FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
04-03-20 07:02  [P] YG Model Yugumo
riko77   

Mam pytanie, czy ktoś z szacownych forumowiczów miał styczność z modelami YG Model? Mam na półce wolne 120cm na Yamato czy też innego Bismarcka się nie porwę, więc noszę się z zamiarem zakupu Yugumo w skali 1:100. Interesuje mnie jak przedstawia się sklejalność i szata graficzna tego wydawnictwa.
Pozdrawiam Rysiek

--
lepię bo lubię

 
04-03-20 12:00  Odp: [P] YG Model Yugumo
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Zakupiłem nr 93 - niszczyciel typu Gleaves, a konkretnie USS Bristol DD-453. Grafika bardzo ładna, lekka, mało rzucająca się w oczy, ale jednak widoczna waloryzacja. Kolory, moim zdaniem ładne i poprawnie oddane.
Nad modelem posiedziałem już nieco godzin, więc zdanie mam już z grubsza wyrobione. Model jest przeskalowanym Aaron Wardem z wyd. Avangard i brakuje mu nieco detali, a konkretnie brak jest konstrukcji wzmocnień pod podestami, obramowań podestów (powinien być rodzaj płaskownika na obrzeżu) i szeregu drobiazgów. Kadłub nie ma zaznaczonego podziału blach na burtach i dnie. Są zaznaczone podziały blach na pokładach, ale zupełnie niezgodne z rzeczywistością (wymyślone przez autorów). Model ma szereg niezgodności z oryginałem, ale nie są one jakoś szczególnie dramatyczne, czyli można je albo (w większości) łatwo poprawić, albo z tym żyć. Być może zrobię jakąś relację, to tam bym to ew. bliżej opisał (gdyby było zainteresowanie). Tyle, że to akurat Ciebie tu nie interesuje, bo i inny model i inne zapewne materiały źródłowe, na którym go opracowano ;-).

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
04-03-20 12:32  Odp: [P] YG Model Yugumo
riko77   

Dziękuję za praktycznie organoleptyczną odpowiedź :-) Nie jestem "kartonowym fundamentalistą", dla mnie model ma się kleić lekko,łatwo i przyjemnie. Ma być odskocznią od dnia codziennego, więc brak paru detali nie spowoduje że będę darł szaty;-) Do tego atrakcyjna w porównaniu z Kujawiakiem z GPM cena i co dużo mówić 35cm różnicy w długości robi różnicę;-). Wrzuciłbyś fotkę barwionych elementów, bym choć trochę miał rozeznanie w grafice wydawnictwa?

--
lepię bo lubię

 
04-03-20 15:13  Odp: [P] YG Model Yugumo
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

O tutaj, w zapowiedzi sprzed dwóch lat, były zdjęcia przykładowych arkuszy (trzeba trochę poczekać zanim się załaduje cały wątek):
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=359275&t=341280#reply_359275

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
04-03-20 19:51  Odp: [P] YG Model Yugumo
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jeśli założyć, że Yugumo to przeskalowany Avangard to nawet w setce będzie dość zdetalizowany. Trudne siatki podstaw kominów i trochę zdublowanych części w wersji łatwiejszej do wykonania.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
05-03-20 22:45  Odp: [P] YG Model Yugumo
GrubyCzarnyKOT 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4


 - 6

Hej, sprawdź proszę pocztę.
Pozdr.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024