FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
30-08-20 23:22  [R/G] Niemieckie samobieżne działo przeciwlotnicze Coelian Angraf 9/2017
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Witam w kolejnej relacji
Po opłakaniu Halifaxa postanowiłem wziąć na warsztat coś gąsienicowego. Tym razem wybór padł na Coeliana z Angrafu.



Autor: Dariusz Wandke
Skala 1:25
Wycinanka składa się z 16 stron kartonowych + 2 offsetowe szkieletu.

Stan modelu na dzień dzisiejszy:




Model traktuje jako swoisty poligon doświadczalny. Nigdy nie sklejałem modelu Pana Dariusza, a mam zamiar w niedalekiej przyszłości skleić Tygrysa.

Zaskoczyła mnie konstrukcja gąsienic.

Mam jednak zamiar użyć laserowych gotowców.

Brak oznaczeń na niektórych elementach szkieletu powodował wątpliwości co do ich właściwego położenia.
W modelu to miałem pewne problemy z odklejeniem kadłuba. Brakło mi troczę poszycia, ale zamaskowałem to z zapasu koloru.

Pozdrawiam

Post zmieniony (11-10-20 15:07)

 
31-08-20 01:41  Odp: [R] Niemieckie samobieżne działo przeciwlotnicze Coelian Angraf 9/2017
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Nie do końca mój klimat, ale zasiadam i oglądam relację, i oczywiście życzę powodzenia głównie z gąsienicami :-)

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
31-08-20 08:57  Odp: [R] Niemieckie samobieżne działo przeciwlotnicze Coelian Angraf 9/2017
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Dzień dobry,

I ja zasiadam na widowni.
Temat wpisuje się w zakres moich zainteresowań.
Uwielbiam profil kadłuba Pz V.
Model będzie w standardzie, czy malowany ???
Przyznam szczerze że po tym co na ostatnio wydanych modelach pokazuje Angraf pod kątem malowania i waloryzacji, ten egzemplarz wygląda "nienaturalnie czysto" :-)

Powodzenia w budowie.

Pozdrawiam,
Kuba

 
01-09-20 22:11  Odp: [R] Niemieckie samobieżne działo przeciwlotnicze Coelian Angraf 9/2017
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Witam
Model będzie budowany w standardzie.
Niestety napotkałem pewien problem. Brakuje mi kilkunastu a nawet kilkudziesięciu elementów kół jezdnych. Być może zgubiłem - dlatego proszę o pomoc posiadaczy modelu.
Brakuje mi 16 szt elementów 58g. Nie ma ich wcale.
Kolejny brak to części numer 58c - jest ich 32 a powinno być 64.

Jeśli możecie pomóc i sprawdzić w swoich wycinankach to będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam

--

 
01-09-20 22:19  Odp: [R] Niemieckie samobieżne działo przeciwlotnicze Coelian Angraf 9/2017
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Możliwe, że jest podobnie jak z Panther G wydaną niedawno. Tam też brakowało części układu jezdnego i to sporo. Kontaktuj się odrazu z wydawcą.

 
01-09-20 22:24  Odp: [R] Niemieckie samobieżne działo przeciwlotnicze Coelian Angraf 9/2017
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Sprawdzamy temat już.

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
11-09-20 11:54  Odp: [R] Niemieckie samobieżne działo przeciwlotnicze Coelian Angraf 9/2017
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Witam
Pomimo obaw o brakujące części aż tak źle nie było.
Wewnętrzne elementy kół zwyczajnie zamalowałem.
Natomiast brakujące elementy 58g zastąpiłem częściami 57b i 57c, których i tak we wnętrzu koła nie byłoby widać.



Mały zgrzyt jest z kołem napinającym, ale myślę, że zamaskuję to z zapasu koloru.


Pozostaje teraz poskładać to wszystko w jedną całość.

Pozdrawiam

 
11-09-20 16:08  Odp: [R] Niemieckie samobieżne działo przeciwlotnicze Coelian Angraf 9/2017
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Ciekawe gdzie znalazłeś w wycinance z Coelianem zapas koloru. Bo ja specjalnie odkopałem model i zapasu koloru nie znalazłem. To da się zrobić bez zapasu koloru czy nie.

 
11-09-20 21:48  Odp: [R] Niemieckie samobieżne działo przeciwlotnicze Coelian Angraf 9/2017
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Zapas koloru niewielki ale jest. Dodatkowo można pozyskać trochę tego żółtego koloru ze ścinek.


Układ jezdny poskładałem, chociaż koła jezdne są jeszcze nieprzyklejone


Wziąłem na warsztat laserowe gąski a tu zonk. Gąsienice mają za mało zębów. W wycinance jest ich wystarczającą liczba, jednak mają inny kształt. Chyba muszę je wydziergać z wycinanki.


Pozdrawiam

--

 
12-09-20 20:46  Odp: [R] Niemieckie samobieżne działo przeciwlotnicze Coelian Angraf 9/2017
PAWEL  

Na Forum:
Galerie - 1
 

jezeli maz dedykowane gasienice do modelu to pisz do wydawcy

--
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Andrzej Sapkowski

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024