FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
17-12-23 14:07  [R] ORP Orzeł, Answer, 1:200
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Witam wszystkich,

W zeszłym roku w Przeciszowie zakupiłem ORP Orzeł z wyd. Answer. Projektował Maciej Herbut. Ostatnio moje zainteresowania modelarskie skierowane są w stronę okrętów podwodnych. Tak więc będzie ich więcej..
Na początek okładka, która zapewne już jest wszystkim znana, gdyż model jest z 2009r.



Klasyka - przyklejone na 1mm tekturę wręgi:



Początki klejenia segmentów. Przód kadłuba. Ten mniejszy segment musiałem trochę szlifować i mierzyć wielokrotnie.. był ciut za duży. Oczywiście w pewnym sensie to zaleta.. ;P
Mam nadzieję że będzie conajmniej tak samo lub lepiej przy następnych segmentach
Krawędzie segmentów nawilżam bezbarwnym lakierem i po wyschnięciu lepiej się szlifuje.

Retusz czarną Pactrą rozjaśnioną do ciemnego popielatego.



--
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego

 
17-12-23 14:17  Odp: [R] ORP Orzeł, Answer, 1:200
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Czy to jest model tego Naszego obecnego "Orła" ,który pod Polską Banderą pływa,ale tak ... nie do końca pływa?

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
17-12-23 15:07  Odp: [R] ORP Orzeł, Answer, 1:200
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Pablos, jak jest w Twoim egzemplarzu z " ciemnością" wydrukowanych elementów na arkuszach ?

Zakupiłem lata temu przez internet z zamiarem rozgrzebania,ale odstraszyła mnie straszliwie ciemna, czarna szaroczarność elementów.
na arkuszach.

Linie poszycia czy jakieś szczegóły np. te płytki na poszyciu ledwo widoczne, zlewa sie to wszystko z tą szaroczarnością .

Jak jest w Twoim ?

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
18-12-23 09:51  Odp: [R] ORP Orzeł, Answer, 1:200
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

@Rodrus: tak to ten ;P Na ile pływa, a na ile nie to nie wiem...
@Brystol: Tak, model jest dość ciemny. Poszycie prawie czarne, a na tym czarne linie. Widziałem go wielokrotnie na konkursach i wg mnie ładnie sklejony prezentuje się zacnie. Patrząc na zdjęcia w necie to może mógłby być minimalnie jaśniejszy. Lepiej było by widać wszystkie linie.

--
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego

 
18-12-23 10:29  Odp: [R] ORP Orzeł, Answer, 1:200
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Kleiłem ten model 2 lata temu (nawet jest galeria na forum) i aby te czarne linie były bardziej widoczne na czarnym poszyciu to je natrasowałem, przez co stały się lepiej widoczne.
Trzeba tylko uważać, bo jak się za mocno natrasuje, to poszycie się załamuje na liniach.
Powodzenia w budowie, o ile dobrze pamiętam, to nie było jakiś problemów przy budowie i wszystko pasowało.

--
"Si vis pacem para bellum"

 
18-12-23 19:58  Odp: [R] ORP Orzeł, Answer, 1:200
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Oj, skleiłem już pierwsze segmenty... nie będę trasował. Lepiej tego już nie ruszać.

--
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego

 
10-03-24 16:35  Odp: [R] ORP Orzeł, Answer, 1:200
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Nie za dużo, ale coś powstało. Poniżej dwie skromne fotki.



Dodałem polistyrenowe druciki przy kingstonach, wzorują się na relacji Najgera. Pomalowane są na ciemny popielaty. Podkleję je od spodu czarną barwionką, więc powinny się trochę odróżniać.



--
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego

Post zmieniony (10-03-24 16:36)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024