FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
15-08-22 17:29  Angraf modele - jak rozpoznać rodzaj druku, po okładkach przed zakupem?
aragorn001 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Witam,

Jako, że sam się naciąłem na reprinty cyfrowe wrzucam temat, może koledzy podzielą się doświadczeniami jak rozpoznać czy sprzedawane wydanie jest w offsecie czy to dodruk cyfrowy.

Mam parę egzemplarzy i potrafię odróżnić przeglądając, tak przynajmniej myślę, ale wiem, że są niuanse z samymi okładkami.

IJN Kongo
IJN Fuso
IJN Ise
IJN Musashi
IJN Yamashiro
IJN Nisshin
IJN Tama
IJN Nachi
IJN Mogami

IJN Hiryu
IJN Taiho
IJN Akagi
IJN Zuiho
IJN Junyo

USS Yorktown
USS Princeton
USS Wasp

HMS Ark Royal
HMS Caroline
HMS Queen Elizabeth

Graf Zeppelin
Weser

Dzięki za wszelkie komentarze i pomoc, może pomoże to innym nie kupować 'tanich' przedruków.

--

Post zmieniony (15-08-22 17:43)

 
15-08-22 19:08  Odp: Angraf modele - jak rozpoznać rodzaj druku, po okładkach przed zakupem?
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Dokładnie tak, wydaje mi się że wszystkie modele na sprzedawane na Allegro to cyfra. Ostatnio kupowałem ISE za 45 zeta, nie spodziawałem się offsetu i się nie pomyliłem :-)
Jak dla mnie to spoko bo modele zmniejszam ale dla klejenia to może tylko jako dawca części zapasowych ..
Pzdr

 
15-08-22 19:15  Odp: Angraf modele - jak rozpoznać rodzaj druku, po okładkach przed zakupem?
aragorn001 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

dokker, nie wszystkie są cyfrowe, na ten przykład Ark Royal i Princeton były w offsecie, może dlatego, że to pierwsza wypuszczona seria?

Jak wystawiłem na giełdzie tutaj to zaraz miałem pytania takie jak:

- czy na okładce jest "IJN ISE" czy "Pancernik IJN ISE"
- czy piana na okładce Akagi zaczyna się od K czy tylko przy G


O takie mi chodzi podpowiedzi ... zakładając, że oglądamy przed kupieniem zdjęcia sprzedawanego egzemplarza.

--
Sklejacz kartonowych modeli od ponad 40 lat. Raz coś się uda, innym razem nie za bardzo.

Ulubione tematy to żaglowce, okręty i dioramki opowiadające historie

 
15-08-22 19:49  Odp: Angraf modele - jak rozpoznać rodzaj druku, po okładkach przed zakupem?
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Z Ise sprawa nieoczywista bo ja dla przykładu mam offset i cyfrę z identycznymi okładkami także ten tego, no.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
15-08-22 21:25  Odp: Angraf modele - jak rozpoznać rodzaj druku, po okładkach przed zakupem?
Tualatin   

Witaj,
Akagi można odróżnić (mam offsetowy i cyfrowy) po dwóch szczegółach.
1:
Cyfrowy otwiera się od prawej do lewej (arkusze sklejone na krótszej krawędzi).
Offsetowy otwiera się od dołu do góry (arkusze sklejone na dłuższej krawędzi).

2:
Cyfrowy ma w zestawie 6 samolotów (po 2 każdego rodzaju)
Offsetowy ma w zestawie 3 samoloty (po 1 każdego rodzaju)

Chyba z tego co pamiętam też jest inny układ elementów poszycia dennego na arkuszach, wymuszony przez wspomniane samoloty.

Mam nadzieję że pomogłem.

--

 
16-08-22 04:42  Odp: Angraf modele - jak rozpoznać rodzaj druku, po okładkach przed zakupem?
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Po okładce to odróżnienie druku wewnątrz nie jest chyba możliwe. A po oglądaniu zawartości to przecież od razu widać. Kupowałem answerowskie modele na allegro i daleki bym był od mówienia że wszystkie to cyfra. Często nawet bardzo często przychodziły offsety. Chociaż wizualnie cyfra wygląda pięknie, to jak wiemy nie budzi entuzjazmu sklejaczy. Mało kupowałem okrętów ale być może jest z nimi nadreprezentacja cyfry bo zwykle to sporo i to A3 więc nie należy się spodziewać ofsetu za bardzo atrakcyjne ceny.

 
16-08-22 07:37  Odp: Angraf modele - jak rozpoznać rodzaj druku, po okładkach przed zakupem?
ANDSZY   

Jedynie pozostaje kupno na konkursach lub w sklepie Answera z zaznaczeniem, że ma byc ofsset.

 
16-08-22 08:56  Odp: Angraf modele - jak rozpoznać rodzaj druku, po okładkach przed zakupem?
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

A najlepiej po prostu zapytać sprzedającego jaki rodzaj druku ma model.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
16-08-22 11:10  Odp: Angraf modele - jak rozpoznać rodzaj druku, po okładkach przed zakupem?
aragorn001 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Bizon - zacząłem pytać, niektórzy odpowiadają, inni albo nie widzą, albo nie nie chcą informować, z takich rezygnuję od razu.

--
Sklejacz kartonowych modeli od ponad 40 lat. Raz coś się uda, innym razem nie za bardzo.

Ulubione tematy to żaglowce, okręty i dioramki opowiadające historie

 
16-08-22 16:15  Odp: Angraf modele - jak rozpoznać rodzaj druku, po okładkach przed zakupem?
Krzysztof   

A ja zapytam się inaczej: ilu z Was jest w stanie odróżnić offset od druku cyfrowego Indigo? Podejrzewam że nikt. Więc co za różnica czy jest to offset, czy druk cyfrowy?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024