FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
09-04-23 12:10  [P] SS SOŁDEK
Lutobor 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam jako że jestem nowy w świecie modelarstwa kartonowego (dotychczas tylko u mnie plastyk i żywica króluje w szczególności samoloty I Wojny światowej) Proszę o pomoc podczas budowy rzeczonego SS SOŁDEK wydawnictwa GPM o wykonanie zostałem poproszony dla dziadka mojej żony który był spawaczem na rzeczonym statku. Posiadam również do tego dodatki w postaci wręg oraz relingów i innych detali wycinanych laserowo również wydanych przez GPM.
Mam na początek kilka pytań jakoże nie mieszkam w Polsce:
- odnośnie modelu czy muszę zwrócić uwagę na jakieś elementy które mogą mieć błedy
- Czy klej BCK to taki klej płynny biurowy.
- klej butapren to rozumie może być również taki do przyklejania podeszw butów
- czy na sklejenie szkieletu kadłuba polecacie klej CA.
- czy podklejenie bristolem 0,3 zamiast tekturą 0,5 (tak jest przewidziane w instrukcji, a ciężko dostępne we Włoszech) może mieć wpływ na jakieś błędy

Dziekuję za Pomoc

Post zmieniony (09-04-23 12:12)

 
09-04-23 14:13  Odp: [P] SS SOŁDEK
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Oj, przyjacielu... Po tych pytaniach jakie zadałeś, mam obawy, czy podołasz. Ale po kolei.

Wręgi klej butaprenem. Nie CA.

BCG, tu trzeba dużo wprawy, bo bardzo łatwo można zniszczyć to co chce się skleić. Jest na bazie wody. Może odkształcenia spowodować.

Podklejaj tak jak mowi instrukcja. Może mieć to duże znaczenie.

Co do błędów wydania nie wiem, nie robiłem tego modelu.

Pytaj w razie czego. Szkoda skopać.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
09-04-23 16:30  Odp: [P] SS SOŁDEK
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 54


 - 11

Cześć,

wypowiem się jako autor projektu.Jest on przeznaczony dla doświadczonych modelarzy. Kilka modeli z ww. zestawu już powstało.
Model można wykonać według różnych skal trudności. Polecam najprostszą opcję, czyli:
- pominięcie wykonania wnętrza ładowni
- pominięcie dodatkowego poszycia
Z błędów w spasowaniu - może coś być z samymi dodatkowymi plankami poszycia kadłuba, u kogoś okazały się odrobinę za krótkie. W razie problemów jest zapas koloru.

Z klejów:
- do naklejania dużych powierzchni klej typu bitaprem
- do składania mniejszych elementów klej typu wikol
- do elementów metalowych, wiotkich, linek klej typu cyjanoakrylowego

Powodzenia życzę.

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
09-04-23 21:58  Odp: [P] SS SOŁDEK
Winek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 10

Witaj Kolego
Z pytań wynika, że zaczynasz raczkować w modelarstwie kartonowym.
Wybrany przez Ciebie model może być trudny, ale najlepiej uczyć się pływać na głębokiej wodzie.
Tak więc powodzenia!

Do zadanych pytań - proponuję poczytać trochę relacji o klejeniu jednostek pływających na tym lub innych Forach (np. Papermodels).
Może nawet trafisz na relację o sklejaniu Sołdka.
Najważniejsze aby skorzystać z zawartych w relacjach informacji o klejach, tekturach, retuszach, szblonach, wycinaniu, kształtowaniu części, pasowaniu, itp., itd.
Zapewniam, że jak poświęcisz przygotowaniom trochę czasu, efekt w postaci bardzo fajnego modelu Sołdka będzie murowany.

Jeszcze raz powodzenia.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024