FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
08-03-21 11:47  [G] - Sao Gabriel - Seahorse skala 1:100
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Dobry.

Zapewne też tak macie, że podczas dłużącego się oczekiwania pomiędzy zaschnięciem jednej i drugiej kropelki CA, nachodzą człowiek różne myśli, czasem nieuczesane. Ostatnio na przykład zastanawiałem się intensywnie jakie kryteria kierują projektantem modelu przy decyzji oznaczenia modelu skalą trudności. Myślenie to potęgowało się w miarę dokładania olinowania na Sao Gabriel. Czy te cyfry oznaczają promil prób samobójczych modelarza podczas klejenia. Czy może cyfra ta oznacza ilość miesięcy potrzebną do wykonania modelu. A może jest to wykładnik potęgi ilości części na arkuszach?
Piszę o tym bo Seahorsa Badger miał skalę trudności 4.Sao Gabriel ma 3. Ciekawy jestem co oznacza dla Seahorsa skala 5? Ciekawe prawda?
Generalnie po sklejeniu 300-nego bloczka miałem dosyć (aczkolwiek preszpanowe bloczki zakupione z wycinanką są zacne - tylko kilka nie wytrzymało prób macano-wiertniczych).

No nic. Poniżej Eddie Edward's z nową produkcją. Skok jednak słabawy. Noty niskie. Wybicie z progu zacne ale szybko przytłumione.
Model nie ukończony jeszcze, paduny i inne małe gównięta do przymocowania ale za dwa dni do domku już, ze Sri Lanki. Notabene piszę te wypociny prawdopodobnie przecinając szlaki żeglugowe Vasco da Gamy. Indie na lewym trawersie. Monsoon zdechł, ot taki mamy klimat. Navy Indyjskie zawraca ***ę. Miodzik.

Kadłub kleiło się pięknie. Właściwie typowy, nudny już, Seahorsowy projekt doskonały. Nie miałem się do czego doczepić. Z czasem jednak problemy zaczęły się pojawiać. Jedne wynikły z mojego słabego skoku, drugimi zaś muszę z pełną świadomością obciążyć Seahorsa. Schemat olinowania, aczkolwiek świetny jednak czasem przyprawiał mnie o ból głowy. Gdyby nie relacja Seahorsa i fotki na naszym szanownym forum - daleko bym nie zaszedł. Nie mam pojęcia jak sobie Seahorse wyobraża poprowadzenie lin, lineczek i linuniek do ław naglowych, kołkownic i innych ustrojstw mocujących w tej ciasnocie. Poległem niestety, Do tego grot zawieszony jest za wysoko i nie mogłem wypracować prawidłowej przerwy między marsem a grotem. Oczywiście maszt marsa odwrotnie osadziłem w dybie co spotęgowało wspomniany problem. Pod koniec fały, brasy i inne sznurówki prowadziłem jak leci. Ot po prostu nie ma miejsca. szczególnie ciasno jest przy grocie. Czasem wprowadzałem fały na 3 pincety. Dwie w łapkach i trzecia w pysiu. Rewelacja.
Na koniec praca z gotowymi żaglami, aczkolwiek doskonałymi, dała mi sporo w kość i mówiąc kolokwialnie są pomięte jak szmaty. Setne próby prostowania, prasownia, lakierowania itd spełzły na pełzaniu bo najniższym szczeblu piekła.
Przepraszam Seahorse. Zawiodłem.

Dobra.
Koniec ględzenia pseudo-śmisznego.
Poniżej wypocinki.









Kłaniam się.
Darmuszka

 
08-03-21 13:05  Odp: [G] - Sao Gabriel - Seahorse skala 1:100
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Gratulacje!
Nie pierwszy raz zaskakujesz galerią gotowego modelu. Z cicha, sza, zza węgła nagle wyskakujesz z okrzykiem "Mam was!" i prezentujesz skończony model:-)

Skala trudności to "przekleństwa x 1000, które wypowiedziałem podczas pracy nad modelem":-))) Więc nie jesteś osamotniony w tych traumatycznych przeżyciach:-)

Na marginesie, uważam, że pełne olinowanie Badgera jest trudniejsze niż Sao Gabriel (ale to IMO).

Może przy żaglowcach powinny być dwie skale trudności, jedna związana z budową kadłuba (szerzej "części papierowych") a druga dotycząca olinowania?

Olinowanie w twoim modelu w paru miejscach trochę szwankuje, ale model robi świetne wrażenie i nie jest łatwy, więc raz jeszcze gratulacje!

(zgadzasz się na wrzucenie linka do relacji na FB?)

Pozdrawiam
Tomek

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
08-03-21 13:33  Odp: [G] - Sao Gabriel - Seahorse skala 1:100
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Seahorse.

Dzięki za dobre słowo.
Jak spotkasz projektanta, postaw mu duże piwo. Należy się :-)
Wrzucaj gdzie uważasz i propaguj. Model wart lepszego wykonania - czekam na model Gucia. Bedzie nas trzech do flaszki :-)

Kłaniam się
Darmuszka.

 
08-03-21 13:51  Odp: [G] - Sao Gabriel - Seahorse skala 1:100
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Flaszka?! Melduję się!

W końcu żeśmy się doczekali, Darmuszka, super robota, model trzyma właściwy klimat, motywuje do dłubanie przy swoim. Projekt dość pracochłonny i to jeszcze przed zabawą w olinowanie, tym bardziej szacunek.
Moja relacja chwilowo zamrożona, kumpel z pracy (mój mistrz) pod koniec kwietnia kończy 60-tkę i kleję dla niego Cristobala Colona, który w porównaniu do tych łupinek rośnie w oczach w trybie błyskawicznym :) Jednak żaglowce są wymagające...

Ratunkiem przy Sao są jednak rozmiary, po Duyfkenie wydaje się gigantyczny, a od Duyfkena jeszcze większym wyzwaniem jest wspomniany Badger -chyba najbardziej wymagający projekt Tomka. Byłem nawet bliski pocięcia go ale jakoś nie wystarczyło mi jajek (albo po prostu podświadomie dbam o zdrowie psychiczne :D ). Także mogło być gorzej.

Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
08-03-21 14:12  Odp: [G] - Sao Gabriel - Seahorse skala 1:100
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

@darmuszka@ i @Guciu@ - to w temacie "flaszka" jesteśmy umówieni:-))))

Tomek

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
08-03-21 16:01  Odp: [G] - Sao Gabriel - Seahorse skala 1:100
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Miło popatrzeć na pełne żagle.
Gratulacje

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
08-03-21 20:02  Odp: [G] - Sao Gabriel - Seahorse skala 1:100
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Podoba mi się i to bardzo jak wykonałeś ten model. Gratulacje !

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
08-03-21 20:28  Odp: [G] - Sao Gabriel - Seahorse skala 1:100
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Faktycznie - w olinowaniu daje się zauważyć miejscami pewien nieład...
Ale model prezentuje się bardzo dobrze - moim zdaniem :)
Gratulacje składam i zastrzyku weny do jego dopieszczenia życzę!

PeEs: Tło jest zacne ;) ale ciemniejsze i troszkę mniej obfitujące w szczegóły dla modelu żaglowca było by lepsze... moim zdaniem.

Pozdróweczka i stopy wody pod kilem!

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
08-03-21 21:12  Odp: [G] - Sao Gabriel - Seahorse skala 1:100
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Świetna "żaglówka".

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
08-03-21 21:26  Odp: [G] - Sao Gabriel - Seahorse skala 1:100
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam, śliczności, pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024