FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
02-08-20 18:33  [R/G] Pzkpfw I Ausf A - serialu ciąg dalszy - Answer
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Witam w kolejnym odcinku serialu pt. Rodzina panzer I. Jego bohaterem tym razem jest Pzkpfw I Ausf. A. Nie ma tutaj co za dużo pisać. Konstrukcja jeśli chodzi o model znana z poprzednich relacji, te same rozwiązania i patenty w zakresie projektu, które były w poprzednio klejonych wersjach. A więc do rzeczy. Szkielet został uzupełniony o dodatkowe wzmocnienia, aby utworzyć pełne pudełko. W trakcie oklejania szkieletu poszyciem pamiętałem o problemach, które wystąpiły w wersji B. Łączenie poszczególnych części zawczasu podkleiłem zapasem koloru. Wyszło lepiej niż poprzednio. Pojawił mi się natomiast pewien problem, tym razem z tyłu kadłuba. Brakło długości górnego poszycia i musiałem dorobić maskującą, montażową konstrukcję. Nie potrafię w tej chwili zweryfikować, czy nie był on jednak spowodowany moimi modyfikacjami, w zakresie uzupełniania szkieletu – musiałbym skleić ten fragment jeszcze raz bez przeróbek, aby to stwierdzić. Reszta pasowała bez zarzutu.







--

Post zmieniony (14-09-20 11:19)

 
02-08-20 19:16  Odp: [R] Pzkpfw I Ausf A - serialu ciąg dalszy
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Bardzo się cieszę z relacji. Zdjęcia pokazują, że błędy projektu były powielane w kolejnych odmianach ale Ty radzisz sobie z nimi coraz skuteczniej i będzie to jak sądzę najlepszy wykon z dotychczasowych. Liczę, że w panzerjagerze poprawiono te błędy bo tak awizuje wydawca. Bardzo na to liczę, bo już zakupiłem zestaw i spróbuję standardu bo grafika wygląda bardzo fajnie.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
02-08-20 20:53  Odp: [R] Pzkpfw I Ausf A - serialu ciąg dalszy
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

To się nazywa być masochistą. Powiem więcej; jeżeli to jest Answer i coś nie pasowało, to tylko i wyłącznie Twoja wina. Twoja, bo zacząłeś go kleić. Szkoda mi Cię, ziomuś. No, ale jeżeli to lubisz, trzymam kciuki.

--
serwusik

 
02-08-20 21:04  Odp: [R] Pzkpfw I Ausf A - serialu ciąg dalszy
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Fajnie!
Lubię Twoje relacje.
Może coś przegapiłem, ale kto jest wydawcą wycinanki?

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
02-08-20 21:18  Odp: [R] Pzkpfw I Ausf A - serialu ciąg dalszy - Answer
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Panowie:
jhradca: do pewnych rzeczy w projekcie staram się podejść z wyprzedzeniem znając go i jego mankamenty. Czy będzie tak jak mówisz? Czas pokaże, a ja czekam z niecierpliwością na paczkę z Panzerjagerem - będzie klejone ;)
Lelum Polelum: co mam powiedzieć? Chłoszcz mnie jeszcze, o taaaak :D
Mariusz: jest to tak jak w przypadku pozostałych pojazdów z serii Pzkpfw I wydawnictwo Answer. Przepraszam za brak informacji, już zaktualizowałem tytuł postu..

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
02-08-20 22:57  Odp: [R] Pzkpfw I Ausf A - serialu ciąg dalszy - Answer
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Cieszę się, że nie próżnujesz:-)
Podtrzymuję jednak swoje zdanie o Twoim specyficznym sadomasochizmie modelarskim:-) Aczkolwiek seria zacna i warta uwagi:-)
Przyglądając się zdjęciom, jedna rzecz wpadła mi w oko:



Płyta czołowa przedziału bojowego/załogi - zaznaczona strzałką - wydaje się nachylona pod zbyt małym kątem. Stąd też wylazł babol z niedopasowaniem elementów boku kadłuba, zaznaczony na czerwono, a znany z wersji B. Podejrzewam tutaj problem ze szkieletem - po prostu nie pasuje idealnie do poszycia. Prastare modelarskie przysłowie mówi, że to szkielet przymierzamy do poszycia, a nie na odwrót. Co nie zmienia faktu, że szkielet - w tym wypadku dość prosty, powinien być wykreślony bezbłędnie.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
03-08-20 00:07  Odp: [R] Pzkpfw I Ausf A - serialu ciąg dalszy - Answer
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Stug, chyba nie masz racji. Tzn aby poszycie się zeszło, trzeba by nachylić nie płytę z wizjerem a całą przednią przednią część kadłuba w kierunku kół napędowych. Wtedy ten trójkąt zeszedłby się z kawałkiem pancerza z drugim wizjerem. Postawienie płyty którą wskazujesz bardziej do pionu też poprawiłoby połączenie elementów ale wtedy poszycie kadłuba w miejscu załamania dolnej i przedniej płyty nie trafiłoby na załamanie na wręgach. Poszłoby do góry i Demon miałby szparę ale w innym miejscu. Sklejenie poszycia i dopasowanie szkieletu jest dobrym rozwiązaniem pod warunkiem, że poszycie jest dobrze opracowane. A moim zdaniem w tym projekcie jest wadliwe.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
03-08-20 00:40  Odp: [R] Pzkpfw I Ausf A - serialu ciąg dalszy - Answer
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Nie chodzi tutaj tylko o płytę czołową - to mój skrót myślowy.
Kąt jej pochylenia mi sie nie podoba, a może jest to tylko wrażenie?
Faktem jest natomiast, że te boczne skośne ściany się nie schodzą i zgadzam się z tym co napisałeś - prawdopodobnie problem wystąpiłby wtedy z przodu. Ale gdyby trochę wydłużyć do przodu płytę podwieżową, problem można by zniwelować. Sęk w tym, że wtedy mógłby się pojawić w tylnej części sponsonów kadłuba. Coś jest po prostu nie tak ze szkieletem albo samym poszyciem.
Wielka szkoda, bo - jak pokazują relacje Demona - coś było nie tak od początku, a mimo wydania kolejnych modeli z serii, nadal występują te same mankamenty. Po zakupieniu kiedyś tego modelu, na zakupy kolejnych konwersji tej konstrukcji z wydawnictwa Answer przeszła mi ochota definitywnie.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
03-08-20 09:23  Odp: [R] Pzkpfw I Ausf A - serialu ciąg dalszy - Answer
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Wprawny retusz załatwi sprawę. Demon już pokazał to na flakpancerze, że nie ma z tym problemu czyli będzie dobrze a nawet lepiej.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
03-08-20 12:59  Odp: [R] Pzkpfw I Ausf A - serialu ciąg dalszy - Answer
Tede 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wydaje mi się, że należało zastosować tutaj starą modelarską zasadę: "zanim skleisz trzy razy przymierz. Nastepnie wywal do kosza i wykonaj samodzielnie z zapasu koloru".Chodzi mi o tę ściankę z wizjerem i trójkatny kawałek błotnika. A answerologiczne rozważania szanownych przedmówców oczywiście bardzo ciekawe :-)

Pozdrawiam

Tomek

Post zmieniony (03-08-20 13:56)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024