FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
01-10-22 15:28  Pomoc w odnowieniu Zamku w Malborku
MikeMike   

Witajcie!

Zwracam się z prośbą o pomoc w odświeżeniu modelu. Zamek w Malborku złożony przeze mnie jakieś 15-17 lat temu. Poświęcone serce na najdrobniejsze detale, setki roboczogodzin, potu i łez ;). No dobra, może nie potu...
Model przeleżał długie lata w rodzinnym domu. Niestety nie byłem na tyle rozgarnięty mając te naście lat, żeby zrobić jakąś gablotkę lub jakoś go zabezpieczyć. Przez te lata bardzo wyblakł i stracił swój dawny blask.

Zależy mi na tym, żeby go odświeżyć, odnowić. I nie za bardzo wiem jak się do tego zabrać. Myślałem o zastosowaniu aerografu, żeby pokryć model cienką warstwą lakieru. Ale, jeszcze raz, nie mam pojęcia czy to dobry pomysł.
Poniżej wstawiam kilka zdjęć. Zaznaczam, że na żywo wygląda gorzej niż na zdjęciach.

Liczę, że ktoś miał już podobny problem i z powodzeniem go rozwiązał, lub ma pomysł jak się do tego zabrać.

Wybaczcie wielki format zdjęć. Pierwszy raz zamieszczam post i jeszcze nie ogarniam dokładnie jak co działa ;)







Pozdrawiam serdecznie!
Michał

Post zmieniony (01-10-22 16:03)

 
01-10-22 15:35  Odp: Pomoc w odnowieniu Zamku w Malborku
Sebastian W. 

Na Forum:
Galerie - 5
 

Zdjęcia się niewyświetlają.

 
01-10-22 15:41  Odp: Pomoc w odnowieniu Zamku w Malborku
MikeMike   

OK, poprawione. Dziękuję za zwrócenie uwagi na to niewyświetlanie się zdjęć. Bez nich post trochę nie miałby sensu. Pozdrawiam

Post zmieniony (01-10-22 16:04)

 
01-10-22 17:42  Odp: Pomoc w odnowieniu Zamku w Malborku
Sebastian W. 

Na Forum:
Galerie - 5
 

Model wykonany naprawdę starannie, jednak koloru już nie odzyska;-) na Twoim miejscu zrobiłbym drobną kosmetykę czyli poprawił niektóre szpice, odkurzył makietę i nakrył gablotką. Sam model jest już leciwy bo wydany po raz pierwszy w roku 1997 więc Twój ma prawo tak wyglądać;-) Pamiętam jak jeszcze około 2006 roku będąc w Malborku widziałem makietę z okładki, którą wydawca umieścił tam w celach marketingowych i już wtedy była o wiele „bielsza”.

 
01-10-22 22:52  Odp: Pomoc w odnowieniu Zamku w Malborku
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Model z wycinanki, przeistacza się w surówkę, no tego jeszcze nie grali. Jak widać czarna farba ma się dobrze, jedyne co mi przychodzi do głowy, to maźniecie to rozrobionym ceglanym kolorem, żeby czarne obrysy dachówek i fugi cięgieł się przebiły. Tylko najpierw prysnąć lakierem nawet w sprayu, bo taka rzadka farba będzie wpajać się w karton fest a nawet lepiej :D

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024