FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 9Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
24-11-21 18:20  [R]Boeing B-17G Flying Fortress 1/33 Mały Modelarz 1,2,3/2012
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Cześć wszystkim i w końcu się zmobilizowałem na kolejny model wybieram B 17 ,zdaje sobie sprawę że nie będzie łatwo ale muszę się sprawdzić .
Model nie muszę zbytnio opisywac jest już piękna relacja na forum . Postanowiłem go zrobić ponieważ chodzi za mną od dłuższego czasu oraz jestem fanem filmu Memphis Belle.Po małej przerwie coś na gimnastyke palców ,bomby będzie wersja z otwarty lukiem bombowym ,oraz farby do retuszu które biora udział w budowie.





--
Ile ludzi tyle zdań.

 
24-11-21 18:32  Odp: [R]Boeing B-17G Flying Fortress 1/33 Mały Modelarz 1,2,3/2012
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Obecny!

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
24-11-21 21:25  Odp: [R]Boeing B-17G Flying Fortress 1/33 Mały Modelarz 1,2,3/2012
Martini Lublin 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Oj tak! Chętnie popatrzę!

--
Z każdym dniem mojego życia nieuchronnie wzrasta liczba tych, którzy mogą pocałować mnie w pupcię.

 
24-11-21 22:11  Odp: [R]Boeing B-17G Flying Fortress 1/33 Mały Modelarz 1,2,3/2012
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Doceniam wolę zbudowania modelu i pokazania z tej budowy relacji w obliczu mistrzowskiej budowy poprzednika! Będziesz się musiał zmierzyć z nieuchronnym porównywaniem z wyśrubowanym pierwowzorem. Trzymam kciuki!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
24-11-21 22:43  Odp: [R]Boeing B-17G Flying Fortress 1/33 Mały Modelarz 1,2,3/2012
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Do budowy B 17 zakupiłem laserowe wręgi są one na tekturce 1mm ,segment pierwszy z segmentem drugim połącze tradycyjnie na dwie wręgi wymaga to rozcięcia podłogi pilota i jej skrucenie w nie kolidujący wymiar . W segmęcie pierwszym nie użyłem podposzycia wycinanka została dwustronie zaimpregnowana caponem oraz wnętrze pomalowane na odpowiedni kolor ,moim zdaniem klatka segmentu pierwszego jest na tyle solidna że bez obawy będzie się to trzymało ,oczywiście na wręgi segmentu pierwszego wylałem 3 szt cyjanoakrylu oraz pod podłogą wzmocniłem niewielki odcinek bristolem w miejscach nie widocznych klejenia pogrubiłem wikolem .Ostatni pasek segmentu 1 troche sie linie nitów nie pokrywają ale miałem do wyboru albo równe linie nitów albo okno KM nie równo by było sklejone .Bez żadnej DRAKI wszystko wlazło na swoje miejsce.






--

Post zmieniony (26-11-21 06:17)

 
25-11-21 06:29  Odp: [R]Boeing B-17G Flying Fortress 1/33 Mały Modelarz 1,2,3/2012
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Podpatruję, mam dość duże uprzedzenie do tych z nazwy tylko Małych Modelarzy, póki co widzę bardzo dobrą robotę. Tak trzymaj:)

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
25-11-21 08:54  Odp: [R]Boeing B-17G Flying Fortress 1/33 Mały Modelarz 1,2,3/2012
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Bardzo ciekawie się zapowiada.
Lubię czystą robotę:-)
Przeszkloną kopułke tłoczyłeś czy to gotowiec?

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
25-11-21 09:47  Odp: [R]Boeing B-17G Flying Fortress 1/33 Mały Modelarz 1,2,3/2012
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Revan, a dlaczego tylko z nazwy?

--
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego

 
25-11-21 12:55  Odp: [R]Boeing B-17G Flying Fortress 1/33 Mały Modelarz 1,2,3/2012
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Pewnie dlatego, że duża ich ilość nie nadaje się dla młodych adeptów sztuki modelarstwa. To B17 jest tego dobrym przykładem. To model dla kogoś kto ma już duże pojęcie o modelarstwie. Ale taki stary Hellcat, Spitfire czy 7TP to już zdecydowanie bardziej.

Początek świetny! Kibicuję!

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
25-11-21 12:57  Odp: [R]Boeing B-17G Flying Fortress 1/33 Mały Modelarz 1,2,3/2012
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Witaj Piotrze

Jak na początek wychodzi wspaniale.
Nie ma się specjalnie czego bać, model jest sklejalny.
Owszem, trochę pasowania i ustawiania geometrii w tak wielkim modelu Cię nie ominie.
Po tym co już pokazałeś jestem spokojny o efekt końcowy.
Jedynie co mogę doradzić, pomyśl o wzmocnieniu dźwigarów skrzydeł.

Również trzymam kciuki, powodzenia!!!

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 9Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024