FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
15-09-12 22:57  [Relacja] Lokomotywa spalinowa SP45 ANGRAF/1:25
radek111 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witam

Długo się zastanawiałem nad założeniem tej relacji głównie to z braku czasu, ale pomyślałem sobie co mi tam ,od tego jest forum .A po za tym liczę na waszą pomoc .
Relację będę prowadził dość wolno a to za sprawą tego małego ,,brzdąca '' którego udało mi się wspólnie z żoną ,,skleić '' :))



Także wracając do tematu ,model zacząłem kleić na początku maja ,z góry sobie założyłem że model będzie malowany ,bo zamierzam dołożyć do modelu kilka detali na podstawie fotek a także trochę go uplastycznić ,co z tego wyjdzie to jeszcze nie wiem na
razie mam głowę pełną pomysłów , nawet ostatnio zakupiłem sobie areo .. z małą sprężarką ,co prawda sprzęt jeszcze nie używany ale jak będę miał chwilę to sobie skoczę do kiosku po jakiegoś taniego plastika do ćwiczeń .
Jak na ten etap sklejania mogę przyznać że model skleja się przyjemnie ,nie natrafiłem na jakieś wielkie problemy zobaczymy co będzie dalej .
Podczas sklejania będę korzystał z dodatków laserowych .
Czas na fotki na chwilę obecną tylko tyle :)



Jeśli chodzi o zbiornik paliwa i wody oraz ostoję to te elementy malowane były czarnym sprayem ,zbiorniki będą raz jeszcze malowane i brudzone na gotowo ,ale to już w następnej części .
Pozdrawiam
Radek

--

 
16-09-12 21:22  Odp: [RELACJA] Lokomotywa spalinowa SP45 ANGRAF/1:25
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Gratuluję brzdąca, fajnie się uśmiecha :-)
A budowę będę podglądał.

--


 
16-09-12 23:20  Odp: [RELACJA] Lokomotywa spalinowa SP45 ANGRAF/1:25
MK747 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Super dzidzia macie! Gratulacje !!
Relację oczywiście będę podglądał ze szczególnym zainteresowaniem.
Mimo wszystko szkoda, że malujesz :)
015 była z Ostrołęki?

Post zmieniony (16-09-12 23:22)

 
17-09-12 00:02  Odp: [RELACJA] Lokomotywa spalinowa SP45 ANGRAF/1:25
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Ja tam nie żałuję ;) Malowanie, brudzenie itd. Prawdziwa kolej w miniaturze!
P.S-Gratuluję maleństwa!

--

 
17-09-12 10:02  Odp: [RELACJA] Lokomotywa spalinowa SP45 ANGRAF/1:25
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

To ja zapytnę z innej mańki- jak się klei mając malucha w domu? Wynosisz model gdzieś do innych pomieszczeń, czy może masz kleje i farby nietoksyczne?? Pytam, bo na dniach też będę mieć taki mały wynalazek w domu, a kleić by też trza coś.

 
18-09-12 23:10  Odp: [RELACJA] Lokomotywa spalinowa SP45 ANGRAF/1:25
radek111 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

vansen - kleję tak jak kleiłem do tej pory nic nie zmieniałem jeśli chodzi o chemię modelarską , dziecko przebywa w innym pokoju a ja sobie kleję w innym , jak do tej pory nie dostał żadnej alergii ani nic takiego , nawet dziś na pierwszej szczepionce pediatra powiedział że jest zdrowy jak koń :) musisz sam sprawdzić bo każde dziecko jest inne ,jednemu będzie przeszkadzać zapach perfum na twoim ubraniu a inne będzie się tulić do ciebie , na to nie ma reguły musisz sam sprawdzić :)
pozdrawiam i powodzenia w klejeniu bo na to zbyt dużo czasu nie będziesz miał :)

 
08-07-13 13:44  Odp: [RELACJA] Lokomotywa spalinowa SP45 ANGRAF/1:25
radek111 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witam po prawie rocznej przerwie :)
Postanowiłem trochę odświeżyć relację i pokazać co się zmieniło przez te kilka miesięcy ,
wiele nie doszło ale przynajmniej model nie leży i się kurzy .
Na początek zająłem się pulpitem i go odrobinę uplastyczniłem ,kilka elementów jeszcze nie jest przyklejonych bo najpierw chcę złożyć boki kabiny aby nie uszkodzić tej drobnicy .





Dłubię też przy układzie pneumatycznym który znajduję się za ścianą kabiny , niestety ale nie posiadam żadnego szczegółowego zdjęcia jak to powinno wyglądać ,jedynie to co znalazłem w necie ,w książkach jakie posiadam też same minimum tylko krótki opis bez schematu ,myślę że chociaż w połowie wygląda tak jak w oryginale ,to już pozostawiam do oceny dla znawców :)






pozdrawiam i spadam coś podłubać ,puki mały mężczyzna śpi :)))

--

 
08-07-13 15:14  Odp: [RELACJA] Lokomotywa spalinowa SP45 ANGRAF/1:25
gargo 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Zobacz tutaj: http://chomikuj.pl/gargo/Lokomotywy+spalinowe jest książka Lokomotywy spalinowe serii SP45 hasło: lo

 
08-07-13 15:26  Odp: [RELACJA] Lokomotywa spalinowa SP45 ANGRAF/1:25
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

radku, byleby tylko nie zdarzyło się, że maluch najchętniej i długo przytula się do ciebie po modelarskiej pracy z butaprenem :-)

 
09-07-13 19:40  Odp: [RELACJA] Lokomotywa spalinowa SP45 ANGRAF/1:25
radek111 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

gargo posiadam te książki i schematy ale tam nic szczegółowego nie ma ,niestety :(

Akra bez obaw , nie posiadam butaprenu tak w ogóle to nie lubię nim kleić bo nie dość że śmierdzi to ciągnie się jak guma , więc nic małemu nie grozi :)

pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024