FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
20-03-18 11:02  [P] SU-15 HOBBY MODEL
Leon 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam i pytam.
Co wiecie na temat jakości i sklejalności SU-15 z Hobby Model. Mam na niego ochotę ale wole sprawdzić na co się porywam. Czekam na Waszą wiedzę.

--
Pozdrawiam
Rafał

 
22-03-18 19:12  Odp: [P] SU-15 HOBBY MODEL
darek71 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Dawno temu prawie skleiłem ten model, niestety nie doczekał do końca budowy, ale płatowiec był ukończony. Nie było z nim większych problemów, pamiętam że coś nie pasowały mi wewnętrzne dysze wylotowe,chyba były za małe. Przy sklejaniu trzeba pamiętać o załączonej erracie z poprawnymi nr wręg, zdaje się że jest w każdym modelu. Kabinkę tłoczoną zastosowałem z Gomixu, prawdopodobnie jest dostępna do dzisiaj.

--
PZDR!!

 
22-03-18 19:24  Odp: [P] SU-15 HOBBY MODEL
Leon 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Wielkie dzięki za info. A jak z jakością druku?

--
Pozdrawiam
Rafał

 
22-03-18 19:32  Odp: [P] SU-15 HOBBY MODEL
darek71 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Bardzo fajny srebrny kolor coś w rodzaju kredy, oczywiście mówię o oryginalnej wycinance, bo teraz Answer publikuje reprinty drukowane cyfrowo, które różnią się bardzo od oryginału. Ja polecam sklejenie oryginału. Wychodzi fajny duży model.
Teraz dopiero zauważyłem że temat nadaje się bardziej na forum główne lub Karton Cafe, poproś moderatora o przeniesienie.

--
PZDR!!

 
22-03-18 20:14  Odp: [P] SU-15 HOBBY MODEL
Leon 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A jak to się robi...? Jestem tu nowy i nie poruszam się jeszcze po forum zbyt sprawnie.
A wracając do modelu to trochę mnie zasmuciłeś. Miałem nadzieję, że ten z Answera jest identyczny. A oryginał jest dośc trudno osiągalny z tego co wiem.

--
Pozdrawiam
Rafał

 
24-03-18 15:01  Odp: [P] SU-15 HOBBY MODEL
darek71 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Poszukałem trochę w archiwum i obejrzałem to co mi zostało z oryginału oraz posiadany reprint i podzielę się moimi odczuciami.Przede wszystkim na reprincie nie mam zaznaczonej erraty z poprawnymi nr wręg, która jest w oryginale.Niech to może ktoś obejrzy kto ma reprint i zweryfikuje.Co do druku to oryginał z 1994r jest o niebo lepszy od współczesnego. Lepiej już wypada dostępna w necie zmodyfikowana wersja kolorystyczna, którą swego czasu zachwycał się nawet wydawca oryginału.Dla potomnych podaję treść erraty: "Przepraszam za błędną numerację wręg.Jest a powinno być: 1a-2a, 2a-3a, 3a-4a,4a-5a, wrega bez numeru-6a, 6a-6b,6a poszerzona o wloty7a" .

--
PZDR!!

 
24-03-18 18:52  Odp: [P] SU-15 HOBBY MODEL
Leon 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A co to historia z tą wersją dostępną w necie?

--
Pozdrawiam
Rafał

 
26-01-19 19:17  Odp: [P] SU-15 HOBBY MODEL
mirosław   

Na Forum:
Galerie - 3
 

Dostępna, ta wersja, jest chyba tutaj:
https://www.urbanghostsmedia.com/wp-content/uploads/2015/11/derelict-sukhoi-su-15-siberia.jpg
https://www.urbanghostsmedia.com/2015/11/decaying-aviation-relics-siberia-ugolny-airport/
Bardzo zdetalizowana z wydatnie odtworzonymi śladami eksploatacji. Oraz świetnie utworzona sceneria, a nawet niebo w tle! Na mnie robi niesamowite wrażenie. Na zdjęciu z map Google nie umiem odnaleźć ekspozycji poszczególnych modeli - może dlatego, że jakiś czas po 2001 po prostu została zakończona. Ale jak widać, jeżeli są zdjęcia to znaczy, że także i ten jest póki co w internecie dostępny. ;)

--
https://www.youtube.com/watch?v=oZKmXywEBD0
https://weronikabartekdul.blogspot.com/search/label/cegiełka

Post zmieniony (26-01-19 19:18)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024