FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
11-05-19 09:27  [p] czym kleić plekiglass?
MateuszB 

Na Forum:
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Witam Państwa!

Jak w temacie, czym kleicie pleksi, żeby było czysto i trwale?

pozdrawiam

--
"jeszcze Polska nie zginęła, kiedy My żyjemy!"

 
11-05-19 09:54  Odp: [p] czym kleić plekiglass?
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Butapren, nawet jak za dużo dasz, to zdejmiesz bez problemu. Ma wadę, po długim czasie zwietrzeje i może puścić.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
11-05-19 10:31  Odp: [p] czym kleić plekiglass?
MateuszB 

Na Forum:
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

butapren pattexu?

chcę kleić gablotkę na model i czytałem, że acrifix jet dobry ale jest też drogi

--
"jeszcze Polska nie zginęła, kiedy My żyjemy!"

 
11-05-19 11:07  Odp: [p] czym kleić plekiglass?
Gdaś 

 

Jak chcesz tylko jedną gablotkę to weź tą plexi i idź do małego zakładu gdzie robią reklamy , jak pogadasz z gościem i jak sobie sam skleisz to nawet za ten klej nic nie będzie chciał

--
uszanowanko gdaś

 
11-05-19 14:01  Odp: [p] czym kleić plekiglass?
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Przepraszam, nie wiem czemu zrozumiałem że chcesz sklecić owiewkę kabiny. Jak gablotę, to ja bym nie kleił tylko skręcał. Ale nie wiem jakie to ma być duże. A jak koniecznie chcesz kleic to distal. Tylko długo schnie i płynie.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
11-05-19 14:05  Odp: [p] czym kleić plekiglass?
krzysztof   

Pleksi kleić klejem zrobionym z acetonu i opiłkami pleksi.Spoina jest przezroczysta i mocna.

 
11-05-19 16:35  Odp: [p] czym kleić plekiglass?
pawcio37   

Kilka gablotek sklejonych już ma ma swoim koncie i nie ma sensu bawić się w jakieś dziwne półśrodki bo więcej wydasz na zmarnowany Plexiglas niż na klej. Polecam zakupić ACRIFIX 192 (jest dedykowany do Plexiglasu i PC ale śmierdzi bo to metakrylan) a do większych gablotek płyty z PC a nie Pleksiglas.

Post zmieniony (11-05-19 16:37)

 
12-05-19 21:27  Odp: [p] czym kleić plekiglass?
fan_TSA   

Elementy z plexi kleiłem klejem ACRIFIX 1R 0192. Do "zadziałania" wymaga promieni UV - wystarczy wystawić na promienie słoneczne.

 
12-05-19 23:29  Odp: [p] czym kleić plekiglass?
pawcio37   

fan_TSA pisałem o tym kleju post wyżej...

 
13-05-19 18:54  Odp: [p] czym kleić plekiglass?
MateuszB 

Na Forum:
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

pawcio37 - piszesz, że do większych gablotek lepsze od plexi jest PC. Co to jest to PC? to jest poliwęglan? Gablotka będzie mieć wymiar około 80 cm na 20cm (ET22). Pleksi grube na 2,5mm

zakupiłem acrifix 192 i teraz zabieram się do roboty

pozdrawiam

--
"jeszcze Polska nie zginęła, kiedy My żyjemy!"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024