FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
06-10-22 19:43  [G] Okręt podwodny USS Sturgeon (Answer 7/2018)
dżudol 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Zapraszam do galerii modelu amerykańskiego okrętu podwodnego USS Sturgeon (SSN-637). Model otrzymałem od wydawnictwa Answer w ramach Grand Prix za najciekawszy model tegoż wydawcy na festiwalu modelarskim w Krakowie w 2019 roku, za co jeszcze raz serdecznie dziękuję. Nagrodzonym modelem był radziecki okręt podwodny projektu 670 Charlie I, którego galeria dostępna jest również na forum. Co ciekawe oba typy okrętów weszły do służby prawie w tym samym czasie. Był to 1967/68 rok. Ostatni Charlie wycofany został w 1991, a okręty klasy Sturgeon pozostały w służbie aż do 2004 r.
Prezentowany model USS Sturgeon zaprojekowany został przez Łukasza Fuczka. Opracowanie jest bardzo dobrze przemyślane, prawie wzorcowe. Chyba jedynym elementem wymagającym korekty było łączenie segmentów 33 i 34, gdzie segment 34 można było trochę zmniejszyc, czego nie zrobiłem i jest to niestety zauważalne na lewej burcie w postaci wgniecenia. Możliwe też, że jest to po prostu mój błąd i segment 33 za bardzo przyciąłem w miejscu łączenia na dole. Reszta elementów jest super spasowana. Efekt końcowy niestety psuje trochę jakość druku. W połowie okrętu widoczne są różnice w kolorystyce, zarówno czarnego jak i czerwonego. Z tego co zaobserwowałem jest to bolączka wielu modeli okrętów podwodnych. Sam model jest bardzo przyjemny w budowie, dla mnie najtrudniejsza była kopuła kiosku, niestety wyszła trochę wymęczona. Trzeba też przyłożyć się do anteny holowanej sonaru i drabinki na kiosku. Zapraszam do oglądania, wszelkie uwagi mile widziane.






















--

Post zmieniony (06-10-22 19:45)

 
06-10-22 19:48  Odp: [G] Okręt podwodny USS Sturgeon (Answer 7/2018)
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Bardzo eleganckie wykonanie. Brawo za ładne wyoblenie dziobu.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
06-10-22 19:51  Odp: [G] Okręt podwodny USS Sturgeon (Answer 7/2018)
aragorn001 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Bardzo ładnie i sterylnie czysto sklejony nurkowiec. Gratulacje za umiejętności i efekt końcowy.

--
Sklejacz kartonowych modeli od ponad 40 lat. Raz coś się uda, innym razem nie za bardzo.

Ulubione tematy to żaglowce, okręty i dioramki opowiadające historie

 
06-10-22 20:40  Odp: [G] Okręt podwodny USS Sturgeon (Answer 7/2018)
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Szykuje się kolejne Grand Prix :-) Gratulacje!

--
Pozdrawiam
Piotrek

 
07-10-22 18:42  Odp: [G] Okręt podwodny USS Sturgeon (Answer 7/2018)
dżudol 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Panowie dziękuję za pozytywny odbiór modelu!

--
dżudol

 
07-10-22 19:12  Odp: [G] Okręt podwodny USS Sturgeon (Answer 7/2018)
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Elegancja, piękny standard! Brawo za listki na dziobie, czysto i ładnie sklejone.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
07-10-22 19:41  Odp: [G] Okręt podwodny USS Sturgeon (Answer 7/2018)
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Bardzo precyzyjne klejenie. I bardzo czyste. Gratulacje ! I tylko brakuje, żeby wydawca stanął na wysokości zadania…

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
08-10-22 09:18  Odp: [G] Okręt podwodny USS Sturgeon (Answer 7/2018)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Rewelacyjne wykonanie, bardzo mi sie podoba !

 
08-10-22 13:02  Odp: [G] Okręt podwodny USS Sturgeon (Answer 7/2018)
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Faktycznie pięknie, czyściutko, równiutko sklejony.
Ogromne gratulacje!

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
08-10-22 13:24  Odp: [G] Okręt podwodny USS Sturgeon (Answer 7/2018)
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Śliczności, czyściutko : ]
Różnicą odcieni nie ma co się przejmować, jest to laurka dla wydawcy, a nie nie modelarza. Ty sam nie masz czego się wstydzić, bo wykonanie jest na bardzo wysokim poziomie.

Post zmieniony (08-10-22 13:28)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024