FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
11-10-20 12:05  [G] Niemiecki pojazd trałowo-szturmowy z II wojny światowej Allket Minenraumer.
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Witam wszystkich Forumowiczów!
Po brytyjskim „Churchillu” i dwóch niemieckich drezynach pancernych Schienenpanzer Steyer postanowiłem zrobić model jakiegoś pancernego dziwactwa, więc wybór padł na niemiecki pojazd trałowo-szturmowy z II wojny światowej Allket Minenraumer z Modelika nr 3/04. Choć teraz wiele czasu, wykorzystując pogodę poświęcam na turystykę po ukochanych górach Beskidu Niskiego i Bieszczadów (relacje na Facebooku) nie zaniedbałem oczywiście wykonywania swoich modeli. Początkowo sądziłem, że model prototypowego trału minowego będzie należał do szybkich i łatwych, ale w miarę szukania dokumentacji i wykonywania go w dość szczegółowej detalizacji, planowany czas wykonania wydłużył się nieco bardziej. Modelowi tego dość pokracznego pojazdu będącego nietypowym przedstawicielem niemieckiego sprzętu pancernego nadałem imię Odyna (Odin), tego najwyższego z bogów nordyckich z dynastii Azów, boga wojny i wojowników, a także mądrości, władzy, poezji i magii. W mitologii germańskiej bóg ten znany był również jako Wodan lub Wotan był mężem bogini Frigg oraz ojcem boga Thora a w nordyckich zaświatach wraz z Freją przewodził poległym wojownikom w Walhalli. A, że imieniem Wotan „ochrzciłem” jedną z drezyn pancernych Schienenpanzer Steyer z GPM-u w wersji Geschutzwagen to Allket Minenraumerowi przypadła nazwa Odin. Dodatkowo model wzbogaciłem o wymyślone oznaczenia taktyczne, gaśnicę, drabinkę dla załogi oraz zdejmowany, boczny pojemnik (kosz) na tabliczki ostrzegawcze pola minowego, które wykonałem w 4 wersjach (3 prostokątnych i 1 trójkątna).
Zapraszam do oglądania zdjęć tego „pokraczka”, mając w przyszłościowym planie zrobić oczywiście sesję plenerową zarówno tego, jak i wykonanych wcześniej modeli.
Pierwsze 5 zdjęć przedstawia model w stadium tworzenia, następne 8 po malowaniu wstępnym, jeszcze bez „brudzingu” , a pozostałe 15 już po pobrudzeniu. Błotko zostawiam na sesję plenerową. Pozdrawiam!

, , , ,

, , , ,

, , , ,

, , , ,

, , , ,

, , , ,

, , , ,

--

Post zmieniony (11-10-20 12:06)

 
11-10-20 12:55  Odp: [G] Niemiecki pojazd trałowo-szturmowy z II wojny światowej Allket Minenraumer.
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Nie moja bajka, ale wykonanie piękne. Gratuluję efektu!

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
11-10-20 13:38  Odp: [G] Niemiecki pojazd trałowo-szturmowy z II wojny światowej Allket Minenraumer.
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Model w twoim stylu, czyli jak zwykle pięknie sklejony i pomalowany. Wyrazy uznania!

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
11-10-20 15:19  Odp: [G] Niemiecki pojazd trałowo-szturmowy z II wojny światowej Allket Minenraumer.
Roli 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Napracowałeś się przy nim , ale warto było ! Gratuluję kolejnego fajnego modelu . Jedynie co mocno kontrastuje , to te "kapcie" zbyt czyste w porównaniu z resztą .

 
11-10-20 23:33  Odp: [G] Niemiecki pojazd trałowo-szturmowy z II wojny światowej Allket Minenraumer.
greg   

Jest tutaj wielu Magików, przy pracy których nie można przejść obojętnie.
Ty Sławku, ze swoimi dokonaniami zdecydowanie się do tego Grona zaliczasz.
Świetny model, który tylko zyskał na dodatkowej inwencji twórczej.
Niesamowite.
Pozdrawiam serdecznie.

 
11-10-20 23:59  Odp: [G] Niemiecki pojazd trałowo-szturmowy z II wojny światowej Allket Minenraumer.
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Sławku, moje gratulacje 😃👍
Tym modelem potwierdziłeś, że z pozoru niezbyt "urokliwa" maszyna w dobrym wykonaniu staje się bardzo efektownym modelem!

Pozdrawiam i czekamy na plener😉

 
12-10-20 20:31  Odp: [G] Niemiecki pojazd trałowo-szturmowy z II wojny światowej Allket Minenraumer.
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Czym malowałeś gąsienice?

--
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego

 
16-10-20 12:20  Odp: [G] Niemiecki pojazd trałowo-szturmowy z II wojny światowej Allket Minenraumer.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Nic tylko podziwiać i gratulować.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
17-10-20 21:35  Odp: [G] Niemiecki pojazd trałowo-szturmowy z II wojny światowej Allket Minenraumer.
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Sławomir model bardzo ładnie wykonany, i tu olbrzymie ukłony z mojej strony, ale w kilku miejscach poniosła Cie ułańska fantazja aż nadto.

Pierwsze primo: malowanie. Niemcy raczej na, tak zwanym, koniu roboczym nie bawili by się w finezyjne malowanie. Każda eksplozja to potencjalne uszkodzenie powłoki lakierniczej i konieczność częstego uzupełniania w warunkach polowych. Czyli jakikolwiek kamuflaż ma nikły sens. Oznaczenia jednostki też raczej zbytek łaski, bo to pojazd bardzo specjalistyczny, i raczej nie był by przypisany do konkretnej kompani czy batalionu.

Drugie sekundo: drabinka i kosz. Elementy kompletnie pozbawione sensu w tym pojeździe. A już wybitnie w tym miejscu. Jeden przejazd przez pole minowe i w najlepszym wypadku z tych elementów zostały by strzępy. Są idealnie w polu rażenia odłamków i siły podmuch detonujących min.

Tak jak mówiłem, model przepiękny, dopieszczony w szczegółach, ale z elementami bardzie fiction, niż science.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
17-10-20 23:40  Odp: [G] Niemiecki pojazd trałowo-szturmowy z II wojny światowej Allket Minenraumer.
kari   

... co tu dużo pisać; to taki traktor z wieżyczką ... na wstecznym ;-)
... tradycyjnie: pancerka, tym razem niszowa, ale bardzo oryginalna.
Gratuluję wykonania.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Post zmieniony (17-10-20 23:41)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024