pokłady wyglądają na trasowane, a nie ryflowe.
Poszukaj na pampersach relacji Winka, który też właśnie buduje sharna. Co prawda od innej strony, ale zawsze jakieś to dodatkowe źródło.
Będziem paczać, bo jest i na co: ]

--
Zwodowane: Shima, HMS Fiji
Stocznia: pampers HMS Suffolk, USS Somers
Wymęczone: zbiornik M6oA2


 
27-04-23 22:11  Odp: [R] Scharnhorst MM 2-3 2010 powrót do modelarstwa po 20 latach
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

No to obaj jedziemy!
Widać, że po 20 latach Twoje umiejętności pozostały.
Powodzenia!

Ja już od 1,5 roku walczę z drobiazgami. Relacja też na tym Forum.
Moja przerwa 35 lat była zbyt długa, dlatego SCH czekał na klejenie kolejne 10 lat zanim nabrałem jako takiej wprawy.

Mam nadzieję na możliwość wymiany doświadczeń z SCH - do nadbudówek czy większych modułów jeszcze nie doszedłem.
Już niedługo. Powoli kończy mi się drobnica do poskładania.

Podpatrujemy.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
27-04-23 22:40  Odp: [R] Scharnhorst MM 2-3 2010 powrót do modelarstwa po 20 latach
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Witaj na forum.
Fajnie, że wróciłeś do tego hobby i, że chcesz się z nami podzielić tym co robisz, bo jest na co popatrzeć.
Też kiedyś miałem przerwę w modelarstwie, pewnie jak wielu z nas, ale teraz to klejenie jest taką "ucieczką od problemów dnia codziennego";-)
Powodzenia w budowie, masz we mnie wiernego kibica.

--
"Si vis pacem para bellum"

 
29-04-23 14:07  Odp: [R] Scharnhorst MM 2-3 2010 powrót do modelarstwa po 20 latach
Corvuscorax   

Hej Sharnhorst z MM pokaż okładkę nie wiedziałem że się ukazało coś takiego

--
karton is my lfe

 
29-04-23 14:24  Odp: [R] Scharnhorst MM 2-3 2010 powrót do modelarstwa po 20 latach
EDO 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

https://www.mojehobby.pl/products/Niemiecki-Pancernik-Scharnhorst.html

 
29-04-23 18:54  Odp: [R] Scharnhorst MM 2-3 2010 powrót do modelarstwa po 20 latach
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

hehe, to jest Hal, MM zwykło się mówić o Małym Modelarzu

--
Zwodowane: Shima, HMS Fiji
Stocznia: pampers HMS Suffolk, USS Somers
Wymęczone: zbiornik M6oA2


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024