FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
23-03-21 11:29  [G] JAK-3 Orlik 1:33
Андре&#   

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 21
 

Cześć wszystkim! Po krótkiej przerwie, w kontynuacji tematu "legendarne samoloty", w którym znajduje się

Po-2



I-16



IL-2 m3



podjęto decyzję o zmontowaniu jak-3, który był jednym z najlepszych radzieckich myśliwców z czasów 2 wojny światowej, którego produkcja trwała nawet po zakończeniu wojny. Najbardziej znany z tego, że latali na nim piloci francuskiego Pułku Lotniczego "Normandia-Niemen". Opracowanie to samolot Bohatera Związku Radzieckiego S. V. nosowa z 150 Giap (Niemcy, 1945), w kolorze szaro-niebieskim z czerwoną częścią dziobową.

Kilka zdjęć samolotu w tej kolorowance



Na starcie prac nad projektem znajduje się oryginał magazynu, wycinarka i Latarnia, którą uprzejmie wykonał dla mnie Paweł (klimoreh) za co mu bardzo dziękuję!



--

Post zmieniony (25-04-21 12:26)

 
23-03-21 13:27  Odp: [R] JAK-3 Orlik 1:33
MPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Kiedyś go popełniłem. Nie przetrwał do dnia dzisiejszego, ale miło wspominam klejenie. Jedynie miałem problem ze spasowaniem tych wlotów powietrza na styku skrzydło kadłub, ale jest to do ogarnięcia.

Powodzenia.

 
23-03-21 13:29  Odp: [R] JAK-3 Orlik 1:33
Андре&#   

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 21
 

MPaweł Dzięki za życzenia powodzenia i podczas montażu rozważę ten problem

--

 
23-03-21 15:52  Odp: [R] JAK-3 Orlik 1:33
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Będę obserwował, powodzenia w budowie.
"150 Giap" to chyba jest 150 Gwardyjski Pułk Lotnictwa Myśliwskiego ?

 
23-03-21 19:18  Odp: [R] JAK-3 Orlik 1:33
Андре&#   

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 21
 

Ryszard Tak, tak jest

--

 
25-03-21 06:29  Odp: [R] JAK-3 Orlik 1:33
Андре&#   

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 21
 

Cześć wszystkim! Trwają prace nad projektem "Jakowlew", a oto wynik pierwszego etapu.

Zmontowano główną ramę i rozpoczęto nasycanie kabiny pilota elementami wewnętrznymi




--

 
27-03-21 13:09  Odp: [R] JAK-3 Orlik 1:33
Андре&#   

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 21
 

Cześć wszystkim! Prace nad projektem "Jakowlew" trwają, a oto wynik następnego etapu.

Zakończono formowanie i nasycanie kabiny pilota wszystkimi elementami





Górne panele boczne zostaną zainstalowane po zainstalowaniu poszycia wewnętrznego

--

 
28-03-21 11:51  Odp: [R] JAK-3 Orlik 1:33
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Jak dla mnie to jeden z najładniejszych samolotów tamtego okresu no i obiecujące początki sklejana. Kibicuję.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
28-03-21 12:47  Odp: [R] JAK-3 Orlik 1:33
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Latał na nim pilot perfekcjonista. Pasy naramienne ułożone od linijki ;)
Dobra robota.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
28-03-21 14:58  Odp: [R] JAK-3 Orlik 1:33
lubię placki   

Mam w najbliższym czasie zamiar zbudować ten model ,dlatego będę z zaciekawieniem obserwował postępy w pracy nad Jaczkiem. Model jak i sam samolot bardzo ciekawy więc życzę powodzenia w budowie, pozdrawiam wszystkich Jacek.

--
modele to moja pasja.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024