FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
12-11-19 19:36  [R] Sheffield, JSC nr 1, 1:400
ja.seba 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Dzień dobry, cześć i czołem!

Wracam po długiej przerwie - niestety sprawy rodzinne nie pozwoliły mi na kartonową dłubaninę (nie miałem siły po prostu). Ale co się odwlecze...

W międzyczasie poczytałem o kaponie - nigdy tego wcześniej nie robiłem. Spróbowałem (Polifarb Dębica) i jestem bardzo zadowolony. W razie czego łatwiej usunąć nadmiar kleju, czy farby (używam Pactry), chyba łatwiej się kształtuje różne zawijasy i się papier tak łatwo nie ściera. Generalnie będę to stosował przy kolejnych modelach.

Postanowiłem wypróbować różne dla mnie nowe rzeczy na łatwym i nie drogim modelu ze stajni mojego ulubionego JSC. Myślę, że Sheffield się do tego idealnie nadaje. Z tych nowości to wspomniany już kapon, używam też pierwszy raz kleju UHU. Mam jeszcze jakiś wikolowy, Pattex universal i CA.

Okładka (klik powiększa - wszystkie miniaturki są klikalne):



Model będę robił w zasadzie w standardzie, mam części wycinane laserowo, chcę dorobić relingi i zrobić obrotowe wieże artylerii głównej.

No to siup, na początek kadłub. Nic szczególnego, chociaż jak mam takie rozwiązanie jak w części rufowej (część nr 13) zawsze zastanawiam się, w którą stronę zrobić zakładkę - czy podpokład nakleić na podburcia, czy na odwrót. Tu zdecydowałem, że pokład wejdzie między burty, ponieważ bliżej rufy tak ma być (są sklejki).



Następne będą burty i pokład.

 
12-11-19 22:39  Odp: [R] Sheffield, JSC nr 1, 1:400
ja.seba 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Burty i pokład. To jest jeden z elementów, których zawsze się obawiam - czy spasuję pokład z burtami. Mam wrażenie, że tu tolerancja na błąd jest bardzo nieduża. Wyszło chyba nie najgorzej, chociaż trochę skwasiłem - burty w sekcji dziobowej przykleiłem "za wcześnie" i całość burt jest przesunięta troszkę w kierunku dziobu. Po prostu nakleiłem pierwszą burtę troszkę źle, zorientowałem się za późno, nie dało już się jej przesunąć w kierunku rufy, więc burtę z drugiej strony przykleiłem na tej samej wysokości (żeby były symetrycznie). Na dziobie musiałem je przyciąć, przyciąłem też troszkę łączenia, żeby zlikwidować czarne kreski i na rufie powstała dość spora szpara, którą uzupełniłem zapasem koloru.
Swoją drogą "łata" nie wyszła mi najlepiej, może jeszcze coś z nią zrobię. Zobaczę. Rufa jeszcze troszkę do dopracowania.

Mam nadzieję, że wszystko się mimo tego zgra. Tragedii myślę, że nie ma.



Czas się brać za nadbudówki. :)

Post zmieniony (12-11-19 22:40)

 
12-11-19 23:33  Odp: [R] Sheffield, JSC nr 1, 1:400
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Ależ czysta solidna robota, aż chyba się też pochwalę moim kolorowym brytolem :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
13-11-19 10:59  Odp: [R] Sheffield, JSC nr 1, 1:400
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Sterylność pracy robi wrażenie. Tym większe że skala modelu mikroskopijna.
Czekam na ciąg dalszy.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
13-11-19 12:38  Odp: [R] Sheffield, JSC nr 1, 1:400
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9

Na razie dobrze wychodzi. Życzę powodzenia !
Ładny modelik. Ja go popełniłem kilkanaście lat temu -jako kolorowy. Karton był wtedy gruby i łamliwy. Teraz widzę, że opracowanie poprawiono.
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=180955&t=180955&filtr=0&page=1

Pozdrawiam,
Zdzisław

--

Pozdrawiam, Zdzisław

Ostatnio ukończone:
Żubr A-80, PZL-101 Gawron, Nieuport 11c.1, DH-82 Tiger Moth, Bartel Bm-6a, ORP Smok, parowóz OKl27, wagon typu BCi,
parowóz TKp30, parowóz Ol49, lokomotywa EP05, diorama kolejowa - Baranowice Śl..

 
13-11-19 14:22  Odp: [R] Sheffield, JSC nr 1, 1:400
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,piękna robota,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
13-11-19 19:05  Odp: [R] Sheffield, JSC nr 1, 1:400
ja.seba 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Dziękuję bardzo wszystkim za dobre słowa, cieszę się z dobrego przyjęcia mojej pracy; czytam forum, i uczę się od najlepszych, dużo jeszcze przede mną. Ale to dobrze, jest nad czym pracować. :)

Kolej na część nadbudówek.

Tu zastanawiam się nad miejscem zagięć. Nagniatam je igłą (kupioną w sklepie JSC, zrobioną z szydełka), ale chyba za mocno, bo papier się trochę łamie. Linie (druk) są po zewnętrznej, zapewne lepiej byłoby nagnieść linie zagięć po wewnętrznej stronie zagięcia. Akurat tutaj to lekkie łamanie to nie problem, bo na te nadbudówki przyjdzie pokład, więc tego nie będzie widać, ale na przyszłość muszę przemyśleć temat.

Hmm, zastanawiam się, czy nie zrobić sobie czegoś na kształt szklanego stolika z lampą pod spodem - tak by można położyć część drukiem do dołu i widzieć nadrukowane linie zagięć.

 
13-11-19 20:09  Odp: [R] Sheffield, JSC nr 1, 1:400
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Wspomniałeś o dorobieniu relingów. Jak: gotowe? Czy masz jakiś pomysł na rzeźbienie od zera?

Świetna praca, póki co.
Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
13-11-19 23:14  Odp: [R] Sheffield, JSC nr 1, 1:400
ja.seba 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Myślałem o laserowo wycinanych z JSC.

 
13-11-19 23:29  Odp: [R] Sheffield, JSC nr 1, 1:400
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Idzie naprawdę świetnie. Podglądam relację, tym bardziej, że zrobiłem ten model jakieś 20 lat temu, niestety już to nie mam.
Powodzenia.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024