FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
25-03-21 10:19  [Pytanie] MAC Ingram M10 Fly Model - pytanie do projektanta i nie tylko
Grzegorz   

Dzień dobry,

kupiłem ten model w celu wkręcenia syna w modelarstwo kartonowe (samoloty w plastiku nie dały rady, niestety ;(, a że gra w różne "szczelanki" to może z pistoletem się uda). Rozkminiam opis budowy i od razu mam zagwozdkę co do grubości tektur, jakie powinienem zastosować. Otóż w "opisie budowy" jest mowa o tym, żeby części oznaczone gwiazdką nakleić na tekturę 0,5 - 0,7 mm. Tymczasem w modelu mam 1 "cienki" arkusz z częściami oznaczonymi * (klasyczne wręgi) do podklejenia, ale na pozostałych 3 arkuszach "grubych" również mam części oznaczone gwiazdką. Do zestawu natomiast dołączony jest arkusz tektury 1mm. Czy dobrze się domyślam, że powinienem "klasyczne" wręgi podkleić tekturą 1mm, a części z gwiazdką z grubszego kartonu - tekturą 0,5mm?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024