FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
28-04-19 18:39  [R][G]Rakieta V2 skala 1:32 free model
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Bedzie to relacja z klejenia modelu rakiety V2. Model został pobrany ze strony https://currell.net/models/v2.htm Postaram się przeprowadzić relację tak by przydała się zwłaszcza początkującym sympatykom modelarstwa kartonowego. Model wydrukowałem na drukarce atramentowej, na papierze o gramaturze 200g/m2. Zawartość modelu to 7 stron części oraz 4 strony instrukcji sklejania.







--

Post zmieniony (19-05-19 16:27)

 
28-04-19 21:13  Odp: [R]Rakieta V2 skala 1:32 free model
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Będziesz kleic sam pocisk czy stół też popełnisz? Fajny model będzie, prosty ale efektowny.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
28-04-19 21:13  Odp: [R]Rakieta V2 skala 1:32 free model
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Na początek zająłem się największym segmentem oznaczonym jako 2 na arkuszu B. Za pomocą nożyka i metalowej linijki wyciąłem go z arkusza.


Następnie przeciągając go po krawędzi stołu ukształtowałem element w rurkę.

Autor opracowania zaproponował aby paski łączące pionowe i poziome były wspólne, jednak ja wolałem je rozciąć.

Za pomocą butaprenu przykleiłem pasek do jednej krawędzi walca

A następnie skleiłem walec pomagając sobie rurą od odkurzacza


W paskach łączących segmenty w poziomie wyciąłem dodatkowe trójkąciki (na wszelki wypadek, aby łagodniej się układało) i wkleiłem za pomocą butaprenu w segment 2



Jako wręgi autor zaproponował dwie warstwy kartonu z dodatkowymi listkami do wklejenia w walec, jednak ja wolałem to zrobić bardziej tradycyjnie i nakleiłem wręgi na karton 1mm. Średnica wręg była idealna, więc wystarczyło je wsunąć w walec i zabezpieczyć klejem.






--

Post zmieniony (28-04-19 21:29)

 
28-04-19 21:16  Odp: [R]Rakieta V2 skala 1:32 free model
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Stół startowy też chyba skleję.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
29-04-19 00:55  Odp: [R]Rakieta V2 skala 1:32 free model
Grigorij     

Dzięki Kolego RomanC w końcu zaczyna się kleić ciekawe projekty free i w alpha testach - bo jakby nie było zawsze jest szansa że ukażą się w papierowych wydawnictwach.
Z tego co pamiętam to oprócz wariantów v-2 są też warianty V-1 i inne zabawki Wunderwaffe - wszystko za FREE.
Liczę więc po cichutku na kontynuację serii.
Popieram , kibicuję i bacznie się przyglądam relacji.

P.S.
Kolego Mucha swego czasu ś.p. Opty vel owm vel pt82 zaczynał relacje tego typu "kroczek po kroczku" - no i przykro że miał je zawsze trollowane przez malkontentów.
To naprawdę nic nie da , modelarstwo rullez a sarkazm to wskazany tylko w Urzędzie Skarbowym.

 
29-04-19 07:52  Odp: [R]Rakieta V2 skala 1:32 free model
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Kolega Mucha zapytał czy będę sklejał podstawę startową. W komplecie do modelu jest plik PDF z elementami takiej podstawy (stołu). Tak wygląda po sklejeniu


--
Pozdrawiam.
-----------------

 
29-04-19 08:00  Odp: [R]Rakieta V2 skala 1:32 free model
Grigorij     

ok, doczytałem .pdf do końca

P.S.
Będzie Kolega sklejał serię czy tylko ten konkretny model ???

 
29-04-19 08:03  Odp: [R]Rakieta V2 skala 1:32 free model
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Na razie tylko V2

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
29-04-19 10:19  Odp: [R]Rakieta V2 skala 1:32 free model
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Kolejny segment w kierunku dziobu (czubka?) rakiety to element 6 z arkusza C, niech będzie C6, pasek łączący F2 i wręga G2. Troszkę zamotana jest ta numeracja elementów. Gdyby łączenie pionowe elementów było zrobione trochę w prawo, pod jedną z tych czarnych linii było by praktycznie niewidoczne.



--

Post zmieniony (29-04-19 10:31)

 
29-04-19 14:35  Odp: [R]Rakieta V2 skala 1:32 free model
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Kolejne segmenty do góry rakiety. Retusz wykonałem tylko tam gdzie był szary kolor poszycia, farbką akwarelową. Segmenty sklejane są ze sobą za pomocą butaprenu. Nadmiar kleju który wycieka z miejsc łączenia daje się łatwo zrolować palcem.. Zapomniałem na początku napisać że części rakiety są zaimpregnowane jednostronnie lakierem nitro. Zapobiega to rozmyciu tuszu wydruku i ułatwia zrolowanie niepotrzebnego butaprenu.








--
Pozdrawiam.
-----------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024