FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
04-02-19 13:54  [P] USS North Carolina czy USS Missouri
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Cześć,

Mam dylemat w wyborze pancernika z floty USA. Zastanawiam się nad jednym z dwóch wydanych przez GPM, bo trzeci z listy to na razie marzenie:

Zatem
1. USS Missouri rok wydania 2005?
czy
2. USS North Carolina wydanie 2016?

3. USS South Dakota (ten byłby najlepszy, ale chyba nie jest jeszcze przez nikogo wydany w 1:200)

Nie widziałem obu wydań, ani w 2D ani sklejonych na własne oczy, stąd moja prośba o pomoc w wyborze ładniejszego, lepiej prezentującego się w towarzystwie Yamato, Bismarcka, King Georga V.

Z tego co można zobaczyć w internecie, to wydaje się, że oba opracowania prezentują podobny poziom. Obecnie na rzecz USS Missouri przemawia cena, a na minus jego wielkość :).

Proszę o Wasze zdanie, mam nadzieje, że pomoże przeważyć szale na korzyść któregoś z modeli.

--

 
04-02-19 16:10  Odp: [P] USS North Carolina czy USS Missouri
radomir 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Moim zdaniem Missouri jest nadal jednym z najlepej opracowanych i wydanych modeli. Carolina ma archaiczną grubą kreskę. Szkoda że nie mają naturalnej deski na pokładzie.

 
04-02-19 16:49  Odp: [P] USS North Carolina czy USS Missouri
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Nie określiłbym tej kreski grubą. Wprawdzie nie mogę porównać z Missouri, bo go nie mam, ale np. Nagato i Malaya mają taką samą kreskę. Niemniej, oba modele będą się pięknie prezentować. Jest też Alabama, jeśli nie musisz mieć koniecznie South Dakoty ;)

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (04-02-19 17:03)

 
04-02-19 18:53  Odp: [P] USS North Carolina czy USS Missouri
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Ja wybierając model do budowy biorę też pod uwagę jaką dany obiekt miał historię i co można o nim ciekawego opowiedzieć. Z tego powodu ja zdecydowanie budowałbym USS Missouri.

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
04-02-19 19:17  Odp: [P] USS North Carolina czy USS Missouri
MateuszB 

Na Forum:
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Mam sklejone Missouri, tyle że z bardzo starego opracowania GPM i osobiście doradzałbym Missouri ze względu na prostą bryłę kadłuba, łatwą do położenia podposzycia.
pozdrawiam

--
"jeszcze Polska nie zginęła, kiedy My żyjemy!"

 
04-02-19 19:30  Odp: [P] USS North Carolina czy USS Missouri
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Gdzie tu widać archaiczną grubą kreskę ?
http://www.kartonowki.pl/forum/temat/3367,uss-north-carolina-bb-55-gpm

Post zmieniony (04-02-19 19:30)

 
04-02-19 19:46  Odp: [P] USS North Carolina czy USS Missouri
SAW 

 

Witam
Miałem okazję widzieć sklejoną North Caroline..cudo!!!. Nie mogłem się napatrzeć. Jeśli miałbym Ci doradzić to zrób właśnie NC. Swietny kamuflaż, podział blach na burtach...w sieci można znaleźć mnóstwo zdjęć okrętu muzeum.

Co do USS Missouri to polecam Ci przeczytać mój wątek z tego forum http://fow.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=7394

Oba modele GPM-u są dobre ale polecam NC. Mimo tego że jestem fanem Pancerników Typu IOWA, a USS Missouri to mój ulubiony Okręt.

Pozdrawiam Mariusz

--

Post zmieniony (04-02-19 19:53)

 
05-02-19 11:16  Odp: [P] USS North Carolina czy USS Missouri
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Dziękuje wszystkim za wsparcie w wyborze. Po Waszych wpisach, a zwłaszcza wpis SAW dał mi do myślenia, skłaniam się ku USS NC, ale do wypłaty jeszcze z 3 tygodnie, więc kto wie co się wydarzy. Wielkość USS Missouri jest jakaś taka hipnotyczna :).

To co poruszałeś w podanym linku jest potwierdzone pomiarami na modelu ? - chodzi o wysokość kadłuba USS Missouri.

--

 
05-02-19 16:06  Odp: [P] USS North Carolina czy USS Missouri
And 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 1

Zbudowałem Carolcie polecam

--
Na morzach i oceanach NAGATO 1:200 | KING GEORGE 1:200 | ZARA 1:200 | TAKAO 1:200 | HOOD 1:200 | KAGA 1:200 | LONDON 1:200 | VICTORY 1:96 | WARSZAWA 1:200

 
05-02-19 21:45  Odp: [P] USS North Carolina czy USS Missouri
SAW 

 

Tak jest to potwierdzone pomiarami modelu.
Miałem kilka książek i publikacji o Iowach, następnie kupiłem plany papierowe i e-booka o USS Missouri.
Na końcu kupiłem model z wręgami. Bardzo się zdziwiłem jak przyłożyłem z ciekawości szkielet w 1:200 z GPM do rzutu bocznego USS Missouri w skali 1:192. Szkielet z GPM był większy a powinno być odwrotnie.
Po tym zabrałem się za pomiary. Może któryś z kolegów wrzuciłby wymiary wysokości kadłuba z GPM. Mój model w 2D jest poza domem.
Co ciekawe nadbudówki wyglądają OK w porównaniu z planami z FLOATING DRYDOCK. To potwierdza że model był projektowany na ich podstawie..tylko ten kadłub trochę nie wyszedł jak trzeba.

Może petycja do Wydawnictwa GPM o reedycje na dzisiejszym poziomie i z poprawionym kadłubem..

Polecam gorąco USS NORTH CAROLINA z GPM.

pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024