FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
02-11-21 23:19  [G] Armed Virginia Sloop, 1:100, wyd. Seahorse
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Witam w galerii kolejnego żaglowca z serii.
Armed Virginia Sloop - model projektu Tomka "Seahorsa" Weremki wydany nakładem jego autorskiego wydawnictwa, podziałka 1:100.
O samej jednostce można powiedzieć, że jest smukłym, niewielkim żaglowcem o ładnej linii i klasycznym malowaniu. Tym bardziej wybór na kolejny projekt po HMS Speede padł właśnie na AVS.
Co do projektu - sam w sobie jest świetny ale i wymagający. Oczywiście już na etapie kadłuba dodałem od siebie dodatkowe podposzycie, ale myślę że warto. Częste branie w ręce kadłuba nieuchronnie woła się o narobienie mu "krowich żeber". W modelu należy szczególna uwagę zwrócić na zachowanie pionów dziobu i rufy w celu uniknięcia skręcenia. Ja ostatecznie wykonałem dwa kadłuby, dopiero z drugiego byłem zadowolony ;) Układ masztów i takielunku jest dość podobny do Speede. Jednak proporcjonalnie mniejsza ilość miejsca do pracy w mojej ocenie stawia go wyżej w skali trudności. Zresztą - dla porównania ostatnie zdjęcie. W modelu użyłem dedykowanych akcesoriów, jak szkielet laserowy, żagle, maszty, nici oraz nowość dla mnie - drukowane 3D armaty i laserowe bloczki. Z bloczkami - a dokładnie pytaniem, czy zastosować pojedyncze czy podwójne miałem nieco rozmyślania. Na szczęście dzięki konsultacjom z autorem wszelkie wątpliwości zostały rozwiane. Odnoście kolorystyki lin - tu akurat wzorowałem się na surówce. W projekcie występują już pewne różnice.
Na koniec wielkie podziękowania dla autora - za rady przy budowie i tematykę. Oby więcej takich projektów :)





--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
03-11-21 08:06  Odp: [G] Armed Virginia Sloop, 1:100, wyd. Seahorse
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Pięknie wykonany model pięknego żaglowca. Podziwiam i gratuluję.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
03-11-21 08:21  Odp: [G] Armed Virginia Sloop, 1:100, wyd. Seahorse
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

No ładne cacko! :)
Gratuluję bo jest czego. Ile czasu zajęła ci budowa onego slupa?

Przez takie galerie to się tylko bałagan robi w kolejce modeli "do sklejenia w pierwszej kolejności poza kolejnością"!

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
03-11-21 11:13  Odp: [G] Armed Virginia Sloop, 1:100, wyd. Seahorse
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Śliczności, ogromne gratulacje za piękne wykonanie.
Gratulacje również dla Tomka Seahors'a za świetne opracowanie.
Tomki górą!
Opisz jeszcze proszę jak wykonałeś żagle - te obrzeża, wzmocnienia, wykończenie lików.
Super.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
03-11-21 17:02  Odp: [G] Armed Virginia Sloop, 1:100, wyd. Seahorse
Lukee 

 

Cudo!
Cudeńko...!

 
03-11-21 17:06  Odp: [G] Armed Virginia Sloop, 1:100, wyd. Seahorse
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Dziękuję :)
Uzupełniając galerię kilka stopklatek z budowy.
Szkielet nie posiada wodnicy. W celu zabezpieczania symetrii przygotowałem na dolnej stronie pokładu wypustki pod wręgi:

Części 23k i 30 - warto je na sucho przyłożyć przed klejeniem. W razie przesunięć cz. 30 ma naddatek szerokości.to przycięcia:

Żagle dla postarzenia psiknąłem mgiełką brązu z aerografu, dla zachowania odcienia materiału z epoki. Delikatność przy tej operacji wysoce wskazana. Model po zawieszeniu ostatniego żagla, porównanie z HMS Speedy'em:

Na koniec flagi. Użyłem wydrukowanej na materiale. W zestawie jest ona do złożenia na pół. Jednak wolałem ją z jednej warstwy. Stąd w ruch poszła taśma i farba akrylowa, naniesiona suchym pędzlem:


Epilog budowy w postaci gabloty jeszcze przede mną.

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
03-11-21 20:51  Odp: [G] Armed Virginia Sloop, 1:100, wyd. Seahorse
Art1980 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Piękna robota. Sam nie mam zdolności
do żaglowców ale zawsze miło popatrzeć.

--

 
03-11-21 21:56  Odp: [G] Armed Virginia Sloop, 1:100, wyd. Seahorse
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Piękny model, gratuluję.

--
http://messer.cba.pl

 
03-11-21 23:17  Odp: [G] Armed Virginia Sloop, 1:100, wyd. Seahorse
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Przyjmij i moje gratulacje. Model prezentuje się wspaniale i widać że włożyłeś w niego mnóstwo pracy. Chylę czoła za pełne otaklowanie dział przy tej skali. Klasa!

--
Pozdrawiam
Piotrek

 
04-11-21 09:01  Odp: [G] Armed Virginia Sloop, 1:100, wyd. Seahorse
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Rewelacja!

Brakuje tylko (moim zdaniem) fotki z groszówką przytłaczającą swoim rozmiarem elementy wyposażenia pokładu :))

Gratuluję!
Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024