FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
08-02-24 01:30  O Naszym Forum słów kilka.
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Fajny wątek wczoraj znalazłem. Sprzed trzech lat... [H] KONRADUS - tak zaczynaliśmy

Niektórym wyda się to nieprawdopodobne, niemożliwe i niewyobrażalne, że dopiero wczoraj przeczytałem ten wątek, a wcześniej nie miałem o nim bladego pojęcia. Tak, to prawda. Mój kontakt z Forum był przez ostatnie lata bardzo ograniczony. Z różnych powodów, o których tu pisał nie będę, nie mogłem zająć się tym miejscem tak, jak to kiedyś robiłem, nie mogłem o nie należycie dbać, a nawet niemożliwe było dla mnie podjęcie kroków, które zabezpieczyłyby odpowiednio Forum i zapewniły jego stabilne działanie. Powiem tylko tyle - życie pisze różne scenariusze... Na szczęście kryzys minął, od nowego roku prace ruszyły, Forum zostało przywrócone do stanu używalności, zostały naprawione najważniejsze usterki, mnie udało się naprawić dostęp do zasobów (galerie, relacje) w profilach (choć trochę uciszyło to moje wyrzuty sumienia... ), ale największy wkład w odbudowanie Forum, przywrócenie funkcjonalności, naprawienie usterek (np błędy związane ze stronicowaniem listy wątków przy przypiętych tematach, błędy przy edycji postów, felerne stopki, uszkodzony mechanizm filtrów), dołożenie i usprawnienie kilku funkcji, np proste i poprawne przypinanie wątków.. oraz zabezpieczenie strony SSLem i pozbycie się największej bolączki - zacinania się i utrudnionego, często w ogóle niemożliwego dostępu do strony - to wszystko zasługa naszego Kolegi forumowego - Renaty, znanego jako El Comandante !!! Tylko dzięki Jego wiedzy, umiejętnościom i zaangażowaniu "w sprawę" Forum znowu działa sprawnie. Renata już wcześniej chciał się tym zająć, wysyłał emisariuszy, proponował pomoc.. niestety nie mogło to nastąpić z przyczyn związanych ze mną, a tylko ja mogłem dać mu konieczny dostęp. Renacie należą się ogromne podziękowania za to jak działa dzisiaj Forum, ale że nasze Forum jeszcze w ogóle działa, że przetrwało ten trudny czas, to zasługa moderatorów. Jestem przekonany, że bez ich niewdzięcznej często pracy, wyjaśniania i tłumaczenia sytuacji, ciągłego świecenia za mnie oczami, dbania o porządek , zaangażowaniu, poświęceniu swojego prywatnego czasu, to miejsce przestałoby dawno istnieć i rozsypałoby się w proch. Tylko dzięki nim i ich wsparciu nie wyłączyłem forum, a byłem tego naprawdę bliski kilka razy. Rajkub, Rafael, Mariusz, Stug - dziękuję. Wiadomo... dziękuję też Wam wszystkim, którzy pomimo upierdliwych trudności i niewygód, bez komfortowego dostępu do swoich zasobów, wypełnialiście Forum treścią, a widząc przeciekające burty i gnijący pokład, zaplątani w podarte żagle, pomimo wszystko nie opuściliście tej łajby ;>

Co dalej? Forum działa i będzie działać. Jest teraz stabilne, szybkie i bezpieczne, bo dostęp do ważnych miejsc mają już dwie osoby "techniczne", a nie tylko ja, jak było dotąd. Czy będzie się zmieniać? Tak. Czy będziemy wprowadzać zmiany w funkcjonalnościach i wyciągać je z epoki wczesnego średniowiecza? ;> Wszystko wskazuje na to, że tak będzie. O szczegółach za wcześnie jest mówić, więc to musi Wam na razie wystarczyć.

Ze zmian mniej istotnych, ale wartych odnotowania, warto wspomnieć, że mamy dostępne teraz trzy domeny tzn tak naprawdę trzy adresy w Internecie: znany wszystkim i używany konradus.com, wybrany przeze mnie nieszczęśliwie dwadzieścia trzy lata temu (nie wiem co mi strzeliło do łba żeby zarejestrować domenę z rozszerzeniem .com...), od kilku lat dostępny również adres konradus.net, oraz od tego roku konradus.pl, na który prawdopodobnie powoli będziemy "przepinać" Forum.

A, zapomniałbym.. do grupy moderatorskiej dołączył niedawno, na pewno dobrze znany wszystkim śledzącym nowości wydawnicze, Kolega Norvik, od lat opiekujący się wątkami z zapowiedziami i nowościami.

Zacząłem ten wpis wspominając o wątku, który dopiero wczoraj odkryłem, a który został założony przez forumowicza Janusz_x w grudniu 2020 roku, przed jubileuszem 20-lecia Forum. [H] KONRADUS - tak zaczynaliśmy To bardzo ciekawy wątek o początkach forum, o jego założeniu, o pierwszych użytkownikach, tajemnicy dziwnego logo - dżdżownicy ułożonej z segmentów Glostera Meteora :> oraz wiele fajnych wspomnień. Kogo w tym wątku brakuje? Mnie. Czytam tam dziś pytania, na które to ja powinienem odpowiedzieć trzy lata temu. Widzę kilka nieścisłości, które to ja powinienem skomentować ;> Dziś lub jutro to zrobię.

Dużo straciłem, więc czas nadrobić zaległości.

pozdr,
k.

P.S.: o historii Forum, sięgając prawie 25 lat wstecz, do czasów listy dyskusyjnej pl.rec.modelarstwo na Usenecie, przez Polską Witrynę Modelarską, początki forum, pierwsze zloty, spotkania, aż po różne późniejsze awantury, będzie można, mam nadzieję, poczytać i pogadać (jak kiedys na czacie.. :> ) w nowym miejscu, a mianowicie na fejsie. Wczoraj założyłem tam profil forumowy konradus. Myślę, że jak na kilka godzin istnienia, to nieżle się zapowiada... :>

Czy będzie potrzebny, czas pokaże.

;>

k.

--

 
08-02-24 08:16  Odp: O Naszym Forum słów kilka.
Wojtuś 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Konradzie, Renato, dziękuję bardzo za reanimację i za czas poświęcony na to. Przyjemnie jest znów mieć bez loterii dostęp do tyłu tematów. Jeszcze raz dziękuję :)

No to brakuje teraz tylko Stugowych relacji z Gekonowych spotkań :P

--


"Tak tak, nie tylko żuczki potrafią ulepić z byle g.... cos ciekawego:-) Modelarze to ich bliscy pobratymcy:-)" - StuG

 
08-02-24 08:46  Odp: O Naszym Forum słów kilka.
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

kuuuurde, kope lat :D

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
08-02-24 09:20  Odp: O Naszym Forum słów kilka.
Lukee 

 

Brrr - jak Konradus przejdzie na FB to ja już nie będę mógł niczego skomentować... :-P
Koniec świata.

 
08-02-24 09:25  Odp: O Naszym Forum słów kilka.
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Dzięki za wszystko Panowie. Pomimo nienajlepszego działania forum przez ostatni okres mimo wszystko nadal jest u mnie w zakładkach na samej górze. Gdy kilka lat temu wracałem do hobby byliście pierwszym forum, które znalazłem w necie i zacząłem śledzić zamieszczane tu relacje. Co rano zaczynam "prasówkę" między innymi od Konradusa i gdy czasem nie było możliwości wbicia się z rana na forum, dzień zaczynał się jakoś tak nieswojo.
Nie byłem z Wami od samego początku ale mam do "czarnego" spory sentyment. Dzięki raz jeszcze, że przywracacie forum do życia.

--
Relacje: IJN Fuso, ORP Piorun
Galerie: ORP Piorun,
Poradniki: Przygotowanie do druku 3D

 
08-02-24 09:34  Odp: O Naszym Forum słów kilka.
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Wielki dzięki za przywrócenie forum do pełnej funkcjonalności. W tym roku mija mi 20 lat czynnego udziału na forum, podobnie jak wieslaw_ zaczynam dzień od zajrzenia na Konradusa, a potem w ciągu dnia kilka- kilkanaście razy. Cieszę się bardzo, że będę mógł to robić dalej.

--
http://messer.cba.pl

 
08-02-24 09:46  Odp: O Naszym Forum słów kilka.
szad 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Konradusie,
Nie pamiętam od kiedy jestem na forum, ale wiem że będę do końca. / forum, albo mojego /
Fajnie, że wróciłeś.
Dzięki za frajdę jaką sprawiasz nam użytkownikom, możliwością dzielenia się osiągnięciami, informacjami, plotkami modelarskimi.
Trzymaj się i działaj dalej, ku frajdzie wszystkich.
POZDRAWIAM Adam.

 
08-02-24 10:01  Odp: O Naszym Forum słów kilka.
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Wielkie dzięki za wszystko Panowie. To właśnie dzięki Konradusowi powróciłem do modelarstwa po ponad 15 latach przerwy. To tu zobaczyłem, jak pięknie można kleić kartony. To od tutejszych mistrzów zdobywałem swoją wiedzę i umiejętności. I to właśnie prowadzenie relacji na tym forum mobilizowało mnie do dalszego rozwoju. Tym bardziej, cieszę się, że forum nadal działa i będzie działało i się rozwijało.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
08-02-24 10:16  Odp: O Naszym Forum słów kilka.
Dziadek-Tadek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Dziękuję Kolegom za pracę przy Forum. Ciężko sobie wyobrazić modelarski świat bez "czarnego forum".
Pozdrawiam.

--
Co by tu jeszcze ... skleić panowie?

 
08-02-24 10:30  Odp: O Naszym Forum słów kilka.
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Również dziękuję panowie, że mogę być z wami. W tym roku mija 13 lat jak założyłem profil. Forum pomaga mi się rozwijać dalej przy budowie modeli. Jeśli mam model który był już budowany przez innego kolegę z forum to relację z budowy zapisuję w zakładce w której podpatruję techniki w wykonaniu elementów i staram się wykorzystać podczas budowy mojego modelu, aby było mi łatwiej. Bardzo fajnie, że wrócił podgląd jakie relacje ukończyłem, a jakie są jeszcze do ukończenia.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024