FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
18-07-22 21:11  [G] Bristol Beaufighter MK.II 'EW-A' Modelarstwo Kartonowe nr 29 ProArte
MPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Cześć,

poniżej przedstawiam efekty mojej pracy nad modelem Bristol Beaufighter MK.II 'EW-A' w nocnym malowaniu z wydawnictwa Modelarstwo Kartonowe szerzej znane jako ProArte. Autorem projektu jest pan Marek Pacyński. Nad modelem pracowałem od początku 2022 roku więc jak na czas jaki mogę poświęcić na moje hobby poszło ekspresowo. Sklejał się bardzo przyjemnie, nie ma przesadzonej detalizacji, co dla mnie jest zaletą. Nie uniknąłem oczywiście zrobienia kilku baboli, które jeszcze bardziej wyostrzyły zdjęcia, gołym okiem wygląda dużo lepiej ;-), ale model cieszy oko i jestem zadowolony z wykonania. Zdjęcia wykonane telefonem, nie dałem rady niestety zrobić lepszych, a mogłyby być lepsze bo na żywo model jest ciemniejszy, czarny, na zdjęciach bardziej wpada w odcień szarości.
Sam projekt niestety posiada jeden większy błąd. Dotyczy on wnęk podwozia głównego. Rysunki montażowe pokazują, że wnęka na koło, część 67d, powinna wejść w otwór w skrzydle (nie jest oznaczony do wycięcia literą W, jest tylko białe pole sugerujące przyklejenie czegoś niż wycięcie). Jednak wręgi podwozia 67b,67c oraz 67a są zaprojektowane tak, że nie można wnęki podwozia umieścić we wnęce w skrzydle. Przerabianie wręg żeby trzymać się założeń projektu i rysunków budziło we mnie zbyt wiele obaw, że model pójdzie do kosza jeśli coś mi nie wyjdzie, więc po prostu skróciłem odpowiednio dźwigary podwozia ponieważ wręga 67a była umieszona niżej niż w założeniu (nie wykorzystałem też części 54b). W Efekcie sama wnęka była niżej, ale nie wypływało to na sylwetkę samolotu bo dźwigary skróciłem o różnicę położenia wręgi między projektem, a wykonaniem. Pomocne przy tym były rysunki podwozia w skali 1:1.
Poza tym mankamentem model jest bardzo dobrze spasowany i sklejał się bez problemów.
Model zaprojektowany jest na jedną wręgę i pasek łączący. Nie wiedzieć czemu silniki są zaprojektowane na dwie wręgi. Mnie ten sposób łączenia nie odpowiada więc silniki sklejałem na jedną wręgę i dorabiałem paski łączące.
Nie pasowały mi szare pola imitujące światła na końcówkach skrzydeł więc je wyciąłem i zastąpiłem kawałkami folii.

Oto i on, mój Bristol Beaufighter :-)





--

 
18-07-22 22:30  Odp: [G] Bristol Beaufighter MK.II 'EW-A' Modelarstwo Kartonowe nr 29 ProArte
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Fotki wcieło...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
18-07-22 22:31  Odp: [G] Bristol Beaufighter MK.II 'EW-A' Modelarstwo Kartonowe nr 29 ProArte
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Przecież pisal że w nocnym malowaniu ;-)

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
18-07-22 22:45  Odp: [G] Bristol Beaufighter MK.II 'EW-A' Modelarstwo Kartonowe nr 29 ProArte
MPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Powinny już być

 
19-07-22 11:10  Odp: [G] Bristol Beaufighter MK.II 'EW-A' Modelarstwo Kartonowe nr 29 ProArte
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

zazdraszczam tempa modelowania :-D

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
19-07-22 12:14  Odp: [G] Bristol Beaufighter MK.II 'EW-A' Modelarstwo Kartonowe nr 29 ProArte
sk896   

Fajnie sklejony model. Cieszy oko. Gratuluję!

Pozdrawiam,
Grzegorz

 
19-07-22 17:02  Odp: [G] Bristol Beaufighter MK.II 'EW-A' Modelarstwo Kartonowe nr 29 ProArte
lubię placki   

Świetnie wykonany model, czy szachownice na kadłubie są ok.

--
modele to moja pasja.

 
19-07-22 19:53  Odp: [G] Bristol Beaufighter MK.II 'EW-A' Modelarstwo Kartonowe nr 29 ProArte
MPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Dziękuję :-)

@lubię placki, widziałem różne zdjęcia szachownic malowanych na brytyjskich samolotach, na jednych szachownica zaczynała się białym kolorem, na innych czerwonym. Jednak zdjęcia Beaufightera z 307 dywizjonu lwowskich puchaczy wskazują, że w modelu szachownica jest w prawidłowym układzie.

 
19-07-22 20:46  Odp: [G] Bristol Beaufighter MK.II 'EW-A' Modelarstwo Kartonowe nr 29 ProArte
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Podziwiam i chylę czoło że udało Ci się jako tako tą owiewkę wymęczyć. ...bo ona za cholerę nie pasi, przynajmniej w tym drugim malowaniu ;-)

 
19-07-22 21:11  Odp: [G] Bristol Beaufighter MK.II 'EW-A' Modelarstwo Kartonowe nr 29 ProArte
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Czy mógłbyś dać zdjęcia w kolorze, te czarno-białe są jakieś trudne w odbiorze w dzisiejszych czasach... ;-)

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024