FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
25-07-19 17:44  [Technika] Przyrząd do podświetlania części przed nacinaniem od spodu
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

Zbliża się czas gdy wyjdę na powierzchnie w Hatsushimo a tam czeka mnie mnóstwo części które trzeba będzie fikuśnie zginać. Przy zginaniu prostych pudełek stosuję metodę nacinania od spodu części (robieniu rowka pod linią zginania) zwilżam ją BCG i część się sama wręcz zgina.
W takich prostych skrzynkach miejsca nacinania od spodu lokalizuję bez podświetlania tylko na bazie przedłużonych krawędzi czyli tak na czuja. Ale w złożonych częściach zachodziłem w głowę jak ja trafie na te linie, szczególnie nie przelotowe przez całą część.

No to zrobiłem prototyp podświetlacza, w sumie miał służyć tylko jako sprawdzenie czy to będzie działać ale widzę że po wyregulowaniu wysokości i rozproszeniu światła przez kartkę działa, więc pewnie w tej wersji będę z niego korzystał aż mi się któryś drucik oderwie.
Zdjęcia poniżej może się komuś przyda, choć podejrzewam ze większość z Was już coś takiego ma bo ciężko mi wyobrazić jak takie małe skomplikowane części np. z IJN zginacie.










--
Pozdrawiam ;)

W budowie:
Barka HMCS LCI (L) 125;
HMS Abercrombie;
Jeremiah O'Brien
Gotowe:
Artilleriefährprahm typu D3;
USS PGM-17;
USS PC-553;
K-335 GIEPARD;
K-670 Skat;
ORP ORZEŁ III;
705 Lira (Alfa)

 
25-07-19 19:21  Odp: [Technika] Przyrząd do podświetlania części przed nacinaniem od spodu
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Sprytne ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
25-07-19 22:29  Odp: [Technika] Przyrząd do podświetlania części przed nacinaniem od spodu
Miskowski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Też mam takie coś :)

 
26-07-19 20:44  Odp: [Technika] Przyrząd do podświetlania części przed nacinaniem od spodu
dw.wrzesinski 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3


 - 0

Szukam od dawna czegoś takiego... Może ktoś coś? W sumie podzespoły udałoby mi się dorwać. Laminaty pcb z już nadrukowanymi diodami + zasilacz. Tylko obudowa i klosz opalizowany skądś musiałbym dorwac. Na allegro ewentualnie LED box / light box można znaleźć ale nie wiem jaka tego żywotność jest...

 
26-07-19 21:32  Odp: [Technika] Przyrząd do podświetlania części przed nacinaniem od spodu
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 24


 - 3
 
26-07-19 21:47  Odp: [Technika] Przyrząd do podświetlania części przed nacinaniem od spodu
andre   

Ja swój zrobiłem ze starego urządzenia wielofunkcyjnego ( drukarka ze skanerem).Wywaliłem wszystkie części ze środka i wstawiłem oświetlenie .Wystarczy dobra jarzeniówka.Można zrobić też ze starych skanerów w ten sam sposób.Cały koszt to jarzeniówka z kablem.Wystarczy stary skaner zepsuty lub urządzenie wielofunkcyjne.

--

Post zmieniony (26-07-19 21:50)

 
27-07-19 00:20  Odp: [Technika] Przyrząd do podświetlania części przed nacinaniem od spodu
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Sa gotowe takie do kupienia. Na allegro widziałem. Jak sobie przypomnę to wrzucę nazwę

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
27-07-19 00:24  Odp: [Technika] Przyrząd do podświetlania części przed nacinaniem od spodu
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

https://allegro.pl/oferta/tablica-do-kopiowania-a4-led-7820564425?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
27-07-19 05:24  Odp: [Technika] Przyrząd do podświetlania części przed nacinaniem od spodu
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

Bizon dzieki za link ;) czegos takiego wlasnie potrzebuje, moja samodziełka pojdzie w takim razie na lampke do najczarniejszej krypty w piwnicy ;) dobrze wkomponuje sie w otoczenie ;)

--
Pozdrawiam ;)

W budowie:
Barka HMCS LCI (L) 125;
HMS Abercrombie;
Jeremiah O'Brien
Gotowe:
Artilleriefährprahm typu D3;
USS PGM-17;
USS PC-553;
K-335 GIEPARD;
K-670 Skat;
ORP ORZEŁ III;
705 Lira (Alfa)

 
27-07-19 09:11  Odp: [Technika] Przyrząd do podświetlania części przed nacinaniem od spodu
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Nie wiem tylko jak z jakością. Bo ceny są różne.
Tu jest np za 150 https://allegro.pl/oferta/light-box-do-odbijania-wzoru-tatuazu-kopiowania-7076585583?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024