FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
19-02-23 12:20  [G] Samolot PZL P-24G, Mały Modelarz Nr 6/1987, 1:33, pomniejszony do 1:74
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Szanowni Panowie Forumowicze

przedstawiam pudełkowca z pudełka, zaczęty dawno temu, przeleżał rozgrzebany chyba łoochocho abo i chochocho

Model Pana Wasiaka, mimo iż nie rysowany nożnie tylko ręcznie, nie wymaga yobów i manewrów śmietnikowych, w kilku tylko miejscach nie "zgrywają " sie linie,
musiałem też dosztukować kawałek na kołpaku.

Powtórze mantre: z plujki, zero kaponu, zero śpachli, farba z kredki wodnej, retuś tomże kredką, zero bcg , glutu ino ino do goleni z drutu.
ale za to lakieru do paznokci nie żałowałem, dwa razy pociągłem, bo za pierwszym za mało sie błyszczało, a tera aż ocieka temże lakierem.

"model" ten, tzn, jego moje wykonanie zaliczam do kategorii kiczowato-frajdolarsko-odpustowej, pozapadane panie, powyginane i ubabrane panie dzieju.

Pominąłem druty udające popychadła przed cylindrami oraz szybe w kabinie, tzn zrobiłem szybe z niczego, ale efekt jest taki sam jakbym szybe zrobił z czegoś,
bo widze co jest w kabinie, a jak bym siedział w tejże kabinie, to bym widział co jest dookoła kabiny.

Czyli jest jak " w rzeczywistości"

Panowie, ewentualne komentarze okraszone wyzwiskami i wulgaryzmami mile widziane.












--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
19-02-23 12:43  Odp: [G] Samolot PZL P-24G, Mały Modelarz Nr 6/1987, 1:33, pomniejszony do 1:74
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Słabo Panie. Bardzo słabo. Tylko dwa oczka na kostce ;-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
19-02-23 12:45  Odp: [G] Samolot PZL P-24G, Mały Modelarz Nr 6/1987, 1:33, pomniejszony do 1:74
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Jak na takie pomniejszenie wyszło naprawdę świetnie.
Gratulacje!

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
19-02-23 13:12  Odp: [G] Samolot PZL P-24G, Mały Modelarz Nr 6/1987, 1:33, pomniejszony do 1:74
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Mój pierwszy model sklejony po zapisaniu się do modelarni. Instruktor początkujących "częstował" P-11c albo P-24 ;) Nie wierzył, że podołam Lightningowi, chociaż już miałem pewne doświadczenie, więc P-38 był dopiero drugi ;)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
19-02-23 15:34  Odp: [G] Samolot PZL P-24G, Mały Modelarz Nr 6/1987, 1:33, pomniejszony do 1:74
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Ale zaraz, zaraz ! Jak to "lakierem do paznokci"?!
Jest moją niewzruszoną wolą zapoznanie się z arkanami onej operacji - któryż lakier, czymże rozcieńczon, jakże nakładan?

Najpierw detale na stół a potem pochwały. :P

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
19-02-23 17:01  Odp: [G] Samolot PZL P-24G, Mały Modelarz Nr 6/1987, 1:33, pomniejszony do 1:74
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Zwykły lakier do paznokci, rozcieńczam albo nitro albo acetonem.
nakładany pędzelkiem w buteleczce.

oczywiście to robota gupiego, nic dla Świadków Rzeczywistości.



--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
19-02-23 18:13  Odp: [G] Samolot PZL P-24G, Mały Modelarz Nr 6/1987, 1:33, pomniejszony do 1:74
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Bardzo dobrze wygląda. Trzeba mieć zgrabne ręce aby tak zgrabnie skleić model kartonowy w tej skali.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
20-02-23 07:39  Odp: [G] Samolot PZL P-24G, Mały Modelarz Nr 6/1987, 1:33, pomniejszony do 1:74
Lukson 1982 



Na Forum:
Galerie - 3
 

Piękne wykonanie, zwłaszcza przy takich rozmiarach.

 
20-02-23 11:40  Odp: [G] Samolot PZL P-24G, Mały Modelarz Nr 6/1987, 1:33, pomniejszony do 1:74
Kris 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 10

Takie ładne karabiny, przycelować nie ma czym

 
20-02-23 11:59  Odp: [G] Samolot PZL P-24G, Mały Modelarz Nr 6/1987, 1:33, pomniejszony do 1:74
Jarpen   

Nawet ładny tylko ta skala taka mała.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024