FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
06-04-20 12:20  prośba pytanie o olinowanie żaglowca.
Bartłomiej   

Witam!
Kiedyś namiętnie sklejałem modele (Mały Modelarz) później zaprzestałem i zająłem się czymś innym, niedawno wróciłem do sklejania na prośbę synów,
zbudowałem kilka samolotów (Li-2, Mig-29, Mustang, An-2, ME-109 i inne) i okrętów (ORP Ślązak, ORP Grom II)
teraz siedzą w domu bo szkoły zamknięte więc wymyślili że będziemy budować żaglowiec,
padło model: Galeon Zygmunta Augusta "Smok" MM 7-8-9/2010
- i tu moja prośba i pytanie jak wykonujecie w takich żaglowcach olinowanie dokładnie chodzi mi o te (nie wiem jak to fachowo się nazywa)
drabiny linowe które biegną od burty do masztu.
..
..
A tak wygląda to co obecnie zrobiłem




Post zmieniony (09-04-20 10:12)

 
06-04-20 13:18  Odp: prośba pytanie o olinowanie żaglowca.
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Po pierwsze radzę darować sobie Smoka, bo tylko się zniechęcisz do żaglowców. Proponuję coś od Seahorse`a bądź Pintę z Shipyardu.
Co do tych drabinek - ja to robię w ten sposób:

A ta stron to kopalnia wiedzy, tylko specyficzny "klimat" tu mj ;)
http://www.koga.net.pl/forum/viewtopic.php?f=7&t=27919

--
54323031

 
06-04-20 16:42  Odp: prośba pytanie o olinowanie żaglowca.
Bartłomiej   

Dzięki za odpowiedz,
zaraz poczytam informacje po wskazanym linkiem oraz przemyślę budowę Smoka (choć już go zakupiłem)

 
06-04-20 16:49  Odp: prośba pytanie o olinowanie żaglowca.
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Nie wyrzucaj go! Nieeeeee! Kurcze... Za późno? :P
Po prostu zostaw go sobie na później, bo model jest średnio zaprojektowany, jak to żaglowiec z Małego, te podrzucone przeze mnie propozycje są po prostu można to ująć opracowane bardziej wg współczesnych standardów - konstrukcyjnie, graficznie, jakościowo...

--
54323031

 
07-04-20 07:52  Odp: prośba pytanie o olinowanie żaglowca.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

SMOK nie jest zły, można spróbować: https://www.sklejmy.com/viewtopic.php?t=2393

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
07-04-20 09:17  Odp: prośba pytanie o olinowanie żaglowca.
Bartłomiej   

Dzięki za linki po przejrzeniu ich i pochodnych na tych stronach doznałem strasznych kompleksów (to moje sklejki nadają się tylko zabawy dla dzieci)
muszę dokładnie przemyśleć budowę żaglowca wiele wątpliwości co do tego jak i co rozwiały mi wasze podpowiedzi (linki) podejrzewam że spędzę tam i tutaj sporo czasu na czytaniu i przeglądaniu modeli. ......PS. ale zdjęć już chyba nie będę wstawiał ;)

 
07-04-20 10:04  Odp: prośba pytanie o olinowanie żaglowca.
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Wręcz przeciwnie! Żaglowników na forum stosunkowo niewielu, poza tym głównie pokazując zdjęcia ktoś będzie w stanie udzielić porad co i jak. Nie marudź tylko dawaj! :)

--
54323031

 
08-04-20 00:53  Odp: prośba pytanie o olinowanie żaglowca.
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Bartłomieju,
zdecyduj się na prostszy żaglowiec - prostszy tzn z mniejszą ilością masztów i lin. Oprócz lin dochodzą bloczki, jufersy i przy dużym okręcie robi się z tego kilkaset elementów. Jeśli nie masz pomysłu/sposobu, żeby to ogarnąć to bardzo łatwo się zniechęcić. Zacznij od czegoś mniej złożonego, wypracuj sobie jakieś metody i wtedy Smok (z własną waloryzacją i przeróbkami:-)) jest dobrym pomysłem.
Z drugiej strony.... mój pierwszy żaglowiec to ... Vasa:-))) Kleiłem go ze dwa lata i oczywiście nie nadaje się do pokazania publicznie.

Pozdrawiam
Tomek

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
08-04-20 01:15  Odp: prośba pytanie o olinowanie żaglowca.
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Nie zniechęcaj się do żaglowców i wrzucaj zdjęcia. Nie mam dużego doświadczenia z żaglami, ale to co napisał Petrov, aby skleić coś z Shipyardu, najlepiej statki Kolumba. Jeszcze nie miałem przyjemności kleić modeli Seahorse'a, ale bacznie obserwując jego relacje, to są modele godne polecenia.
Życzę powodzenia🙂

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
08-04-20 19:00  Odp: prośba pytanie o olinowanie żaglowca.
Bartłomiej   

Dzięki za wszystkie sugestie i podpowiedzi! - wszystko się przydało.
Po obejrzeniu waszych (i nie tylko) relacji z budowy żaglowców doszedłem do wniosku że rezygnujemy a w najlepszym razie zbudujemy żaglowiec raczej jako model bardzo sylwetkowy (przypominający coś co ma żagle). . Dzisiaj listonosz przyniósł zamówiony model "Smok" a właściwie dwie jego wersje MM 1/1981 i 7-8-9/2020 po przejrzeniu zawartości doszliśmy do wniosku że spróbujemy z tym który ma mniej drobnych części czyli MM 1/1981 i jak wcześniej wspomniałem może wyjdzie nam coś co przypomina żaglowiec.Wręgi i wszystko co powinno być naklejone na tekturę już naklejone i schnie. Znalazłem na alledrogo modele firmy Shipyard którą polecacie ale zanim zamówię zobaczę co nam wyjdzie z tego co mamy. Chłopaki zniecierpliwieni i pełni entuzjazmu więc bierzemy się do zabawy bo czasu wolnego póki co mamy niestety full. Jeszcze raz dziękuję!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024