FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
07-04-20 23:26  [P] (1:25) Stoły, stołki, krzesła, skrzynki, walizki, kufry ....
Wojciech Cięciwa   

No właśnie, czy ktoś widział coś takiego jako uzupełnienie dioram ?
Czy też większość jest robiona z materiałów innych niż papier?

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
07-04-20 23:42  Odp: [P] (1:25) Stoły, stołki, krzesła, skrzynki, walizki, kufry ....
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wojtku kiedyś gdzieś znalazłem meble ogrodowe jako free download. A generalnie jak potrzebuje, to sam robię sobie z rożnych kartoników. Bo, o ironio, łatwiej mi dziergać takie rzeczy w kartonie, niż w drewnie czy plastiku, itp.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
08-04-20 00:05  Odp: [P] (1:25) Stoły, stołki, krzesła, skrzynki, walizki, kufry ....
Wojciech Cięciwa   

Stoły, stołki i krzesła - pewnie tak, ale zaokrąglone walizki czy kufry też z kartonu ?
Na zasadzie nasycanie super-glutem i szlifowania ?

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
08-04-20 07:44  Odp: [P] (1:25) Stoły, stołki, krzesła, skrzynki, walizki, kufry ....
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Przydałyby się jakieś paczki, kanistry i inne siakieś takie...

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
08-04-20 08:28  Odp: [P] (1:25) Stoły, stołki, krzesła, skrzynki, walizki, kufry ....
Wojciech Cięciwa   

Wiadro jest na stronie GPM download ->
Wiadro i instrukcja
Niemiecka skrzynka amunicyjna i instrukcja
Kanister z niemieckimi napisami i instrukcja

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
08-04-20 10:38  Odp: [P] (1:25) Stoły, stołki, krzesła, skrzynki, walizki, kufry ....
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Zaraz, zaraz! A kto powiedział że mnie interesuje skala 1:25? :))
Dzięki za podpowiedź.

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
08-04-20 14:10  Odp: [P] (1:25) Stoły, stołki, krzesła, skrzynki, walizki, kufry ....
Karol 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8
 

Moim zdaniem szybciej człowiek znajdzie co potrzebuje na wzór u wujka google, a potem sam to przełoży na papier nawet w jednym egzemplarzu.
Ja osobiście ostatnio do zestawu Poldka z Niewiadiowem, zrobiłem kanistry na wodę 20l, butlę z gazem, filiżanki i talerzyki. patelnię. Stół turystyczny, materac. Teraz jeszcze fotele turystyczne.

Dużo dodatków można znaleźć w innych wycinankach.
Np.: Star Bonex z Answera ma masę narzędzi, kanistrów, pachołków. drabin i węży.

Jak ktoś wcześniej pisał, na niektórych oficjalnych stronach wydawnictw są różne dodatki. Chociażby wiadro czy pompa do paliwa.
Kiedyś w Kartonowym Fanie były dodatki do Zis-a 5 ( chyba ) w postaci beczek, skrzynek i koła zapasowego :)

--
Bądź sobą, nie taki jak Cię postrzegają.
Pozdrawiam,
Karol

 
08-04-20 15:34  Odp: [P] (1:25) Stoły, stołki, krzesła, skrzynki, walizki, kufry ....
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Ten nieszczęsny kanister "pokutuje" w wielu modelach - kto widział kanister z czterema poprzeczkami w uchwycie, helou !

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
08-04-20 16:12  Odp: [P] (1:25) Stoły, stołki, krzesła, skrzynki, walizki, kufry ....
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

No to jest pole do popisu.
Wyobrażam to sobie jako wydanie jednej kartki/strony z różnymi "przydasiami". Kartka powiedzmy w wersji wojskowej i cywilnej. A do tego dwie najważniejsze skale. Oczywiście do kupienia jako osobny model/dodatek/zestaw waloryzujacy. Sądzę że to jest do sprzedania - ja bym kupił. ;)
W wersji elektrycznej do ściągnięcia mogłyby być inne skale, różne tematy np kolejowe, lotniskowe itp.
Każdy z nas potrafi wyguglować, przeskalować albo i nawet skleić od podstaw co mu tam trzeba ale sądzę że taki gotowiec ma rację bytu.
Co o tym myślicie?

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
08-04-20 19:37  Odp: [P] (1:25) Stoły, stołki, krzesła, skrzynki, walizki, kufry ....
Karol 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8
 

Też wydaje mi się, że taki zestaw uniwersalny byłby jak najbardziej ciekawą pozycją do kupienia :)

--
Bądź sobą, nie taki jak Cię postrzegają.
Pozdrawiam,
Karol

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024