FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
21-06-22 13:55  [G] Bell UH-1 Iroquis - 1:33 Fly model Wyd. I ?
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Dzień dobry :)

Stoi sobie taki dziadziuś w witrynie i jako jedyny nie miał galerii.
To mu zrobiłem.

Wydanie chyba najpierwsiejsze - szacuję tak ok. 2000 roku... W tym okresie go prawdopodobnie popełniłem.

Nie przypominam sobie jakiś większych problemów z opracowaniem. Retusz robiony flamastrami...
Generalnie standardzik. Dodałem pomazane na zielono górne szyby kabin oraz napis "Goodbye Charlie" na zasobnikach npr'ów.

Zaryzykuję stwierdzenie, że obecnie wykonałbym go trochę lepiej...
Ale mimo wszystko ciągle fajnie się prezentuje:














P.S. Dostałem go w prezencie od małżonki szanownej.
Kupowała go na podstawie rysunku jakiegoś Huey'a, który pokazałem jej w książce "Wietnam. Wojna śmigłowców". Jest tam sporo rysunków...
Model zakupiła w lokalnym sklepie stacjonarnym.
Po powrocie do domu zonk! Bo śmigłowiec na rysunku w książce był inny niż zakupiony model...
"Inność" polegała na braku - u tego książkowego - Playboya na burcie... A model miał... Czyli: zły model mi sprzedali! :))

Powrót do sklepu, tam w ogólnym rozbawieniu panowie wytłumaczyli kobicie, że to musi być ten model, bo innego papirowego nie ma...
Wracając za drugim razem zaliczyła dzwona z innym pojazdem - jechała rowerem... Bez żadnych strat na szczęście (przede wszystkim w modelu... :)))

Wtedy była młoda i ... bo nie wiedziała czym grozi mieszkanie z chłopem modelarzem... :))
Teraz po latach już się tak nie poświęca... :)

Ot, taka historyja.

Pzdr,


--

Post zmieniony (21-06-22 19:30)

 
21-06-22 16:00  Odp: [G] Bell UH-1 Iroquis - 1:33 Fly model
kari   

... świetny model, bardzo dobrze wykonany; dwie uwagi - dotyczą raczej projektanta:
- nieco skopany profil części dziobowej (zbyt niski lub/i za długi) co czyni go smukłym, a powinien być bardziej "pękaty";
- błędnie naniesiony napis na belce ogonowej; prawidłowo powinien być równoległy do górnej krawędzi belki.
Gratulacje za wykonanie.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
21-06-22 20:11  Odp: [G] Bell UH-1 Iroquis - 1:33 Fly model Wyd. I ?
danielw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Model prezentuje się świetnie. Jak na tamte lata to wykonanie rewelacyjne i dalej można spokojnie pokazać taki model. Cieszy tym bardziej, że mimo spektakularnego wyglądu mało ich się widuje.
Jak ja na niego chorowałem gdy miał wyjść, bo w 90-tych kilka helikopterów popełniłem. Marzyła mi się wersja D (dłuższa, z małymi drzwiczkami extra z przodu) ale taka też jest fajna. Niestety do mojego sklepu nie trafił, a później jakoś tak wyszło i do tej pory nie kupiłem, a od lat za latadła żadne się nie brałem.

--
Warsztat: Pz.Kpfw VI Ausf.H1 Tiger (Afryka) , Ursus A + TK3 (Wrzesień '39) , Ukończone: ----





 
21-06-22 22:23  Odp: [G] Bell UH-1 Iroquis - 1:33 Fly model Wyd. I ?
orinoko 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Fajnie Ci wyszedł, fajniej od mojego, choć trudno to przechodzi przez gardło/klawiaturę.
Ale chyba to nie jest pierwsze wydanie, bo u mnie nie było playboya na nosie, tylko czarne. I wygląda na to, że Twój jest grubszym papierze; o ile pamiętam, papier był dość śliski. Nie sprawdzę tego, niestety, bo mój dawno temu odszedł już na zasłużony odpoczynek.

 
22-06-22 08:19  Odp: [G] Bell UH-1 Iroquis - 1:33 Fly model Wyd. I ?
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Gratuluję. Model prezentuje się świetnie, no i ważne,że standard . U mnie na szafie stoją dwa takie, tylko przeskalowane do 1-25 i też cieszą oko swym pięknym "pękatym" wyglądem.

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
22-06-22 10:22  Odp: [G] Bell UH-1 Iroquis - 1:33 Fly model Wyd. I ?
Ondrasz 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 2

Jak dla mnie - pięknie wykonany. Strach pomyśleć jak teraz by wyglądał :-).

--
Wszystko jest trudne zanim stanie się proste. - Thomas Fuller

 
22-06-22 15:47  Odp: [G] Bell UH-1 Iroquis - 1:33 Fly model Wyd. I ?
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluję świetnego wykonania.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024