FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
08-03-20 19:43  [R] Hawker Hurricane MKII Modelik nr 11/08 skala 1:33
Pavvelek  

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witam
To model który mam zamiar skleić


Zaczynam sklejac i juz na początek problem. Nie wiem gdzie dokleic cześci 10g 10h 10k 10d. Elementy 10j i 10e domyśliłem się gdzie po przeglądaniu relacji innych ale proszę znajdzcie mi gdzieś na instrukcji mowę lub rysunek jak i gdzie to skleić?







A narazie pracę sa na tym etapie



Zmienilem host

Post zmieniony (08-03-20 22:33)

 
08-03-20 20:09  Odp: [R] Howker Hurricane Modelik
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Hejka!
Jest to Twoja trzecia relacja na naszym Forum, ale nie widzę oznak przyjęcia i zastosowania zasad prowadzenia relacji z budowy modelu.
W tytule relacji poza PRAWIDŁOWĄ nazwą maszyny, której model budujemy i nazwą wydawcy, podajemy także rok wydania wycinanki ( numer kolejny) i ( to zawsze miłe) skalę modelu.
W pierwszym poście pokazujemy okładkę wycinanki.
To odnośnie dobrego obyczaju na naszym Forum.

Druga uwaga dotyczy hostingu zdjęć, z którego korzystasz. To już zupełnie nie Twoja wina, ale od jakiegoś czasu obserwuję, że wyświetlanie zdjęć po kliknięciu w ich miniaturkę wywołuje reakcję programu antywirusowego z blokadą strony ze względu na ukryte,szkodliwe oprogramowanie hakerskie... Polecam Tobie, jak i innym Kolegom korzystającym z tego hostiingu zmianę. Ja przynajmniej z tego powodu nie jestem w stanie zapoznać się ze zdjęciami...

--

Post zmieniony (08-03-20 20:12)

 
08-03-20 20:53  Odp: [R] Howker Hurricane MKII Modelik skala 1:33
mirabelka 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam

Po obejżeniu fotek przypuszczam że część 10k będzie prawdopodobnie osłoną zagłówka pilota ale mogę sie mylić.
Mam też go w planach tylko że z Małego Modelarza jak będe miał czas to zerknę do niego może są podobnie zaprojektowane i dojdziecz gdzie dokleić owe części.
Fotki u mnie wyświetlają się bezproblemowo.

Pozdrawiam i kibicuje w dalszej budowie.

 
08-03-20 21:03  Odp: [R] Howker Hurricane MKII Modelik skala 1:33
Pavvelek  

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

10e idzie pod środkową wręge. 10j tez wiem gdzie z fotek z innych relacji. Skad oni to wiedzieli nie wiem i zastanawia mnie skad wiedzieli. Myślałem że instrukcja jest po to żeby pomóc a tu czesc wydrukowana i radz se sam. A moze istnieje zasada której nie znam ze czesci przykleja się hronologicznie tj do część 10a przykleja sie 10b, 10b do 10c itd


Czytajac forum odnalazłem zdjęcia i wiem gdzie 10k 10j 10e

Post zmieniony (08-03-20 21:28)

 
08-03-20 21:48  Odp: [R] Howker Hurricane MKII Modelik nr 11/08 skala 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Dzięki za uzupełnienia.
Popraw jeszcze Howker na Hawker ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
08-03-20 23:59  Odp: [R] Hawker Hurricane MKII Modelik nr 11/08 skala 1:33
Pavvelek  

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dzieki kolegom z forum i ich relacjom doszedłem co do czego. Nie wiem jak oni na to wpadli ale suma sumarum chwała im za fotki bo nerw już się zrodził.
Czeka mnie oklejanie poszyciem wręg. I tu kilka pytań

1 Żeby uniknąć krowich żeber wręgi należało by po wycięciu zeszlifować tak?

2 Czytałem również że przed szlifowaniem namoczyć miejsce szlifowania BCG? Co wy na to i po co ?

3 Do szlifowania wystarczy papier ścierny koło 180?

4 Szlifowanie ma na celu wygładzenie wręg by końce były jak pupcia niemowlaka bo taka powierzchnia zmniejsza ryzyko krowich żeber ?

 
09-03-20 01:20  Odp: [R] Hawker Hurricane MKII Modelik nr 11/08 skala 1:33
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

1- nie
2- nie
3- tak
4- nie

Czym kleisz model? Butapren, zero ryzyka że powstanie krowie żebro, chyba że strasznie pocą Ci się ręce. BCG, ogromne ryzyko, jak za mocno dociśniesz. Wregi szlifujesz aby nadać im kształt. Nasączasz klejem CA aby lepiej dawały się szlifowac, BCG aby lepiej klej chwytał. Nie łącz tych dwóch technik.. Zerknij na moją relację Do 17, tam masz to podane na tacy, bo rozmawialiśmy o tym.

Kibicuję i pozdrawiam

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
09-03-20 05:36  Odp: [R] Hawker Hurricane MKII Modelik nr 11/08 skala 1:33
Pavvelek  

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

To co powstało dotychczas klejone było klejem BCG podobnym
I mam pytanko laika abym nie byl zaskoczony.

Wycinam wręge , szlifuje by była idealnych kszrałtów, i co potem?

1. Naklejam poszycie na wręge czy sklejam samo poszycie i do tak sklejonego poszycia wkladam wręge

2 Jak juz wrega jest w poszyciu to umieszczona jest idelanie na koncu poszycia czy zostawiony jest jakis kawalek poszycia

3 Jaj sa jeszcze jakies wskazowki to łykam jak kaczka bułke

Post zmieniony (09-03-20 05:52)

 
09-03-20 08:11  Odp: [R] Hawker Hurricane MKII Modelik nr 11/08 skala 1:33
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Wycinasz poszycie, sprawdzasz czy na obwodzie do siebie pasuje. Korygujesz w razie potrzeby.

Kleisz na jedną czy dwie wręgi? Jak na dwie, to wręga powinna idealnie pasować do zamknięcia segmentu. Jak na jedną, pasujesz do poszycia z uwzględnieniem paska łączącego.

Zobacz jak to robili inni, masz wszystko na wyciągnięcie ręki.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
09-03-20 11:02  Odp: [R] Hawker Hurricane MKII Modelik nr 11/08 skala 1:33
Pavvelek  

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Bardzo bym chcial odpowiedzieć Ci na pytanie czy na jedna czy na dwie ale nie mam pojęcia
Ty mi tłumaczysz całki a ja tabliczki mnozenia nie znam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024