FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
19-09-21 17:32  [R] PZL P.11c - Kartonowy Arsenał Nr specjalny Wydawnictwo AH
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

W kolejną rocznicę kampanii wrześniowej postanowiłem przypomnieć opracowanie "jedenastki" z wydawnictwa Haliński z 2005 r. Model przedstawia samolot ze 142 Eskadry, na którym we wrześniu 1939 r latał nasz as myśliwski Stanisław Skalski, opracowanie Marcin Dworzecki i Marcin Grygiel, grafika Marcin Dworzecki. Wycinanka, oprócz dokładnych zdjęć ze sklejania surówki zawiera także sporo zdjęć egzemplarza muzealnego. Do modelu zakupiłem zestaw wręg wycinanych laserem. Widziałem już kilka fantastycznych relacji z budowy tego modelu, których autorzy znacznie wykraczali poza standard. Moja relacja nie będzie wykraczać poza to, co oferuje wycinanka. Poniżej to, co udało mi się zrobić do tej pory.








--
pozdr, Radek

 
19-09-21 22:35  Odp: [R] PZL P.11c - Kartonowy Arsenał Nr specjalny Wydawnictwo AH
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Piękny model wybrałeś.
Życzę powodzenia aż do końca.
Problemów z modelem raczej nie ma, wiem bo jestem jednym z tych co już go sklejali.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
20-09-21 15:22  Odp: [R] PZL P.11c - Kartonowy Arsenał Nr specjalny Wydawnictwo AH
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Będę zaglądał, to co na razie pokazałeś wygląda bardzo dobrze, powodzenia!

 
20-09-21 15:32  Odp: [R] PZL P.11c - Kartonowy Arsenał Nr specjalny Wydawnictwo AH
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Obiecujący początek. Powodzenia w budowie i czekamy na kolejne aktualizacje.

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
20-09-21 19:02  Odp: [R] PZL P.11c - Kartonowy Arsenał Nr specjalny Wydawnictwo AH
jmx62   

Ja tylko dodam od siebie, że na samolocie z numerem 66 owszem latał Skalski ale przed wojną, we wrześniu latał na 64.
A co do modelu to faktycznie zacny jest i warto przyłożyć się bo wyjdzie z tego świetna miniatura.
Będę kibicował.

 
02-10-21 16:42  Odp: [R] PZL P.11c - Kartonowy Arsenał Nr specjalny Wydawnictwo AH
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Wyposażenie kabiny prawie kompletne, od siebie dodałem obramowanie zegarów na tablicy przyrządów.







--
pozdr, Radek

 
09-10-21 20:03  Odp: [R] PZL P.11c - Kartonowy Arsenał Nr specjalny Wydawnictwo AH
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Już mi się podoba ;)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
10-10-21 17:06  Odp: [R] PZL P.11c - Kartonowy Arsenał Nr specjalny Wydawnictwo AH
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Brnę nadal z budową, model jest wymagający i już na etapie oklejania pojawiły mi się niedokładności, oczywiście z mojej winy a nie projektantów. Postanowiłem wyciąć luki inspekcyjne z obydwu stron, aby było widać elementy wnętrza. Dodałem też imitację skórzanego obicia burt z izolacji przewodu zamiast papierowych.







--
pozdr, Radek

 
17-10-21 17:05  Odp: [R] PZL P.11c - Kartonowy Arsenał Nr specjalny Wydawnictwo AH
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Ciąg dalszy budowy "jedenastki"






--
pozdr, Radek

 
17-10-21 21:06  Odp: [R] PZL P.11c - Kartonowy Arsenał Nr specjalny Wydawnictwo AH
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Super pomysł aby wyciąć luki inspekcyjne! To zawsze fajnie pokazać co jest w środku, a nie chować! Popieram, pozdrawiam i kibicuję :)

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024