FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
13-09-20 20:30  [G] PzKpfw VI Tiger - Mikro Model 2/1990, 1:35
Mr.Tsing 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 17
 

Z odległości kilku metrów nawet nieco przypomina Tygrysa. A jak przygasić światło, to już całkiem. Chyba to był pierwszy w Polsce model kartonowy tego pojazdu. Ale pomijając uproszczenia, niezgodności z oryginałem, malowanie, to sklejalność jest rewelacyjna. Pomijając kilka wpadek, to wszystko do siebie pasuje, nie brakuje części, plamy kamuflażu na różnych częściach pasują do siebie. Momentami miałem wrażenie, że był zaprojektowany przy użyciu jakiegoś programu graficznego.

Sam model sklejony w zasadzie "prosto z wycinanki" - początkowo planowałem jakieś ulepszenia, ale szybko stwierdziłem, że nie ma to większego sensu. Podkleiłem za to wszystkie ścianki kadłuba tekturą, bo wycinankowy "okrętowy" szkielet nie rokował za dobrze. Zmieniłem też sposób montażu gąsienic na kołach - zamiast oklejania ich jednym długim paskiem, co nie wróżyło sukcesu, porozcinałem go najpierw na odpowiedniej długości odcinki i pojedyncze ogniwa. Czasami też pozmieniałem sugerowaną przez autora grubość podklejanych elementów.

Oto on:







--

 
13-09-20 20:53  Odp: [G] PzKpfw VI Tiger - Mikro Model 2/1990, 1:35
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Fajny model, bardzo ładnie sklejony.
Moja przygoda z nim ograniczyła się do powiększenia niektórych elementów do skali 1-25, gdy upgradowałem swojego Tygrysa z GPM, tego jeszcze z żółtej serii.
U ciebie wypatrzyłem jeden błąd montażowy, osłona armaty jest założona odwrotnie, km jest po stronie dowódcy, czyli po lewej stronie czołgu, a dwuokularowy celownik po prawej stronie czołgu ;-(
Planujesz kolejne dwa modele z tej serii?


--

Post zmieniony (13-09-20 20:53)

 
13-09-20 21:02  Odp: [G] PzKpfw VI Tiger - Mikro Model 2/1990, 1:35
Zeppelin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

Bardzo fajny model, tak jak mówisz skleja się bardzo miło. Polecam pozostałe modele z tej serii tak samo miło się skleja - sprawdziłem. co do modelu to szkoda tylko że nie pokusiłeś się o wycięcie otworów w gąsienicach.

 
13-09-20 21:10  Odp: [G] PzKpfw VI Tiger - Mikro Model 2/1990, 1:35
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Sam dobrze wspominam modele tej serii. Mam do diś PzKpfw IV i Panterę. Znakomicie opracowane, choć w nietypowej dla kartonu, plastikowej skali.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
13-09-20 21:10  Odp: [G] PzKpfw VI Tiger - Mikro Model 2/1990, 1:35
Mr.Tsing 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 17
 

Piterpanzer - tego błędu z osłoną armaty jestem świadomy - ale to błąd projektanta, nie mój. Inaczej nie da się jej zamontować sensownie - nie będzie się zgadzać kamuflaż, a po za tym otwory wylądują wtedy tuż przy dolnej krawędzi.

Pozostałe modele z tego wydawnictwa skleiłem po ich wydaniu - nawet mam tu galerię Hetzera z kolegami. Tygrys mnie wtedy przeraził ilością kółek i obręczy do wycięcia i tak się uchował do dziś.

 
13-09-20 22:01  Odp: [G] PzKpfw VI Tiger - Mikro Model 2/1990, 1:35
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Odżyły miłe wspomnienia - mój Tygrys stoi na półce od 25 lat. Mimo, że pokiereszowany zębem czasu, wspominam jego budowę z dużym sentymentem. Był rewelacyjnie spasowany - zresztą jak wszystkie modele z tej serii - a w momencie jego wydania nikt nie przejmował się niezgodnościami merytorycznymi.
Brawo za wykonanie, świetnie się ogląda:-)

Na ówczesne czasy - a było to w latach 1990-1991, modele w Mikro Modelu były rewelacją.
Skala 1:35 nie przyjęła się jednak w modelarstwie kartonowym, choć były i inne próby wydawania modeli w takiej skali (PzKpfw I Ausf. B czy kilka modeli Kartonowego Świata).

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
13-09-20 22:18  Odp: [G] PzKpfw VI Tiger - Mikro Model 2/1990, 1:35
PAWEL  

Na Forum:
Galerie - 1
 

Tez mam wszystkie 4 modele wydane przez mikro model, w niedlugim czasie planuje zwaloryzowac TIGERA dostanymi elementami od plastikowca

--
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Andrzej Sapkowski

 
14-09-20 01:04  Odp: [G] PzKpfw VI Tiger - Mikro Model 2/1990, 1:35
PAWEL  

Na Forum:
Galerie - 1
 

a ogolnie to lekka walorka naprawse pomaga i ten model wyglada zupelnie inaczej

--
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Andrzej Sapkowski

 
14-09-20 11:19  Odp: [G] PzKpfw VI Tiger - Mikro Model 2/1990, 1:35
Mr.Tsing 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 17
 

PAWEL - Ten Tygrys ma tyle problemów ze zgodnością z oryginałem, że nie wiem czy waloryzowanie mu coś pomoże. Też początkowo miałem takie zamiary, ale odpuściłem.

StuG - tak się coraz bardziej skłaniam do tego, że jakiegoś programu graficznego używano do tworzenia tych modeli. Powtarzalność chociażby rysunku ogniw gąsienicy, czy kół jest jak dla mnie zbyt wielka jak na rysunek ręczny. A w skali 1:35 jeszcze coś mam i może to potnę ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024