FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
30-04-20 17:44  [R] Sturmgeschutz IV - Answer Angraf nr 179 1:25
MarekC   

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Dzień Dobry!
Życie modelarskie nie znosi pustki, więc zaraz po ukończeniu KW-2 na matę trafił następny pojazd:
tytułowy STURMGESCHUTZ IV autorstwa Adriana Wandtke z Wydawnictwa Answer.
Na dobry początek rzut oka na okładkę, podklejone na tekturę 1 mm i wycięte wręgi oraz początek budowy szkieletu.
Zarzekałem się, że nie będę już korzystał z laserowych gąsienic, ale... się okaże :) Jednak się waham, zobaczę jak mi wyjdą koła.
Cdn. (tak myślę ;P )



--

 
30-04-20 20:06  Odp: [R] Sturmgeschutz IV - Answer Angraf nr 179 1:25
bomb007 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 7
 

Model bardzo ciekawy. Będę uważnie obserwował Twoją relację. Proszę o informacje, gdy natrafisz na jakieś problemy w opracowaniu.

 
30-04-20 20:27  Odp: [R] Sturmgeschutz IV - Answer Angraf nr 179 1:25
Mr.Tsing 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 17
 

Hmmm... jeden problem już widać - pokrywy wlewów paliwa po prawej stronie kadłuba. Powinny być tylko po lewej.

 
30-04-20 21:18  Odp: [R] Sturmgeschutz IV - Answer Angraf nr 179 1:25
Roland 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

Fajny temat, będę podglądał.

Widzę w tle klej firmy dragon, radziłbym zmienić na inny, po użyciu tego części potrafią się rozkleić po jakimś czasie.

 
30-04-20 21:26  Odp: [R] Sturmgeschutz IV - Answer Angraf nr 179 1:25
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Model ten ma bardzo dużo błędów merytorycznych + wymiarowych. Zobaczymy jak się skleja...podglądam.

Pzdr

 
01-05-20 10:52  Odp: [R] Sturmgeschutz IV - Answer Angraf nr 179 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Chętnie popatrzę:-)
Grafika Marcina Dworzeckiego jednak dużo daje.
Martwi mnie to, co napisał Przemek, a jest on przecież jednym z tych, co zęby zjedli na niemieckiej pancerce i nie ma powodu, by mu nie wierzyć.
Oby model się sklejał bezproblemowo, ale pisz Marku o wszystkim:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
01-05-20 12:28  Odp: [R] Sturmgeschutz IV - Answer Angraf nr 179 1:25
MarekC   

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Dziękuję za wpisy!
Praca powoli posuwa się do przodu: szkielet okleiłem poszyciem częściami 17-19. Ładnie się wszystko zeszło.


Nie wykonywałem na razie nic na górze, żeby mi się nie uszkodziło podczas prac przy podwoziu.
A według instrukcji jest to następny etap: wózki z kołami jezdnymi.
Zacząłem od wycinania elementów wózków:


Odpowiadam:
Roland - dzięki za ostrzeżenie, ale... nie umiem kleić innym klejem. Przywykłem do butaprenu dragona. Mam modele sklejone nim od wielu lat i stoją :)
Mr.Tsing, Przemek W. - wierzę Wam, bo (jak wspomniał StuG) jesteście specjalistami, ale mi daleko do takiego poziomu, więc po prostu cieszę się z zabawy, jaką daje mi modelarstwo :) I nawet jeżeli wymiary są w którymś elemencie przeskalowane, to ja po prostu nie jestem w stanie tego zweryfikować, pokładam wiarę w pracę projektanta, że odwzorował model na miarę swojej wiedzy i umiejętności.

 
01-05-20 15:03  Odp: [R] Sturmgeschutz IV - Answer Angraf nr 179 1:25
Roland 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

Może po prostu trafiłem na złą partię;) Od tamtego czasu kleje pattexem uniwersal, śmierdzi i klei jak butapren ;).

 
03-05-20 14:10  Odp: [R] Sturmgeschutz IV - Answer Angraf nr 179 1:25
MarekC   

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Powolutku coś dłubię...
Pierwszy wózek prawie gotowy (ośki na koła wykonałem prowizorycznie, dla utrzymania symetrii):

Uwaga: w komplecie części 42h – nie ma ostatniego listka zamykającego od góry resory (8 szt.)

Jednocześnie przygotowuję elementy kół jezdnych:

I tu mam uwagi:
Nie ma wyznaczonych środków okręgów do wycinania – musiałem sam to zrobić (na szczęście łatwe do wykonania).
brakuje części 43, 43h, 43j – po 1 sztuce (do ściągnięcia w erracie ze strony Answera), ja wykonałem z zapasu koloru od jakiegoś starego modelu
brakuje cz. 43g – 32 szt. małych krążków do kół (nie są dla mnie niezbędne)


I jeszcze jeden brak części: cz. 21a – 32 szt. łbów śrub

 
03-05-20 16:02  Odp: [R] Sturmgeschutz IV - Answer Angraf nr 179 1:25
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Super początek...dobrze nie zacząłeś, a już brakuje masy elementów.

Co się stało z resorami, że tak uciekły ? Tak ma być wg instrukcji ?



Aż takie lenistwo dopada projektantów ? Pióra powinny się kończyć na równi z wózkiem...




Post zmieniony (03-05-20 16:12)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024