FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
01-10-21 21:13  [R/G]Hawker Nimrod Mk I czyli ja to już gdzieś widziałem... (1:33)
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Hello!

Przedmiotem niewielkiej i krótkiej (mam nadzieję!) relacji będzie Hawker Nimrod MK I.
Tych których opanowało przemożne uczucie déja vu, uspokajam - tak, widzieliście to już kiedyś. :)
Mamy bowiem do czynienia z pokładową mutacją znanego modelu Hawker Fury wydanego już w wersjach treningowej i z hiszpańskiej wojny domowej autorstwa naszego forumowego kolegi Fittera.
Otrzymałem niedawno propozycję sklejenia onego modelu celem sprawdzenia i nie omieszkałem z niej skorzystać. Druk na domowej plujce, papier o gramaturze 200g/m2.

Model przedstawiać będzie samolot o numerze 563 stacjonujący na lotniskowcu HMS Gloriuous w 1932. Z tego co wiem będzie również dostępny numer 516 z HMS Furious.
Poniżej warianty malowania i ładnie odrestaurowany Nimrod Mk II w locie cobyśmy wiedzieli o czym mowa. ;)



Konstrukcja kadłuba "na dwie wręgi" prosta i szybka.



I tyle na dziś.
Pozdrawiam i do zobaczenia.

--

Post zmieniony (07-01-24 14:54)

 
01-10-21 22:52  Odp: [R]Hawker Nimrod Mk I czyli ja to już gdzieś widziałem... (1:33)
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No i fajnie. Moje klimaty... ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
02-10-21 11:59  Odp: [R]Hawker Nimrod Mk I czyli ja to już gdzieś widziałem... (1:33)
SeWo77   

Gdzie ten Hawker Fury był wydany?

 
02-10-21 15:06  Odp: [R]Hawker Nimrod Mk I czyli ja to już gdzieś widziałem... (1:33)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

SeWo - czy to tak trudno odszukać ?
Wpisz sobie "model kartonowy Hawker Fury" w Googla i będziesz wiedział.

 
02-10-21 15:13  Odp: [R]Hawker Nimrod Mk I czyli ja to już gdzieś widziałem... (1:33)
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

I tutaj:


--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
02-10-21 15:59  Odp: [R]Hawker Nimrod Mk I czyli ja to już gdzieś widziałem... (1:33)
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Kolego piotter , lubię ten okres w lotnictwie . Będę kibicował i czekał na wydanie :)

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
02-10-21 21:34  Odp: [R]Hawker Nimrod Mk I czyli ja to już gdzieś widziałem... (1:33)
Majkel 91 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 24


 - 14

Przeczytałem "Nimrod" i pomyślałem o tym samolocie :-)

--

Pozdrawiam! Michał
Łódzka Sjesta Modelarska

Fw-190F, Hien,MiG-21MF, Trident II, Zero, PZL-50A, Saturn V, Jak-1000
671 RTM, USS Sturgeon, 670, ORP "Orzeł" III, 971 B, 971 M, USS North Dakota
Schleswig- Holstein 406mm, Wrocław Ratusz, Inowłódz
Hetzer

"(...) wiesz, jaki jest najbardziej tragiczny moment w życiu mężczyzny? Kiedy towarzysząca mu na plaży kobieta mówi: "Wciągnij brzuch!", a on to właśnie już przed chwilą zrobił."- por. Sławomir Borewicz

 
06-10-21 20:20  Odp: [R]Hawker Nimrod Mk I czyli ja to już gdzieś widziałem... (1:33)
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Hello

Pozdrawiam i witam wszystkich na widowni- miło Was znów zobaczyć.
Majkel, już raz udało mi się tak niektórych nabrać klejąc DH.88 Comet. :)

Dziś dowód na to że dalsze prace przy Nimrodzie postępują.
Skrzydła są na tyle prostą konstrukcją że zapomniało mi się zrobić dokumentujące zdjęcie. Ale w końcu żeberka+podłużnice+poszycie widzieliście wszyscy. ;)
Pozostałe fotki obrazują nowatorskie zastosowanie wykałaczek w budowie kartonowych modeli samolotów.
Nowatorskie przynajmniej dla mnie. ;)



Pozdrawiam i do zobaczenia.

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
10-10-21 09:39  Odp: [R]Hawker Nimrod Mk I czyli ja to już gdzieś widziałem... (1:33)
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Dziś rzut oka na kilka detali. Powstają podwozie, chłodnice (bo są dwie), śmigło.
A kadłub plus skrzydła to już prawie samolot. ;)



--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
10-10-21 12:19  Odp: [R]Hawker Nimrod Mk I czyli ja to już gdzieś widziałem... (1:33)
Bonthyc 

 

W jakim wydawnictwie ma się ukazać ten model?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024