FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
13-07-19 13:58  [G] Dragon Wagon M25 GPM
malakser 



Na Forum:
Galerie - 24
 

Dragon Wagon M25 z wydawnictwa GPM . Projektant to Piotr Mazurek czyli nasz wzbudzający czasami duże emocje forumowy kolega Halogen ;) Wycinanka z 2001 roku czyli już dość leciwa . Skleiłem ją też kilkanaście lat temu co niestety widać :( A teraz już całkiem serio Halogenie chylę czoła i szacun Ci się należy za ten doskonale zaprojektowany ogromny model . Dla tych co nie znają tej wycinanki informuję że model ma wnętrze kabiny i są tam nawet manierki ,latarki tudzież inne utensylia załogi :) Zespół wyciągarki to model sam w sobie :) Model trudny i chyba miałem jeszcze zbyt mało doświadczenia gdy się na niego porwałem .



 
13-07-19 16:52  Odp: [G] Dragon Wagon M25 GPM
MarioTechNet 

 

Brawo, świetny, bardzo mi się podoba - Pozdrawiam

 
13-07-19 18:48  Odp: [G] Dragon Wagon M25 GPM
Seweryn 

 

Ponadczasowy projekt, pięknie wykonany.

--
Seweryn

 
13-07-19 20:56  Odp: [G] Dragon Wagon M25 GPM
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Robi wrażenie. Też za mną chodzi od dłuższego czasu. Jak się trochę ogarnę i skończę chociaż jeden rozgrzebany model, to chyba wezmę się za niego.

--
serwusik

 
14-07-19 06:45  Odp: [G] Dragon Wagon M25 GPM
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Właśnie mi Dragon Wagon chodził po głowie w zeszłym tygodniu, to jest naprawdę dobry model, ale potem coś gdzieś zauważyłem że był z Answera inny ciągnik z przyczepą i teraz nie mogę się zdecydować. Wybrany na 100% mam tylko obiekt transportowany czyli M 24 .

 
14-07-19 09:56  Odp: [G] Dragon Wagon M25 GPM
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Dziękuję malakser za uznanie - mam nadzieję, że sklejanie tego modelu było przyjemnością i nie trafiłeś na jakieś echmmmm babole ; )
Niestety nigdy nie sklejałem swoich modeli po wydaniu, więc nie wiem jak jest. Zawsze starałem się wybierać jakieś tematy, które wydawały mi się, że nie tylko mnie się będą podobać, no poza Shermanem, który dla mnie był dość oklepanym tematem, ale jak wydawca życzył sobie taki ładunek na DW no to i ten czołg powstał.
Duża robotę w tym modelu robi wykonana w wydawnictwie grafika, która wtedy była również czymś nowym - nie były to "modelikowe" kolory i gładkie płaszczyzny koloru. Model posiada jednak linie, które były kreślone tymi "rencyma" co teraz piszą - model nie był przerysowany komputerowo.
Jeżeli kogoś to interesuje to prace nad modelem rozpocząłem 03.01.2000 roku o godzinie 18:00 a zakończyłem w ten dzień o 19:30 : ) Projektowałem oczywiście w wolnych chwilach i czas ten standardowo wynosił od 0,5 do 5 godzin ( raz tylko i 3 razy 4 godziny - pewnie to była sobota, niedziela lub święto : )), ale przeważnie ok. 1,5 godziny dziennie. Prace nad modelem, czyli projektowanie części, ich próbne sklejanie, wyciągi kolorów, numeracja, rysunki montażowe i złożeniowy, sklejanie tzw. "surówki" zakończyłem 19.10.2000 roku o godzinie 24:00 - tak mam zapisane : ).
W tej chwili model ten można jeszcze bardziej sobie podrasować stosując części wycinane laserowo np. łańcuchy napędowe kół które w modelu wtedy były wykonane w wersji przyjaznej dla sklejającego.

 
14-07-19 10:42  Odp: [G] Dragon Wagon M25 GPM
Dauntless   

Takich galerii tu brakuje.

 
14-07-19 11:10  Odp: [G] Dragon Wagon M25 GPM
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,bardzo mi się podoba wykonanie ,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
14-07-19 19:02  Odp: [G] Dragon Wagon M25 GPM
malakser 



Na Forum:
Galerie - 24
 

Jeśli ten projekt był kreślony ręcznie to tym bardziej Halogenie szacunek Ci się należy . Baboli żadnych nie pamiętam i kleiło mi się go z wielką przyjemnością . Model jest duży przez co postęp prac był szybko widoczny co sprawiało mnóstwo satysfakcji .

ABC Diamond zapewne też jest całkiem fajnym zestawem ale zapewniam Cię że Dragon w ogóle nie odstaje od współcześnie projektowanych modeli a jest bardziej przystępny cenowo :)

Post zmieniony (23-01-22 15:56)

 
14-07-19 20:54  Odp: [G] Dragon Wagon M25 GPM
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Wszystkie moje projekty były kreślone ręcznie, m.in takim sprzętem https://naszepaznokcie.pl/rapitograf-rystor-018mm.html
Proszę bardzo w tym tygodniu otwieram Salon Paznokcia - od soboty zapisy na hybrydę - ciauuuł ziomki ; )

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024