FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
24-12-18 13:54  [R] SdKfz 251 Ausf D Projekt własny
filcu21 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 10
 

Witam.
Temat relacji to SdKfz 251 ausf D.
Projekt rysowany od podstaw w Corelu na podstawie rysunków z Panzer Tracts i publikacji wydawnictwa WWP Sd.Kfz 251/1 in detail.
Cały pomysł z zaprojektowaniem tego pojazdu narodził się po ukończeniu Pzkpfw III .Początkowo plan był taki żeby przerobić wersję ausf C z wydawnictwa GPM ale jak zobaczyłem jaka będzie skala przeróbek stwierdziłem ,że spróbuję ten model narysować od podstaw.Co z tego wyjdzie to czas pokaże .Z tego co do tej pory narysowałem udało się skleić tak z grubsza model testowy (oczywiście bez detali- chodziło tylko sprawdzenie poprawności całej bryły względem dokumentacji) .Teraz czas na budowę modelu właściwego.Powstała rama i elementy zawieszenia odlane z żywicy, mam też odlane gąsienice i wszystkie koła ( te ostatnie powstały już z dwa lata wstecz :))
"Matki" z których powstają formy do odlewów detali robione w 90% z kartonu.

Zdjęcia elementów rozrysowanych w corelu i wydruk:




Aktualne postępy prac:




Elementy składowe:








Pozdrawiam.Jarosław Łucki

Zdrowych i wesołych Świat Bożego Narodzenia

Post zmieniony (27-12-18 16:13)

 
25-12-18 09:27  Odp: [R] SdKfz 251 Ausf D Projekt własny
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Oj, oj, oj jak ja takie relacje lubię :-) Kawał dobrej roboty.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
25-12-18 10:08  Odp: [R] SdKfz 251 Ausf D Projekt własny
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Też cie będę obserwował. I jedna rada, pokaż coś z papieru bo cię puryści zjedzą.

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
25-12-18 12:43  Odp: [R] SdKfz 251 Ausf D Projekt własny
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Widze magie fotosika. Mam ten sam problem czesto pod koniec miesiaca. Zdjecia powroca do Twojej relacji wraz z nastaniem nowego miesiaca.
Zanim je zablokowali to zdazylem zobaczyc i mimo, ze na pancerce sie nie znam, podoba mi sie Twoja praca. Ale widze, ze to kolejny model pancerny, zrezygnowales z lotnictwa? Mam nadzieje ze to chwilowa przerwa, bo szkoda by bylo tracic mozliwosc ogladania Twoich modeli samolotow.

Pozdrawiam!

 
26-12-18 13:44  Odp: [R] SdKfz 251 Ausf D Projekt własny
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Jarku, cieszę się, że podjąłeś się tego tematu, bo jest to model niemieckiej pancerki, który musi u mnie wylądować na półce :-)

Jak Ci już mówiłem, rama i zawieszenie prezentują się pięknie :-)

Pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszej budowie :-)

Tommy

 
26-12-18 21:27  Odp: [R] SdKfz 251 Ausf D Projekt własny
Paweł/Fisk78 

Na Forum:
Galerie - 3


 - 1

Tak jak mówi T.B miodziki i musi być wydany .Tym czasem podglądactwo na całego .

 
26-12-18 21:45  Odp: [R] SdKfz 251 Ausf D Projekt własny
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Fajnie się zapowiada :D Kibicuję.

Pozdrawiam !

Post zmieniony (26-12-18 21:50)

 
27-12-18 14:50  Odp: [R] SdKfz 251 Ausf D Projekt własny
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Nie ma zdjęć. Zróbże coś.

--
serwusik

 
25-12-19 12:08  Odp: [R] SdKfz 251/22 Ausf D Projekt własny
filcu21 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 10
 

Witam.
Bardzo długo nic nie pokazywałem ponieważ nie dysponowałem niestety czasem na realizacje tego projektu.
Czas w końcu jest to jedziemy dalej.
Udało się ukończyć ramę z opancerzeniem ,zawieszenie przodu,zaczep,także rama wraz z zawieszeniem jest praktycznie gotowa.
Powstał silnik Maybach HL 42 TUKRM -rysowany w oparciu o rysunki,zdjęcia oraz o plastikowy w skali 1:35 Great wall hobby.
Silnik w zasadzie tez jest gotowy,pozostało dokleić okablowanie itp ,ale to w następnym etapie.
Następny etap budowy to wanna wraz z wyposażeniem wewnętrznym i tu zrodził się pomysł na wykonanie innej wersji (miała być 251/1 ausf D).
Sd Kfz 251/22 Pakwagen to właśnie ta wersja powstaje.Bedzie to wczesna wersja z dzieloną pokrywą komory silnikowej i ogniwami gąsienic wcześniejszego typu Zgw 5001/280/140.
Wanna została podzielona na dwa etapy i jako pierwsza na mate trafiła dolna jej część .Podłoga wykonana z blaszki aberowskiej,doklejona podstawa Paka ,są też gotowe dwa zasobniki na amunicje ,siedzisko celowniczego oraz ławka załogi .
Myślę ,że to tyle z opisu zapraszam do obejrzenia zdjęć :

Rama:




Maybach:





Post zmieniony (27-12-19 21:59)

 
25-12-19 14:58  Odp: [R] SdKfz 251 Ausf D Projekt własny
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 38
 

Super robota. Silnik to u kogo w stodole znalazłeś. Zalać paliwo i jazda. Czekam niecierpliwie na ciąg dalszy.

--
KARTONOWY TUR
Zrobione: BTR 60 PB, PTS, ZU 23-2, Bofors wz.36 plot, C2P, Pz.Kpfw I Ausf F, H 13 C Sioux, Grecka Cerkiew, TKS, Kfz 14 Adler, Aerosanie RF-8,Bofors wz.36 37mm ppanz., drezyna TK, drezyna R, wz.29, wz.34,Putiłówka
W budowie: Su 76M

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024